DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Wampir energetyczny: jak go rozpoznać i jak się przed nim bronić?????”

10.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Wampir energetyczny – choć sformułowanie to brzmi zabawnie, osoby, które są wampirami energetycznymi odbierają (a można by nawet powiedzieć, że wysysają) dobry nastrój z ludzi, którzy je otaczają, całą uwagę koncentrują na sobie. Dlatego warto wiedzieć, kim jest wampir energetyczny, jak go rozpoznać i jak się przed nim bronić.

Znalezione obrazy dla zapytania wampir energetyczny zdjecia

Wampir energetyczny sprawia, że najczęściej po dłuższym przebywaniu w jego obecności czujemy się osłabieni, smutni, bez nadziei na realizację jakichkolwiek planów – przekonani, że nie ma sensu podejmować jakichkolwiek działań, bo i tak są one skazane na niepowodzenie. Choć może zdarzyć się i tak, że w zależności od rodzaju wampira energetycznego (o tym podziale będzie mowa niżej) ta osoba nie musi wywołać u nas pogorszenia nastroju, zawsze jednak konfrontacja z nią pozbawia nas sił.

Znalezione obrazy dla zapytania wampir energetyczny zdjecia

U niektórych osób, które miały do czynienia z wampirem energetycznym mogą się nawet pojawić objawy somatyczne: ból głowynadmierna sennośćbóle brzucha. Zapewne każdy miał kiedyś do czynienia z wampirem energetycznym – łatwiej jednak znieść jednorazowe lub sporadyczne spotkania z taką osobą niż codzienne z nią przebywanie. A przecież wampirem energetycznym może być nawet najbliższa osoba.

Spis treści:

  1. Kim jest wampir energetyczny?
  2. Jak rozpoznać wampira energetycznego?
  3. Jak bronić się przed wampirem energetycznym?

Kim jest wampir energetyczny?

Wampir energetyczny to ktoś, na kogo w ogóle nie można liczyć, kto nie stanowi żadnego wsparcia, a wręcz przeciwnie – wysysa z drugiej osoby całą jej energię. Stale bowiem oczekuje, by go pocieszać, motywować, mówić, że jest dobry, inteligentny, że da radę lub też – pokornie przyjmować jego chwalenie się. Dzięki temu czuje się lepiej, kłopot jednak w tym, że ci inni po rozmowie z wampirem energetycznym sami czują się zmęczeni.

Znalezione obrazy dla zapytania wampir energetyczny zdjecia

Wampir energetyczny może działać świadomie – wtedy szczególnie trudno z nim żyć, ponieważ taka osoba z premedytacją wykorzystuje swoich rozmówców, nierzadko przecież bliskie osoby, do swoich celów: manipuluje nimi, rozgłaszając plotki, bombardując wręcz swoimi komentarzami, ciągle żądając umieszczenia siebie w centrum zainteresowania. Inne wampiry energetyczne, te nieświadome, w ogóle nie zdają sobie sprawy ze swojego egocentryzmu. Uważają się za zawsze pokrzywdzonych, temu, co robią inni ludzie, przypisują złe intencje, mające na celu zranienie wampira – taka osoba sądzi np. że koledzy, którzy wyszli do biurowej kuchni na pewno ją obgadują,często jest zła na cały świat: uważa, że pogoda czy nawet rzeczy martwe sprzysięgły się przeciwko niej. Bez przerwy szuka zainteresowania swoją osobą u innych.

Znalezione obrazy dla zapytania wampir energetyczny zdjecia

Wampiry energetyczne – oprócz podziału na świadome i nieświadome – może też pogrupować ze względu na taktykę, jaką obierają w swoich działaniach.

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

Wampira energetycznego poznasz nie tylko po tym, że po spotkaniu z nim czujesz się znacznie gorzej niż jeszcze kilka godzin wcześniej, ale i po sposobie, w jaki powoduje u ciebie gorsze samopoczucie, doprowadza do zmęczenia, irytacji. Dr Albert J. Bernstein, psycholog kliniczny, podzielił te osoby na 5 grup:

1. Wampir – aktor

W przypadku tego rodzaju wampirów energetycznych prawie zawsze to, co widzisz nie jest tym, co otrzymasz. Zrobią wszystko, by zdobyć akceptację i uznanie, oprócz dotrzymania złożonych przez siebie obietnic. Tak bardzo im zależy na przedstawieniu siebie w dobrym świetle, że ukryją każdą część siebie, która mogłaby być przyczyną ich potępienia: chowają gniew, nie mówią co swojej seksualności, innym przypisują swoje wady. Te osoby nigdy się nie denerwują, za to łatwo ukazują swoją pogardę wobec innych. W tym typie wampira energetycznego znajdują się np. stereotypowe starsze panie, które każdej niedzieli wędrują do kościoła, ale są też pierwsze, by „rzucić kamieniem” w bliźniego.

Podobny obraz

2. Wampir – aspołeczny hedonista

Nazywa się tak nie dlatego, że nie lubi imprezować czy przebywać z innymi ludźmi, ale z powodu braku poważania dla norm społecznych. Wampir energetyczny będący aspołecznym hedonistą uwielbia wielkie wyjścia, często sięga po używki, wikła się w przygody na jedną noc. Nienawidzi, gdy nic się nie dzieje. Ludzi wokół siebie zamęcza natychmiastowymi relacjami z tego, co u niego słychać, w żadnym stopniu nie interesując się, co ta druga osoba ma do powiedzenia. Kłamie, oszukuje, plotkuje, byle tylko utrzymać umysł w stanie ciągłego napięcia. Nie liczy się z konsekwencjami swoich czynów i słów, jakie mogą dotknąć osoby trzecie.

Podobny obraz

3. Wampir – narcyz

Jak twierdzi dr Bernstein, narcyzi mają ogromne ego i malutkie sumienie. Zazwyczaj są wampirami nieświadomymi – nie próbują intencjonalnie zranić innych ludzi, oni w swoich działaniach „po prostu” nie biorą ich pod uwagę.  Chyba że akurat czegoś od nich chcą. Gdy to w końcu otrzymają, nie ma co liczyć na usłyszenie od nich podziękowania. Narcyzi obwiniają innych za swoje niepowodzenia, za to, że nie mogą w pełni wykorzystać swojego geniuszu. W typie wampira energetycznego – narcyza znajdują się ci wszyscy wujkowie, którzy przez lata, z nie swojej winy oczywiście, nie potrafią utrzymać pracy.

Podobny obraz

4. Wampir obsesyjno-kompulsyjny

To tzw. szczególarze, perfekcjoniści. Potrafią dostrzec najmniejszą drobnostkę, ale nie widzą całości z tych drobnostek zbudowanej. Nie akceptują nikogo, kto nie jest tak dokładny jak oni (w ich mniemaniu niemal nikt do takiego poziomu nie dorasta). Typ obsesyjno-kompulsyjny ma zawsze rację i czuje się usatysfakcjonowany, gdy inni wokół się denerwują, stresują. To maniacy kontroli, chcący nad wszystkim i wszystkimi zapanować. W tym typie wampira energetycznego znajduje się zarówno despotyczny rodzic, jak i dopuszczający się mobbingu w pracy szef.

Podobny obraz

5. Wampir paranoidalny

To wizjoner, który poszukuje Prawdy – widzi rzeczy, których inni nie dostrzegają. Pytanie tylko, czy te rzeczy naprawdę istnieją. Wampir paranoidalny jest bardzo pewny siebie i swoich wierzeń, a jednocześnie pełen nieufności wobec innych ludzi, ich poglądów. Kierują nim uprzedzenia, wszędzie węszy spisek. Do tego typu wampirów należą osoby wierzące w różne dziwne zasłyszane teorie, ale także np. zazdrośni partnerzy.

Jak się bronić przed wampirem energetycznym?

1. Obrona przed wampirem – aktorem

W przypadku wampira – aktora najlepszym sposobem jest niedołączanie do „dramy”, którą odgrywa – lepiej pozostać obserwatorem niż dołączyć do obsady w jego spektaklu. Aktor lubi, gdy się dzieje, nawet, a zwłaszcza wtedy, gdy komuś innemu dzieje się źle – wypytuje, zamęcza nieszczęśnika – najlepiej w ogóle nie wchodzić z nim w głębszą relację, nie dawać się wciągnąć w zwierzenia. Odpowiadać krótkimi zdaniami, oszczędnie dawkować informacje. Czasem, niestety, dla tzw. świętego spokoju lepiej pochwalić wampira za coś, bo on tego bardzo oczekuje, a przy okazji przestanie nas zamęczać.

Podobny obraz

2. Obrona przed wampirem – aspołecznym hedonistą

Antyspołeczny hedonista tylko czyha, by zalać się, często nieprawdziwymi, informacjami na swój temat. Dlatego w jego pobliżu ani na chwilę nie można stracić czujności. Najlepiej uważnie go słuchać i nie dać się nabrać na przyklejony do twarzy uśmiech i przyrzekanie, że „to nie plotka, a w 100% prawda”. Aspołeczny hedonista lubi wplątywać innych w swoją intrygę, jakiś podstęp. W takich przypadkach należy już stanowczo odmówić.

W przypadku niektórych wampirów energetycznych jedynym sposobem na pomoc sobie jest zerwanie z nim kontaktu.

Podobny obraz

3. Obrona przed wampirem – narcyzem

Najlepszą obroną przed narcyzem jest komunikowanie mu wprost, spokojnym, a nie pełnym emocji głosem, że jego zachowanie, słowa mogły nas zranić lub odczuwamy je jako krzywdzące. Ten, w zapatrzeniu w siebie, mógł nawet tego nie zauważyć…Jeśli jesteś z narcyzem w związku postaraj się podkreślić, że praca nad nim należy do was obojga, a cała wina za nieporozumienia nie leży po twojej stronie.

Znalezione obrazy dla zapytania wampir energetyczny zdjecia

4. Obrona przed wampirem obsesyjno-kompulsyjnym

Życie z osobą, która chce stale kontrolować innych nie należy do najłatwiejszych. Niestety, im częściej poddajemy się dominacji partnera, tym na więcej próbuje on sobie pozwalać. Osoba w związku z wampirem obsesyjno-kompulsyjnym zaczyna czuć się stłamszona, a poczucie niedoceniania, braku przestrzeni dla siebie kumuluje w środku i nierzadko w końcu wybucha. Znacznie lepiej więc powiedzieć partnerowi o swoich odczuciach wcześniej – im mniejsza zgoda na jego dominację, tym rzadsze próby kontroli ze strony wampira.

Należy wyraźnie stawiać mu granice – nie mówić: „zgadzam się to zrobić wbrew mojej woli, tylko dla ciebie”. Prowadzi to tylko do poczucia mniejszej wartości u osoby, która wypowiada te słowa, a u wampira wzmacnia poczucie kontroli.

Znalezione obrazy dla zapytania wampir energetyczny zdjecia

5. Obrona przed wampirem paranoidalnym

Najlepszą obroną przed wampirem paranoidalnym jest niewchodzenie z nim w jakiekolwiek dyskusje dotyczące kwestii światopoglądowych. Na pewno będzie się starał narzucić swój punkt widzenia i wypunktować błędy w tym przez nas wyznawanym. Jednocześnie żadne prezentowane mu argumenty do niego nie dotrą. Obróci je zapewne przeciwko osobom je formułującym. Wszelkie próby dyskusji najlepiej więc ucinać w zarodku i kierować rozmową na bezpieczne tematy.

 

zrodlo:poradnikzdrowie.pl

film i zdjecia z internetu

10.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “„Wampir energetyczny: jak go rozpoznać i jak się przed nim bronić?????”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: