DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Covid-19. Konferencja ministra zdrowia i cztery kluczowe obszary {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Nowa strategia walki z Covid-19. Konferencja ministra zdrowia i cztery kluczowe obszary

Chcemy skoncentrować się na testowaniu pacjentów z objawami – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Na konferencji prasowej w siedzibie resortu przedstawił nową strategię walki z epidemią koronawirusa. Obejmuje ona cztery kluczowe obszary – pracę szpitali, testy, ścieżkę pacjenta zakażonego i prewencję. Przewiduje m.in. zmianę roli lekarzy rodzinnych i zmiany w organizacji szpitali.


– Przed nami trudny okres. Na jesieni pojawia się wiele zachorowań, wiele infekcji. Mamy grypę, mamy infekcje górnych dróg oddechowych, mamy koronawirusa. Te wszystkie zachorowania (…) będą się na siebie nakładały. Są trudne do odróżnienia, objawy są podobne. Musimy się przygotować na pewną specyfikę warunków jesiennych. Strategia jest odpowiedzią na tę specyfikę – powiedział minister.

Nowa strategia, jak zaakcentował szef MZ, to także przejaw zmiany filozofii podejścia do walki z koronawirusem.

– Mamy za sobą etap obrony przed pandemią, gdzie stosowaliśmy bardzo drastyczne środki, lockdown, rozwiązania stosowane w skali całego kraju. Teraz zmieniamy charakter naszego reagowania, odchodzimy od środków stosowanych w ujęciu ogólnokrajowym na rzecz środków dedykowanych do regionów, dostosowane do skali zjawiska, pojawiania się koronawirusa – wskazał.

Minister wyjaśnił, że pierwszy z obszarów nowej walki z pandemią dotyczy zmian organizacyjnych, służących zwiększeniu efektywności wykorzystania zasobów infrastrukturalnych i ludzkich.

1. Szpitale

– W pierwszym etapie walki z pandemią, powołując chociażby sieć szpitali jednoimiennych, wiedzieliśmy, że procent ich wykorzystywania w pierwszych dniach czy miesiącach był bardzo niski. W tej chwili możemy powiedzieć, że wiedząc więcej, mając świadomość, z jaką skalą ryzyka mamy do czynienia, te nasze decyzje mogą być bardziej dopasowane do poziomu zagrożenia – powiedział szef MZ.

Poinformował, że szpitale jednoimienne znikają, natomiast w ramach sieci szpitali zostaną powołane trzy poziomy szpitalnictwa odpowiedzialne za przeprowadzenie procesu leczenia chorych na koronawirusa.

– Ten najbardziej podstawowy poziom to będą w szpitale powiatowe, gdzie będą utworzone specjalny izolatki, zdefiniowany będzie do tego specjalny produkt finansowany przez NFZ. Ich zadaniem nie będzie leczenie pacjenta, ale przyjęcie, szybkie przetestowanie i skierowanie, tam, gdzie pacjent będzie leczony. Pozostałe dwa poziomy będą zajmowały się specjalistycznym leczeniem – przekazał Niedzielski.

2. Testy

Minister przedstawił też strategię przeprowadzania testów. – Będziemy chcieli przede wszystkim testować tych pacjentów, którzy pokazują standardowe objawy, czyli gorączka, duszność, kaszel to, co identyfikujemy, jako podstawowe objawy koronawirusa – powiedział Niedzielski. Poinformował też, że testowane będą osoby, które wybierają się do uzdrowisk, osoby, które są przyjmowane do hospicjów, Zakładów Opieki Leczniczej i DPS-ów. Podkreślił, że nadal będą testowani medycy. –Tutaj się nic nie zmienia w naszym podejściu – zaznaczył.

3. Ścieżka pacjenta z koronawirusem

Niedzielski zaprezentował także ścieżkę pacjenta w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem. – Tak jak z każdą infekcją pacjenci w pierwszej kolejności trafiają do POZ, czyli pod opiekę lekarza rodzinnego. Chcielibyśmy, żeby ta opieka zaczynała się od teleporady, jest to rozwiązanie, które się bardzo upowszechniło i które również ogranicza ryzyko transmisji wirusa. Ale jeżeli będą się objawy przedłużały i po 3-5 dniach utrzymywały bądź nasilały, to wtedy oczywiście jest konieczność pionowanego badania i tutaj chcemy, żeby to było badanie fizykalne, bo ono ma poprzedzić decyzję o skierowaniu na badanie w kierunku COVID-u, czyli na wymaz – tłumaczył szef resortu zdrowia.

– Jeżeli wynik będzie pozytywny, to taki pacjent jest kierowany na tzw. ścieżkę zakaźną, która jest realizowana w sieci jednostek, które zajmują się leczeniem chorób zakaźnych – wyjaśnił minister.

4. Działania prewencyjne

Min. Niedzielski podkreślił, że fundamentem w walce z koronawirusem są działania prewencyjne. – Chodzi mi tutaj o zachowanie, a przede wszystkim przyswojenia tej podstawowej zasady DDM, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki – wyjaśnił.

Według niego jest to prawdziwe oręże w walce z epidemią. – Wszystkie modele symulacyjne, bardzo zaawansowane analizy wskazują, że jest to właśnie w skali społecznej bardzo ważny element utrzymania pod kontrolą pandemii. Bo te działania, które tutaj proponujemy i te cele, które chcemy realizować mają jeden cel – utrzymanie pandemii koronawirusa pod kontrolą – powiedział Niedzielski.

Jak dodał, drugim elementem z zakresu działań prewencyjnych są szczepienia przeciwko grypie. –Mamy okres nakładania się zachorowań. Im więcej osób się zaszczepi, tym mniejsze jest to ryzyko nakładania się objawów, czy po prostu występowania grypy – ocenił minister zdrowia. Zapewnił, że rząd będzie starał się zrobić wszystko, żeby liczba szczepionek dostępna dla Polski, była jak największa.

Poinformował też, że pierwsze szczepionki są już w hurtowniach i pod koniec września na pewno wejdą do dystrybucji. – I tutaj jest bardzo ważne, żebyśmy rzeczywiście taką prewencyjną postawę zachowywali i dokonywali zaszczepień – zaznaczył minister zdrowia.

źródło: 

Szef MZ zaprezentował jesienną strategię walki z COVID-19. „Przed nami trudny okres”. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

autor: PAP/Radek Pietruszka

autor: PAP/Radek Pietruszka
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Covid-19. Konferencja ministra zdrowia i cztery kluczowe obszary {Autor Gabi}

  1. Minister przedstawił też strategię przeprowadzania testów. – Będziemy chcieli przede wszystkim testować tych pacjentów, którzy pokazują standardowe objawy, czyli gorączka, duszność, kaszel to, co identyfikujemy, jako podstawowe objawy koronawirusa.

    To należy” wyodrębnić ” od , koronawirusa.
    I na „podstawie zebranych danych, uczynić testy lepszymi do wykonywania i wykrywania koronawirusa” a nie – standardowe objawy, czyli gorączka, duszność, kaszel to, co identyfikujemy, jako podstawowe objawy.” Nie rozumiem waszego podejścia. Jest „bezwyksztsłceniowe”. Tak jak by „koronawirusa nie było”.

    1. Jeżeli, „grypa A” nie jest koronawirusem, to więc dlaczego według was, koronawirus „grypa B” jest traktowana jako „grypa A”. Jesteście „niedoje***ani wszyscy w swoim otoczeniu naukowym? Czy po prostu wasze wykształcenie z tym sobie nie radzi?”. To nie jest problem by was wszystkich zwolnić i zamienić na lepszy model. Czy może po porostu aż do śmierci będziemy mieć koronawirusa, bo jednak „po tysiącach lat, ktoś stwierdza że grypa A, która nie jest koronawirusem, jednak jest”.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: