DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Szefowie wyborów martwią się niepewnością w miarę zbliżania się głosowania {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

PLIK – W dniu 1 czerwca 2020 r. Zdjęcie w pliku stos stołowych kabin do głosowania jest przechowywane w magazynie Wydziału Wyborczego Hrabstwa Allegheny w północnej części Pittsburgha. Urzędnicy wyborczy przygotowują się na potencjalnie chaotyczne wybory, próbując poradzić sobie z ryzykiem związanym z głosowaniem podczas pandemii, fali listów do głosowania i sceptycyzmu prezydenta co do ważności tabeli. (Zdjęcie AP / Gene J.Puskar, plik)

Polityczne bitwy i toczące się walki sądowe grożą zniweczeniem miesięcy planowania pandemicznych wyborów, ostrzegają przedstawiciele wyborów. W kluczowych stanach pozostają skrępowani i mają tylko tygodnie na przygotowanie.

Trwające stronnicze spory sądowe mogą w ostatniej chwili dyktować dramatyczne zmiany zasad i procedur w kilku stanach. Legislatury nadal debatują nad przepisami, które mogą zmienić sposób przetwarzania głosów. Tymczasem w Kongresie utknęły w martwym punkcie pieniądze na naliczenie 150 milionów lub więcej głosów podczas pandemii .

Czas jest krótki. Choć do wyborów pozostały dwa miesiące, karty do głosowania są wysyłane pocztą do wyborców w piątek w Północnej Karolinie . Do końca miesiąca w stanach takich jak Minnesota, Wirginia i Vermont odbędzie się wczesne głosowanie.

Wielu urzędników wyborczych w stanach, które prawdopodobnie zdecydują o wyścigu prezydenckim – pierwszoliniowi planiści – twierdzi, że wierzą, że będą gotowi. Ale w wywiadach ostrzegali także przed niepokojącą niepewnością, która może zniweczyć wysiłki na rzecz przeprowadzenia bezpiecznych, uczciwych i dokładnych wyborów.

„Mam coraz dłuższą listę rzeczy, które normalnie robię, ale nie mogę” – powiedział Forrest Lehman, dyrektor wyborów w hrabstwie Lycoming w środkowej Pensylwanii.

Miniatura wideo z YouTube

Lehman mówi, że walczy od czasu ataku koronawirusa w marcu. Zwerbował dziesiątki nowych pracowników sondaży, aby zastąpić tych, którzy mogą być podatni na infekcje. Zamówił dostawy, aby zapewnić, że lokale wyborcze będą czyste i bezpieczne. Jego czteroosobowe biuro kupiło nową maszynę za 11 000 dolarów, która otwiera koperty, aby przygotować się na spodziewaną lawinę pocztowych kart do głosowania.

Mimo to jest przygotowany na kłopoty. W Pensylwanii sądy nie podjęły jeszcze decyzji, czy stan może rozszerzyć wykorzystanie skrzynek wrzutowych do zbierania kart do głosowania, czy karty do głosowania pocztowego muszą zostać odebrane lub po prostu przesłane pocztą przed dniem wyborów oraz kto może monitorować lokale wyborcze. Ustawodawca rozważa również zmianę procedur wyborczych.

„Nie wiemy, jakie są zasady” – powiedział Lehman.

Co najmniej 170 pozwów zostało wniesionych w całym kraju w związku z procedurami głosowania, wiele z nich dotyczyło grup powiązanych z dwiema głównymi partiami politycznymi lub samych partii. Niektóre nierozstrzygnięte w tym roku mogą mieć poważne konsekwencje.

W stanie Wisconsin sędzia nie wydał jeszcze orzeczenia w sprawie Demokratów, domagając się kilku zmian, w tym zniesienia wymogu stanu, aby wyborcy przedstawiali dowody tożsamości w celu uzyskania kart do głosowania. W Nevadzie i Montanie kampania Trumpa pozywa państwa, aby uniemożliwić stanom wysyłanie pocztowych kart do głosowania do wszystkich wyborców.

Wyrok może wywołać zamieszanie. W stanie Iowa dwóch sędziów w zeszłym tygodniu unieważniło 64 000 wniosków o głosowanie nieobecnych, które według nich były nieprawidłowo wypełnione, po pozwaniu kampanii Trumpa. Demokraci poprosili innego sędziego o uznanie ich za ważne.

To nie tylko procesy sądowe. W kilku stanach prawodawcy nie byli w stanie uzgodnić nowych procedur, w tym zaleceń często niepartyjnych urzędników wyborczych.

Jednym z najpilniejszych jest fakt, że urzędnicy wyborczy mogą liczyć głosy. W stanach Michigan, Pensylwanii i Wisconsin, które mogą przesądzić o wyścigu prezydenckim, prawa wyborcze zabraniają urzędnikom przetwarzania listów do głosowania przed dniem wyborów.

Urzędnicy wyborczy w tych stanach od miesięcy ostrzegali, że te przepisy nie tylko spowolnią liczbę wysłanych kart do głosowania, ale mogą podsycić nieufność co do wyniku.

Przepisy zapewniają, że pierwsze publicznie dostępne liczby będą zliczane osobiście, z większym prawdopodobieństwem Republikanie. Pełna liczba głosów Demokratów – i ostateczny zwycięzca każdego stanu – może nastąpić kilka dni później. To mogłoby pozostawić Amerykanów zniekształcone wrażenie wyników na wiele dni.

Republikanie oparli się zmianom tych praw, argumentując, że nie ma potrzeby zmiany istniejących od dawna ustaw i twierdzą, że może to narazić system na oszustwa. W Pensylwanii ustawodawca debatuje nad ustawą zezwalającą na wcześniejsze rozpatrzenie, ale nie jest jasne, czy środek zostanie przyjęty i zostanie podpisany przez demokratycznego gubernatora Toma Wolfa przed dniem wyborów.

W stanie Michigan urzędnicy wyborczy również bezskutecznie apelowali do kontrolowanej przez Republikanów legislatury o zmianę ustawy o przetwarzaniu poczty. Jocelyn Benson, sekretarz stanu Demokratów, powiedziała, że ​​jej biuro szuka teraz innych sposobów, aby pomóc lokalnym urzędnikom przyspieszyć liczenie.

Jednym z wielkich celów jest Detroit, które źle się potknęło w liczeniu listów do głosowania podczas prawyborów w zeszłym miesiącu. W ponad 70% obrębów miasta liczba policzonych kart do głosowania nieobecnych nie odpowiadała liczbie odnotowanej. Stanowa rada akwizycyjna wezwała biuro Bensona do przejęcia kontroli nad wyborami w Detroit w listopadzie, aw środę jej biuro ogłosiło, że będzie wspólnie nadzorować głosowanie wraz z miastem.

Benson i urzędniczka z Detroit City, Janice Winfrey, obaj przypisywali błędy wyczerpanym pracownikom i początkującym pracownikom, którzy nie mogli rozpocząć przetwarzania pocztowych kart do głosowania do dnia wyborów.

„Zmęczyli się. Nie obchodziło ich to. Wrzucili wszystko do pudełka i wyszli – powiedziała Winfrey.

Takie błędy mogą mieć katastrofalne konsekwencje w listopadzie.

Trump szerzył nieufność do głosowania korespondencyjnego wśród Republikanów, bezpodstawnie twierdząc, że może to doprowadzić do masowego oszustwa, chociaż nie miało to miejsca w pięciu stanach, które regularnie wysyłają karty do głosowania do wszystkich wyborców. W środę Trump zachęcał wyborców w Północnej Karolinie do dwukrotnej próby głosowania – zarówno pocztą, jak i osobiście – w celu przetestowania systemu. Głosowanie dwa razy jest przestępstwem w stanie.

Później Trump nieco cofnął te komentarze, tweetując, że ludzie, którzy głosują wcześniej pocztą, powinni pojawiać się w lokalach wyborczych i głosować ponownie, jeśli ich karty do głosowania nie zostały policzone

„Mamy do czynienia z prezydentem, który osłabia głosowanie drogą pocztową” – powiedziała Demokratka, Sekretarz Stanu Arizony Katie Hobbs. „To tylko kolejny poziom dezinformacji, z którym musimy się zmagać”.

Hobbs powiedziała, że ​​duża część jej przygotowań do wyborów polega na zwalczaniu dezinformacji w mediach społecznościowych. Jej biuro kontaktowało się z Facebookiem w sprawie wprowadzających w błąd postów i próbowało uzyskać zweryfikowany niebieski znacznik wyboru na kontach lokalnych biur wyborczych na Twitterze, aby wyborcy wiedzieli, że informacje z tych kont są zgodne z prawem.

Do chaosu przyczynia się donkiszotyczna kandydatura rapera Kanye Westa na prezydenta . Pozwy sądowe próbujące usunąć lub wstawić nazwisko Westa na karcie do głosowania mogą opóźnić drukowanie kart do głosowania w stanach takich jak Arizona, Ohio, Wirginia i Wisconsin.

Pośród niepewności urzędnicy wyborczy próbowali skupić się na tym, co mogą kontrolować i wyciągnąć wnioski z chaotycznych wiosennych prawyborów.

W Milwaukee urzędnicy wyborczy spodziewają się, że większość ze 184 lokali wyborczych w mieście będzie otwarta na wybory powszechne. W kwietniu czynnych było tylko pięć lokali wyborczych, a kolejki do bloków były otwarte.

Komisja Wyborcza stanu Wisconsin zamówiła 125 000 masek, 130 000 par rękawiczek, 5 600 butelek ze sprayem na 10 000 litrów środka dezynfekującego. Kupił milion długopisów, więc wszyscy wyborcy otrzymują własne i 6000 rolek taśmy malarskiej do oznaczania podłóg, aby zachować dystans społeczny.

Na Florydzie i Północnej Karolinie urzędy wyborcze złożyły wnioski do swoich odpowiedników z zarządzania kryzysowego o zakup odzieży ochronnej.

„Pandemia sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś został administratorem służby zdrowia, a także urzędnikiem wyborczym” – powiedziała Claire Woodall-Vogg, dyrektor wykonawcza komisji wyborczej Milwaukee.

Trudno było zapłacić za te nowe wydatki, a eksperci ds. Wyborów twierdzą, że stany musiały odłożyć publiczne kampanie informacyjne lub podjąć inne kroki w celu pokrycia kosztów. Kongres przeznaczył na wiosnę 400 milionów dolarów pomocy wyborczej, ale kolejne 3,6 miliarda dolarów, które przyjęła Izba Demokratów, zostało wstrzymane przez kontrolowany przez Republikanów Senat.

Organizacje charytatywne wkroczyły w pustkę, gdy założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan przekazali 300 milionów dolarów fundacjom, które już zaczęły likwidować miliony, aby pomóc biurom wyborczym, którym brakuje gotówki.

Filadelfia, która otrzymała 10 milionów dolarów w ramach tych początkowych dotacji, ma nadzieję, że liczba otwartych lokali wyborczych będzie zbliżona do typowej – około 800 – powiedział rzecznik Nick Custodio.

„Postaramy się przeprowadzić tak normalne wybory, jak to tylko możliwe” – powiedział Custodio.

Wkład do tego raportu wnieśli współpracujący pisarze prasowi Julie Carr Smyth z Columbus w stanie Ohio i Corey Williams z Detroit.

apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: