Źródło: Airbus

W Niemczech rozpoczęły się testy latających taksówek. Pojazdy wyprodukowane przez firmę Airbus Helicopters noszą nazwę CityAirbus, są zdalnie sterowane i zasilane energią elektryczną.<--break-> 

Latające taksówki mogą wkrótce stać się rzeczywistością. Nowy CityAirbus stworzony przez giganta w awiacji, firmę Airbus, mogą wkrótce zrewolucjonizować transport. Taksówki te mogą przewozić do czterech pasażerów z prędkością 120 kilometrów na godzinę na dystansie do 100 kilometrów i są w pełni autonomicznie, czyli latają bez pilota.

Producenci samolotów na całym świecie konkurują obecnie o to, kto pierwszy wypuści na rynek pojazdów „elektrycznych pionowych startów i lądowań”, a ten model firmy Airbus może stać się częstym widokiem na naszym niebie. Skonstruowany pojazd, przypominający nieco przerośniętego drona, jest wyposażony w cztery śmigła, które są praktycznie bezgłośne.

Jego twórcy twierdzą, że może to utorować drogę do przyszłości, w której takie samoloty pionowego startu i lądowania będą pełnić rolę latających taksówek, wożąc pasażerów tam i z powrotem nad dużymi miastami. Jest to szansa na skrócenie czasu podróży i uniknięcia korków drogowych.