DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Jacek Sasin o rekompensatach za prąd: Nie odpowiadam za wszystkie sprawy w rządzie

„Ja nie odpowiadam za wszystkie sprawy w rządzie (…). To są zawsze decyzje, które wymagają namysłu, podjęcia. Tak jak mówię, są różne zdania. Mogą być różne zdania na ten temat” – tak wicepremier, szef MAP Jacek Sasin w rozmowie z RMF FM odpowiada na pytanie o obiecywane przed wyborami rekompensaty za podwyżki cen prądu.

banner-wizytowka-1580899038

Od początku roku nasze domowe rachunki za prąd wzrosły o 12 procent. W nieoficjalnych rozmowach ministrowie przyznają, że o rekompensatach można zapomnieć, bo nie ma na nie pieniędzy w budżecie.

Przed wyborami Jacek Sasin obiecywał natomiast: gwarantujemy ten poziom cen energii. (…) To jest gwarancja dla wszystkich Polaków. Teraz tłumaczy, że nie odpowiada za „wszystkie sprawy w rządzie”.

Pytany o szczegóły tłumaczył: zgodnie z zapowiedzią mój resort przygotował projekt ustawy wprowadzający rekompensaty za podwyżki prądu, ale dysponentem tego projektu jest obecnie Ministerstwo Klimatu. Rekompensaty będą wtedy, kiedy zdecyduje o tym rząd  powiedział wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z RMF FM.

Jestem zwolennikiem tych rekompensat, przygotowałem taki projekt, on jest gotowy, w każdej chwili może być przedstawiony – zapewniał w internetowej części rozmowy z Robertem Mazurkiem.

Zgodnie ze swoją zapowiedzią mój resort przygotował stosowny projekt ustawy wprowadzający właśnie rekompensaty dla tych, którzy płacą więcej za prąd. Ten projekt został przejęty przez Ministerstwo Klimatu w związku z tym, że cały dział +energia+ został przeniesiony do Ministerstwa Klimatu i dzisiaj Ministerstwo Klimatu jest dysponentem tego projektu. Ja namawiałbym rząd i ministra klimatu, żeby ten projekt stał się faktem – tłumaczył Jacek Sasin.

Zgodnie z projektem odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwach domowych będą mogli liczyć na rekompensaty za wyższe w 2020 r. ceny.

Odpowiednią rekompensatę mają wyliczyć sprzedawcy i dystrybutorzy energii i zwrócić w pierwszym rachunku w 2021 r. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny, zasilonego częścią przychodów państwa ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2.

W ramach uzgodnień międzyresortowych projektu Ministerstwo Finansów oszacowało, że Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny jest częścią sektora finansów publicznych i dlatego jego wynik ma wpływ na wynik całego sektora, zatem ustawa spowoduje pogorszenie go o 2,4 mld zł w 2021 r., kiedy następować będzie wypłata.

zrodlo:rmf24.pl

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: