Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Foto; PAP
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Foto: PAP

Jeśli uważasz, że minister Łukasz Szumowski i rząd złamali prawo wprowadzając kolejne obostrzenia, to… możesz podać go do prokuratury. Nie zachęcamy, nie zniechęcamy, tylko informujemy, że to nic trudnego.

Aktywista Piotr Wielgucki pseud. „Matka Kurka” (to ten lepszy aktywista z damskim pseudonimem. Nie mylić z Michałem Sz. pseud „Margot”) opublikował na Twitterze instrukcję, jak podać Radę Ministrów do Prokuratury Krajowej.

banner-wizytowka-1580899038

„Prokuratura ma obowiązek rozpoznania zawiadomienia i ewentualnie przesłania do innej prokuratury według właściwości miejscowej i rzeczowej” – napisał w mediach społecznościowych.

Pisma nie trzeba składać samemu, ponieważ Wielgucki udostępnił „gotowiec”. Aktywista powołuje się w nim na art. 304 § 1 k.p.k. w związku z art. 31 pkt 3 Konstytucji RP i art. 231 k.k. oraz art. 160 k.k. i art. 192 k.k.

– Powyższy przepis poprzez ograniczanie konstytucyjnych praw i wolności na mocy rozporządzenia, w sposób ewidentny i z mocy prawa narusza art. 31 pkt 3 Konstytucji RP, który stanowi, że tego rodzaju ograniczenia mogą być ustanawiane tylko w ustawie – twierdzi Matka Kurka.

– Ponadto z treści § 24 rozporządzenia wynika, że z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolnione są wyłącznie osoby ze ściśle określonymi zaburzeniami i trudnościami. Katalog ten nie zawiera całego szeregu schorzeń, jakie z natury rzeczy wywołują trudności z oddychaniem – dodaje, wymieniając konkretne trudności spowodowane schorzeniami układu oddechowego czy krążenia.

gotowe pismo do pobrania poniżej
n.czas.com
Mat pomocniczy

Polski polityk Sławomir Dul chce pozwać Mateusza Morawieckiego!!!

Pozew zbiorowy!!!

Zapraszam – Sławomir Dul

Tel 505 655 155

Za You Tube