DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Rząd rwandyjski oskarżony o uprowadzenie Paula Rusesabaginy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rząd rwandyjski oskarżony o uprowadzenie Paula Rusesabaginy

Będący inspiracją do filmu Hotel Rwanda paradował w Kigali po rzekomym zabraniu z Dubaju

Paul Rusesabagina jest przetrzymywany przed mediami w kajdankach w Kigali w Rwandzie.
 Paul Rusesabagina jest przetrzymywany przed mediami w kajdankach w Kigali w Rwandzie. Zdjęcie: Clement Uwiringiyimana / Reuters

Inspiracja do powstania filmu – rodzina Paula Rusesabaginy, biznesmena, który brał udział w uratowaniu ponad 1000 istnień ludzkich Hotel Rwanda , oskarżyła władze wschodnioafrykańskie o porwanie 66-latka z Dubaju.

W poniedziałek Rusesabagina, który jest jawnym krytykiem prezydenta Paula Kagame, został zakuty w kajdanki przez śledczych z Rwandy przed mediami w stolicy, Kigali, oskarżonymi o przestępstwa związane z terroryzmem.

Rusesabagina był dyrektorem generalnym luksusowego hotelu w Kigali podczas ludobójstwa w 1994 roku, w którym około 800 000 osób zostało zabitych nożami, pałkami i inną bronią. Ogromna większość ofiar pochodziła z mniejszości Tutsi, chociaż niektórzy umiarkowani Hutu również zmarli.

Film z 2004 roku opowiadał o tym, jak Rusesabagina, Hutu z klasy średniej poślubił żonę Tutsi i wykorzystał zarówno swoj wpływy, jak i łapówki, aby ratować życie 1200 osób z plemienia Tutsi, które schroniły się w hotelu Mille Collines w stolicy podczas najgorszej masakry.

Władze Rwandy powiedziały, że Rusesabagina został aresztowany na podstawie tego, co określili jako „międzynarodowy nakaz” i jest oskarżony o bycie „założycielem, liderem, sponsorem i członkiem brutalnych, uzbrojonych, ekstremistycznych oddziałów terrorystycznych… działających w różnych miejscach w regionie i za granicą.”

Adoptowana córka Rusesabaginy, Carine Kanimba, powiedziała, że ​​rozmawiała z nim ostatnio, zanim poleciał do Dubaju w zeszłym tygodniu, ale nie znała dokładnego charakteru jego podróży.

Kanimba powiedziała, że jego rodzina została wcześniej poinformowana w poniedziałek, że jest przetrzymywany Rwandzie ale nie mogli z nim rozmawiać.

„Mamy nadzieję, że uda nam się zapewnić jego szybkie i bezpieczne uwolnienie” – powiedziała. – To, o co go oskarżają, jest zmyślone. Nie ma dowodów na to, co twierdzą. Wiemy, że to bezprawne aresztowanie ”.

Inna córka, Anaise, powiedziała radiu BBC World Service, że jej ojciec ostatnio dzwonił do nich w czwartek z Dubaju.

„Myślę, że został porwany, ponieważ nigdy nie pojechałby do Rwandy z własnej woli” – powiedziała Anaise BBC.

Rusesabagina mieszka w Belgii i USA, gdzie w 2005 roku został uhonorowany przez ówczesnego prezydenta George’a W. Busha Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym cywilnym odznaczeniem w kraju.

Był coraz bardziej otwartym krytykiem Kagame i został oskarżony przez rwandyjskich prokuratorów o powiązania z grupami rebeliantów w sąsiedniej Demokratycznej Republice Konga, które są obwiniane przez urzędników o ataki transgraniczne.

W 2010 roku Rusesabagina wypowiedział się przeciwko uwięzieniu liderki opozycji Victoire Ingabire Umuhoza, a cztery lata temu zapowiedział kampanię polityczną przeciwko rządowi, który nazwał dyktaturą .

oświadczeniu śledczych opisano zarzuty mu tym terroryzm, podpalenie, porwanie i „morderstwo popełnione na nieuzbrojonych, niewinnych cywilach Rwandy na terytorium Rwandy”. Szczegóły jego zatrzymania pozostają niejasne.

Kagame utrzymuje bliskie relacje z Dubajem.

Rząd był wcześniej oskarżany o polowanie na dysydentów za granicą. Śledczy z RPA powiedzieli, że rząd był bezpośrednio zaangażowany w zabójstwo Patricka Karegeya , otwartego krytyka, w Johannesburgu w 2014 roku.

Kagame powiedział później: „Każda osoba, która jeszcze żyje i może knuć przeciwko Rwandzie, kimkolwiek jest, zapłaci cenę”.

Rusesabagina wcześniej zaprzeczył twierdzeniom rządu, że finansuje rebeliantów z Rwandy i wezwał kraje zachodnie, aby naciskały na rząd, aby przestrzegał praw człowieka.

Kagame jest w dużej mierze uznawany za rozwój i stabilność Rwandy od czasu ludobójstwa, ale jest on również oskarżany o skrajny autorytaryzm.

W 2017 roku Kagame odniósł miażdżące zwycięstwo w wyborach prezydenckich , zapewniając trzecią kadencję z prawie 99% oddanych głosów.

Rwandyjski rząd kwestionuje historię Rusesabaginy o ratowaniu ludzi podczas ludobójstwa, a Ibuka, grupa ocalonych z ludobójstwa w Rwandzie, powiedziała w przeszłości, że Rusesabagina, który prowadzi fundację humanitarną, wyolbrzymiał swoją rolę w pomaganiu ludziom w ucieczce z ludobójstwa.

Katrina Lantos Swett , prezes Fundacji Lantos na rzecz Praw Człowieka i Sprawiedliwości, powiedziała: „Uważam, że to parodia, że ​​obrońca praw człowieka, taki jak Paul Rusesabagina, został pojmany, zatrzymany i jest przetrzymywany w sposób, w jaki się wydarzyło. Powinno to wzbudzić wiele głębokich obaw i sceptycyzm w odczuciu wielu ludzi ”.

https://www.theguardian.com/world/2020/sep/01/hotel-rwanda-activist-paul-rusesabagina-kidnapped-from-dubai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: