DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Ma 20 lat i jest uznawany za najszybszy na świecie „ludzki kalkulator”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kto z nas jest w stanie policzyć w pamięci, ile wynosi 869 463 853 razy 73? To 63 470 861 269. Zaledwie 20-letni Neelakantha Bhanu Prakash z Indii nie tylko potrafi to obliczyć, ale uzyskanie tego wyniku zajmuje mu zaledwie 26 sekund. Dlatego w Indiach nazywany jest „najszybszym ludzkim kalkulatorem”.

Według Księgi Rekordów Limca – odpowiednika Księgi Rekordów Guinnessa w Indiach – Bhanu jest w stanie w pamięci dokonać 12 obliczeń na sekundę. To 10 razy szybciej niż mózg przeciętnej osoby.

Sam Bhanu podkreśla, że jest w stanie dokonywać tak szybkich obliczeń dzięki nieustannym ćwiczeniom i prostym zasadomDla przykładu – mnożę 8763 razy osiem. Prawdopodobnie zrobię to tak – najpierw pomnożę 8 000 razy 8. To 64 000. Potem pomnożę 700 razy 8 – to 5 600. Następnie 60 razy 8, co da 480, a w końcu 3 razy 8 – równa się 24. Na końcu dodam to do siebie – tłumaczy Bhanu.

Metody, których używam, są bardzo podobne do zwykłych metod – tylko je optymalizuję – dodaje. Tak się dzieje, jak się ćwiczy mózg – twierdzi.

W ubiegłym miesiącu Bhanu został pierwszym Azjatą, który zdobył złoty medal na 23. Mistrzostwach świata w liczeniu w pamięci w Londynie. Pokonał 29 rywali z 13 krajów.


Wypadek, który mógł skończyć się tragicznie

Bhanu pokochał matematykę, kiedy był małym chłopcem. Gdy miał 5 lat, potrąciła go ciężarówka. Jechał wtedy na hulajnodze. Spadając, uderzył głową o drogę. Miał złamane kości czaszki. Przeszedł kilka operacji, przez siedem dni był w śpiączce farmakologicznej. Lekarze twierdzili, że chłopiec może być opóźniony umysłowo.

Dziecko spędziło rok przykute do łóżka. W tym czasie chłopiec bardzo dużo grał w szachy i układał puzzle. Jak twierdzi, stąd między innymi wzięło się jego zainteresowanie matematyką. Ten wypadek zmienił moje postrzeganie szczęścia – i właśnie dlatego jestem w tym miejscu, w którym jestem – mówi Bhanu.

Swoje pierwsze matematyczne sukcesy Bhanu zaczął odnosić, gdy miał 7 lat. Od tej pory uczestniczył w różnych zawodach arytmetycznych. Wspomina, że gdy odniósł pierwsze zwycięstwo, jego ojciec się popłakał. Nie chodziło jednak o wygraną, lecz o to, co chłopcu udało się osiągnąć – wbrew wcześniejszym opiniom lekarzy.

Dwa lata temu Bhanu założył organizację, która ma przybliżać matematykę uczniom. 20-latek przekonuje dzieci, że królowa nauk może być fajna.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: