DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Trump o eksplozji w Bejrucie: „To był atak, jakaś bomba”. Źródło w Pentagonie zaprzecza {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Prezydent USA Donald Trump nazwał eksplozję w Libanie „atakiem”, chociaż główna wersja eksplozji nie zakłada zamachu terrorystycznego, lecz przypadkową eksplozję materiałów wybuchowych w porcie w Bejrucie. Źródło CNN w Pentagonie również zaprzecza słowom amerykańskiego lidera.

banner-wizytowka-1580899038

„Wygląda na to, że to był straszny atak” – powiedział Trump na konferencji prasowej.

Wiele osób zginęło, setki odniosło poważne obrażenia w wyniku wielkiego wybuchu w Bejrucie. Modlimy się za ofiary. Stany Zjednoczone są gotowe pomóc Libanowi – dodał Trump.

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że spotkał się z amerykańskimi generałami i uważają eksplozję w Bejrucie za atak. Na konferencji prasowej Trump nazwał eksplozję „atakiem”, zapytano go, czy naprawdę wierzy, że to był właśnie atak.

„Tak, na to wygląda, biorąc pod uwagę charakter eksplozji. Spotkałem się z niektórymi z naszych wspaniałych generałów, oni tak właśnie myślą. To nie było coś w rodzaju eksplozji przemysłowej” – powiedział„Wygląda na to, że myślą, że to był atak, jakaś bomba” – dodał Trump.

USA są zainteresowane zbadaniem eksplozji w Bejrucie

„Stany Zjednoczone monitorują sytuację w Bejrucie po wybuchu, oczekują na wyniki śledztwa” – powiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

„Uważnie śledzimy sytuację i jesteśmy gotowi pomóc Libanowi w wyjściu z tej tragedii. Nasz zespół (dyplomatów) w Bejrucie poinformował mnie o wielkich zniszczeniach miasta i narodu, który jest mi drogi. To kolejne wyzwanie podczas i tak głębokiego kryzysu. Rozumiemy, że rząd Libanu kontynuuje dochodzenie przyczyn tego (wybuchu – red.). Czekamy na rezultaty” – czytamy w pisemnym oświadczeniu Pompeo.

Źródło CNN w Pentagonie zaprzecza słowom Trumpa

Stacja CNN, powołując się na źródła w Pentagonie, zaprzecza oświadczeniu prezydenta Donalda Trumpa, że wybuch w porcie w Bejrucie był wynikiem „ataku”.

Trzech przedstawicieli Departamentu Obrony USA powiedziało CNN, że we wtorek wieczorem „nic nie wskazywało na to, że masowe eksplozje, które wstrząsnęły Bejrutem we wtorek, były «atakiem»”.

Przedstawiciele Pentagonu powiedzieli, że „nie wiedzą, o czym mówi prezydent” – donosi stacja.

Jedno ze źródeł podało, że gdyby istniały oznaki, że ktoś w regionie był w stanie zorganizować i przeprowadzić akcję na taką skalę, to automatycznie nastąpiłoby zwiększenie „ochrony siłowej amerykańskich wojsk i aktywów w regionie”.

Co o przyczynach wybuchu mówią libańskie władze?

Jednocześnie prezydent Libanu Michel Aoun oświadczył, że przyczyną potężnych eksplozji na terenie portu w Bejrucie było 2750 ton saletry amonowej przechowywanej w magazynie i skonfiskowanej przez służby celne.Minister spraw wewnętrznych Libanu Raya al-Hasan na antenie stacji telewizyjnej „Al-Dżadid” również powiedziała o wersji z eksplozją amoniaku, dodając, że ten ładunek był przechowywany w magazynie w porcie od 2014 roku.

Według ministra zdrowia Libanu Hamada Hassana w wyniku eksplozji w porcie zginęło 78 osób, a prawie 4000 zostało rannych. Zaznaczył, że wiele osób uznaje się za zaginione.

Wybuch w Bejrucie: ucierpiała połowa budynków miasta, szpitale są przepełnione rannymi

We wtorek wieczorem w rejonie portu w Bejrucie doszło do potężnej eksplozji. Ucierpiała połowa budynków miasta, szpitale są przepełnione rannymi. Według relacji korespondenta Sputnika na początku było słychać nieduży trzask, po pięciu minutach pojawił się czarno-biały dym, a następnie doszło do potężnego wybuchu, w niebo wystrzelił słup czerwonego dymu. W domach w promieniu kilku kilometrów od epicentrum fala uderzeniowa wybiła okna. W epicentrum wybuchu w porcie wybuchł silny pożar.

Zgodnie z ostatnimi danymi w rezultacie wybuchu zginęło 78 osób, a liczba rannych przekroczyła 3,7 tys.

Sytuacja na miejscu wybuchu w Bejrucie w Libanie
© REUTERS / MOHAMED AZAKIR
Sytuacja na miejscu wybuchu w Bejrucie w Libanie
sputniknews
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: