DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

PILNE ! Izraelskie wojska lotnicze w Niemczech. Ekspert: wydarzenie podkreśla.. {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Izraelskie wojska lotnicze w Niemczech. Ekspert: wydarzenie podkreśla wyjątkowe więzy obu państw

ostatnia aktualizacja:18.08.2020 19:31
Izraelskie samoloty bojowe, które po raz pierwszy przyleciały do Niemiec, aby wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach z Luftwaffe „Blue Wings 2020”, wraz z samolotami niemieckiej armii biorą udział w ceremonii oddania czci ofiarom nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Dachau oraz zabitym podczas ataku terrorystycznego w 1972 roku w Monachium. – Obie strony podkreślają, że wydarzenie ma charakter zarówno symboliczny, jak i historyczny, i że są to wyjątkowe więzy obu państw – mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
Wspólne ćwiczenia Blue Wings 2020 w Noervenich, Niemcy
Wspólne ćwiczenia „Blue Wings 2020” w Noervenich, Niemcy Foto: PAP/EPA/Marcello Totaro / HANDOUT

Po raz pierwszy w historii wojska lotnicze Izraela odbywają ćwiczenia z niemieckich lotnictwem prowadzone na terenie Niemiec. „Blue Wings 2020” potrwają dwa tygodnie. W ich trakcie Izraelczycy będą współpracować głównie z niemiecką Luftwaffe, ale także z lotnikami innych krajów członkowskich NATO w ramach cyklicznych ćwiczeń MAGDay, których poprzednia edycja odbyła się w czerwcu. – Te dwutygodniowe ćwiczenia są wyjątkowe, ponieważ najpierw mają charakter dwustronny, następnie będą odbywały się w formacie międzynarodowym – mówi dr Agnieszka Bryc. – Obie armie potrafią współpracować i pogłębiać mechanizmy współpracy także w warunkach bojowych – dodaje.

banner-wizytowka-1580899038

Niemiecko-izraelskie ćwiczenia mają wymiar nie tylko czysto wojskowy i polityczny, ale także symboliczny. Piloci z obu krajów wykonają przelot nad niemieckim obozem koncentracyjnym Dachau i nad Fürstenfeldbruck koło Monachium. Upamiętnią w ten sposób ofiary Zagłady i ataku terrorystycznego na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w 1972 roku.

Aneksja osiedli żydowskich w Palestynie

W ostatnich miesiącach RFN intensywnie działała w stosunkach z Izraelem na rzecz zatrzymania planów aneksji osiedli żydowskich na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.  – Wydawałoby się, że relacje między Izraelem a Niemcami są bez poważniejszych skaz, nic bardziej mylnego – uważa ekspert. – Każde z nich ma swoje interesy, często jest tak, że Izrael krytykuje Niemcy za wspieranie np. sprawy palestyńskiej czy rosnących, w wymiarze europejskim, nastrojów antysemickich – dodaje.

Zdaniem gościa audycji mimo wyjątkowych relacji izraelsko-niemieckich to Niemcy są głównym -spośród krajów europejskich- partnerem Palestyny. – Niemcy jako pierwsze państwo europejskie otworzyło tam swoje przedstawicielstwo dyplomatyczne, co więcej to Europa pod przewodnictwem Niemiec pilnuje absolutnej zasady dyplomatycznej, aby odwiedzając Izrael odbyć wizytę w Palestynie – wskazuje dr Agnieszka Bryc. – W dodatku Niemcy uparcie promują hasło rozwiązania pokojowego w modelu dwóch państw – zaznacza.

Ponadto w audycji:

– Wilno – nadzwyczajna sesja parlamentu Litwy w sprawie sytuacji na Białorusi. Sejm ma też zatwierdzić skład delegacji izby, która uda się do Mińska. Będzie to grupa do mediacji i monitorowania sytuacji. W Rydze także specjalne posiedzenie łotewskiego parlamentu w sprawie Białorusi. Litewski prezydent Gitanas Nauseda rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel o uregulowaniu białoruskiego konfliktu: „Angela Merkel poinformowała prezydenta o planowanej we wtorek rano rozmowie z prezydentem Rosji (Władimirem Putinem). Berlin próbuje obecnie skontaktować się też drogą dyplomatyczną z Alaksandrem Łukaszenką w celu opanowania sytuacji”. Podczas rozmowy „kanclerz Niemiec podziękowała Litwie za pomoc udzieloną Swiatłanie Cichanouskiej, pytała też o jej stan zdrowia i plany na przyszłość”. Prezydent Litwy i kanclerz Niemiec rozmawiali także o ewentualnym wsparciu społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi – korespondencja Kamila Zalewskiego.

– Podsumowanie wydarzeń dnia na Białorusi. Gościem audycji był Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich.

– Mający siedzibę w Holandii Trybunał Specjalny ds. Libanu zapowiedział odczytanie wyroku w procesie czterech oskarżonych o zabójstwo byłego libańskiego premiera Rafika Haririego w zamachu bombowym w 2005 roku. Proces trwał od 2014 roku. Wyrok miał być ogłoszony 07 sierpnia, ale w związku z eksplozją w Bejrucie termin przesunięto – więcej w materiale Wojciecha Cegielskiego.

nczas.com

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: