DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ciemnota kupi wszystko i sprzeda się za bezcen ;) Wiadro zimnej wody jest nam potrzebne! {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Jestem Małgorzata, mieszkam we Wrocławiu. Interesuję się inwestowaniem w nieruchomości, budownictwem, finansami, rozwojem osobistym i aranżacją wnętrz.

Czy Polska przypomina zbankrutowaną Argentynę?

Podobieństwa gospodarek.

Polska to kraj liczący 38 386 000. Argentyna to kraj liczący 44 082 000. Liczba ludności w tych krajach jest podobna. Argentyna w ciągu 13 lat bankrutowała dwa razy. Dlaczego Polska może stać się drugą Argentyną?

banner-wizytowka-1580899038

P O D O B I E Ń S T W A  Polski i Argentyny w punktach.

1. Od bogactwa do bankructwa.

Argentyna była jeszcze 100 lat temu jednym z najbogatszych Państw na świecie. Dziś jest bankrutem. Ten kraj bardzo przypomina mi dzisiejszą Polskę. Wszędzie piszą lub mówią, że Polska świetnie się rozwija. Cała Europa nam się przygląda. Obserwują nas i chwalą. Tylko nieliczni porównują nas do Argentyny. Dlaczego akurat do niej?

Argentyna przed wybuchem Wielkiego Kryzysu była potęgą. Wszyscy zachwycali się jej wskaźnikami, zupełnie jak dziś naszymi wskaźnikami. Wielki Kryzys urzeczywistnił wartość argentyńskiej gospodarki. Czy nadchodzący kryzys (według mnie superkryzys) wystawi Polsce rachunek? Według mnie tak. Wszystkie wskaźniki, którymi chwali się obecny rząd mnie osobiście niepokoją.

Co robimy inaczej niż nasi sąsiedzi w Europie?

Państwa zachodnie od wielu lat przygotowują się do spowolnienia gospodarczego. Polska w tym czasie zwiększa dług publiczny i prywatny. Trafiła na pierwsze miejsce wśród 150 karjów świata (przebiliśmy Francję!), które wydają najwięcej na programy socjalne. Dodatkowo obecny rząd wprowadził około 30 podatków. W 2020 roku czekają nas kolejne, nowe podatki. Duuużo podatków. To nie koniec. Po 20 latach pracy dla różnych ministrów finansów odszedł bardzo szanowany i ceniony ekonomista, ponieważ jego praca przestała być doceniania. Co to znaczy? Jedziemy samochodem bez kierowcy. Ostrzeżenia i uwagi szanowanej osoby w świecie finansów przestały być uwzględniane przy podejmowaniu bardzo ważnych decyzji finasowych przez rząd. To mi przypomina bardzo mocno komunistyczną rzeczywistość lat 70-tych. Wtedy też nie liczyła się wiedza i doświadczenie, a przynależność partyjna i poglądy polityczne. Widzicie podobieństwa?

2. Wysoka inflacja.

Dziś inflacja w Polsce wynosi 4,4%. Rząd inflacją się nie przejmuje(!), a NBP przekonuje ludzi, że na jesień będzie ona niższa. To bzdura przez duże B. Czynników, które spowodują, że inflacja będzie wyższa niż obecnie jest conajmniej kilka.

2.1. Podwyżka cen prądu o 12%.

Każdy przedsiębiorca uwzględni to w cenach produktu i usług. Wszystko będzie droższe.

2.2. Wypłacanie pieniędzy z banku i pozbywanie się oszczędności.

Wysoka inflacja powoduje, że ludzie wypłacają pieniądze z banków i wydają swoje oszczędności. Jedni inwestują, inni konsumują. Wcześniej było tak, że jak inflacja była na poziomie 1-2%, to inwestorzy trzymali swoje pieniądze na lokatach. Wielu z nich czekało na pęknięcie bańki, by te pieniądze ulokować w tanie aktywa. Teraz nikt już nie trzyma pieniędzy w banku, ponieważ inflacja jest już tak duża, że może wywołać kryzys. Tak, dobrze czytasz.

Jeżeli ludzie pozbywają się wszystkich swoich oszczędności, to w przyszłości nie będą przygotowani finansowo nawet na drobne wydatki. Naprawa samochodu, kupno lodówki, czy wizyta u lekarza będzie dla nich wyzwaniem finansowym. Wielu z tych ludzi będzie posiłkować się wówczas kredytem lub pożyczką, ponieważ społeczeństwo jest przyzwyczajone do zadłużania się. Nawet Ci, którzy w czasie koniunktury zawsze mieli jakieś pieniądze odłożone na tzw. “czarną godzinę”, dziś pozbywają się pieniędzy z kont. Ja również to robię, mimo tego, że zawsze oszczędzałam i trzymałam pieniądze w banku, po to by mieć na inwestycje. Dziś nadal oszczędzam, jeszcze więcej niż kilka miesięcy temu, ale wszystkie pieniądze inwestuję.

Osoby, które dziś inwestują chcą przechować swój majątek w bezpiecznych aktywach lub zarobić na kryzysie. Ci, którzy pozbywają się gotówki i przeznaczają ją na konsumpcję będą mieli problem już w czasie spowolnienia gospodarczego. W stagnacji ludzie tracą masowo pracę, zarabiają tyle samo lub mniej przez kilka lat, ceny wszystkiego rosną, raty kredytów rosną, itd. Nieprzygotowani będą panikować i robić głupie rzeczy.

2.3. Susza.

Susza już jest faktem, ponieważ nie było zimy. Będziemy mieć przez to bardzo drogą żywność. Jeśli będzie to susza 100-lecia (takie są prognozy), to ceny żywności poszybują do nieba. Najbardziej odczują to ludzie biedni, ponieważ to oni procentowo najwięcej wydają na jedzenie.

2.4. 88% ludzi spodziewa się utrzymania inflacji na obecnym poziomie lub jej przyspieszenia.

To oznacza bardzo duże podwyżki produktów i usług. Krótko mówiąc: będzie drożyzna. Przedsiębiorcy widząc dziś inflację na poziomie 4,4% podniosą ceny przynajmniej o tyle ile dziś wynosi inflacja. Większość jednak będzie chciało się zabezpieczyć i podniesie ceny nawet o kilkadziesiąt procent.

Zauważymy to szczególnie w branży deweloperskiej. Tyle czynników wpływa na zwiększenie kosztów wybudowania obiektu budowlanego (koszty pracownika, koszty działki i materiałów budowlanych, wyższe podatki, mniej ludzi do pracy – Polacy i Ukraińcy wyjeżdżają na zachód za pracą, więc brakuje rąk do pracy), że deweloperzy są zmuszeni podnosić ceny budowanych mieszkań i domów. Dodatkowo ich ceny napędzają sami kupujący. Od dwóch lat kupowanie mieszkań stało się sportem narodowym Polaków. To jest przyczyna wzrostu cen nieruchomości o kilkanaście procent rok w rok. Będzie gorzej, dużo gorzej dla kupujących. Przynajmniej do czasu, aż ta bańka nie pęknie. Wysoka inflacja napędza rynek nieruchomości powodując, że ten balon rośnie jeszcze szybciej. Mamy obecnie bańkę spekulacyjną na rynku. Ona kiedyś pęknie. Straty dla kredytobiorców będą dużo większe niż mają dziś frankowicze.

W czasie wojny nie ma przypadkowych ofiar?

Przyzwyczaj się, bo śmierć stanie się wszechobecna.

Jestem za szczepieniami, które są przetestowane. A to proponują rządy i organizacje farmaceutyczne, to jakies absurd.

Sytuacja że szczepionkami może przypominać obecna w niektórych przedszkolach za granicą. Mianowicie, nie są przyjmowane dzieci niezaszczepione, aby nie przynosiły groźnych chorób zakaźnych. Tu może być podobnie, nie możesz pracować jako urzędnik albo w korpo, albo też w gastronomii, a także z dziećmi czy w fabryce na hali, jeśli nie masz szczepienia od korony, bo zarazisz innych. Idąc dalej, mogą cię nawet do sklepu nie wpuścić, jak nie masz szczepien. Taki scenariusz jest realny.

Hiszpanka mogła zabić nawet 100 mln osób – Ale Historia odc.22

 

KONTROWERSYJNE FAKTY!

Czy druga fala będzie początkiem apokalipsy?

Za wroclawskidworek.pl/You Tube

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: