DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Oddziały saudyjskie dołączają do bazy USA w bogatej w ropę północnej Syrii

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Oddziały saudyjskie dołączają do bazy USA w bogatej w ropę północnej Syrii

 

Dwudziestu saudyjskich żołnierzy przybyło w tym tygodniu do amerykańskiej bazy wojskowej w pobliżu pola naftowego w północno-wschodniej Syrii, według irańskich mediów , które powołują się na relację z libańskiego arabskojęzycznego kanału telewizyjnego. 

Pod koniec ubiegłego roku wojska saudyjskie stacjonowały podobno w pobliżu największego pola naftowego Syrii, Al-Omar w bogatym w ropę regionie Deir Ezzor, w miejscu, które uważano za saudyjską ochronę dla ekspertów saudyjskiego giganta naftowego Saudi Aramco. Według raportu arabskiej służby tureckiej agencji informacyjnej Anadolu w tamtym czasie, przybycie saudyjskich żołnierzy na największe pole naftowe Syrii zbiegło się w czasie z przybyciem około 30 ciężarówek przewożących maszyny wiertnicze i koparki. 

Incydenty i spory między supermocarstwami wspierającymi różne strony konfliktu w Syrii trwają. Tylko w tym tygodniu amerykańscy żołnierze zostali ranni w potyczce z rosyjskimi żołnierzami – powiedział New York Times dwaj amerykańscy urzędnicy , zauważając, że obrażenia były wynikiem zderzenia pojazdów, a nie wystrzałów.  

Po niespodziewanym ogłoszeniu wycofania wojsk amerykańskich z Syrii w październiku ubiegłego roku, prezydent USA Donald Trump powiedział, że Stany Zjednoczone będą chronić syryjskie pola naftowe przed ISIS.

Prezydent Trump twierdził, że  Stany Zjednoczone przejęły kontrolę nad ropą na Bliskim Wschodzie, tweetując, że „Stany Zjednoczone zabezpieczyły ropę, a bojownicy ISIS są podwójnie zabezpieczeni przez Kurdów i Turcję”.

Prezydent nie wyjaśnił, co miał na myśli, mówiąc o „zabezpieczeniu ropy”, ale spekulacje na temat oświadczenia prezydenta zakładają, że miał na myśli amerykańskie siły specjalne, które kontrolowały – i nadal będą – kontrolować pola naftowe i gazowe w Deir Ezzor, region naftowy Syrii.

Prezydent Trump  obiecał chronić syryjskie pola naftowe  przed ISIS, a Stany Zjednoczone mogą zostawić 500 żołnierzy w północno-wschodniej Syrii i wysłać czołgi bojowe i inny sprzęt w celu pomocy Kurdom na tym obszarze w ochronie pól naftowych, które wcześniej były kontrolowane przez Państwo Islamskie w czasie tzw. kalifatu w częściach Iraku i Syrii. 

https://oilprice.com/Latest-Energy-News/World-News/Saudi-Troops-Join-US-Base-In-Oil-Rich-Northern-Syria.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: