DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Reakcja świata na tragedię w Libanie. Duda: „Dziesiątki zabitych, tysiące rannych. Armagedon” {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

 

banner-wizytowka-1580899038

Przywódcy, przedstawiciele dyplomacji, politycy i organizacje składają władzom Libanu kondolencje w związku z tragicznymi skutkami wczorajszego wybuchu w Bejrucie.

Głosy wsparcia i chęci pomocy napływają z całego świata, w tym z Polski. Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem Twittera napisał, że „łączy się w bólu z Rodzinami Ofiar”. Całe zdarzenie, w rezultacie którego zginęły dziesiątki osób porównał do armagedonu.

Kondolencje libańskiemu przywódcy Michelowi Aounowi w związku z ofiarami śmiertelnymi i masowymi zniszczeniami spowodowanymi eksplozją w porcie w Bejrucie złożył również prezydent Rosji Władimir Putin.

Rosja dzieli smutek Libańczyków. Proszę przekazać wyrazy współczucia i wsparcia dla rodzin i przyjaciół ofiar, a także życzenia szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim poszkodowanym – cytuje głowę państwa służba prasowa Kremla.

Tragedię w Bejrucie skomentowała również rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Zdaniem dyplomatki od nagrania tego, co stało się w stolicy Libanu, „zamiera serce”. „A także od tego, że szybko rośnie liczba miejsc na Ziemi, gdzie życie rozpada się nie od klęsk żywiołowych, lecz z rąk ludzi. Oby tylko świat nie stracił równowagi” – napisała w Facebooku.

Niektóre państwa wyrażają solidarność z Libanem symbolicznymi gestami. Wieżowiec Burdż Chalifa w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Dubaju – został oświetlony po wybuchu w Bejrucie w kolory libańskiej flagi „na znak solidarności z braterskim narodem”.

​Wielkie Piramidy w Gizie w Kairze, na znak wsparcia po tragedii w Bejrucie, także zostały oświetlone w kolory libańskiej flagi.

​Liczni zagraniczni przywódcy oprócz słów wsparcia proponują też realną pomoc humanitarną. Prezydent Izraela Re’uwen Riwlin skomentował tragedię w Bejrucie następującymi słowami: „Dzielimy ból Libańczyków i szczerze podajemy pomocną dłoń w tym trudnym czasie” – napisał w Twitterze.

Państwa i WHO oferują pomoc humanitarną Libanowi

Z kolei minister obrony i tymczasowy premiera Izraela Beni Ganc i minister spraw zagranicznych Gabi Aszkenazi zaoferowali libańskiemu rządowi medyczną pomoc humanitarną, pisze „Maariv”. Poinformowano też, że Katar i Irak wysyłają do Libanu szpitale polowe, aby pomóc ofiarom wybuchu.

Premier Kanady Justin Trudeau zaoferował pomoc Libanowi po wybuchu w Bejrucie. „Jesteśmy gotowi pomóc w jakikolwiek sposób” – zapewnił.

Ze swojej strony Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że wysyła leki na leczenie 500 rannych, a także zestawy chirurgiczne dla 500 rannych w eksplozji w Bejrucie, powiedział Sputnikowi rzecznik WHO Inas Hamam.

„Na wniosek ministra zdrowia natychmiast po eksplozji WHO wysyła zestawy urazowe zawierające środki ratownictwa medycznego wystarczające do leczenia 500 poszkodowanych oraz zestawy chirurgiczne zawierające środki niezbędne do leczenia 500 osób wymagających operacji” – powiedział Hamam.

Wybuch w Bejrucie: co wiadomo do tej pory?

Do potężnego wybuchu doszło w Bejrucie we wtorek wieczorem. Ucierpiała połowa budynków miasta, szpitale są przepełnione rannymi. Według relacji korespondenta Sputnika na początku było słychać nieduży trzask, po pięciu minutach pojawił się czarno-biały dym, a następnie doszło do potężnego wybuchu, w niebo wystrzelił słup czerwonego dymu. W epicentrum wybuchu w porcie wybuchł silny pożar.Ministerstwo Zdrowia Libanu poinformowało o ponad 70 ofiarach śmiertelnych i 3 tys. rannych, przypuszcza się, że liczba poszkodowanych wzrośnie. W związku z tragedią w Libanie ogłoszono trzy dni żałoby narodowej. Prezydent kraju Michel Aoun poprosił rząd o spotkanie na nadzwyczajnym posiedzeniu w celu wprowadzenia w kraju stanu wyjątkowego na dwa tygodnie.

Premier Libanu Hassan Diab powiedział, że wybuch w porcie w Bejrucie, w którym zginęło ponad 70 osób, był spowodowany niewłaściwym przechowywaniem 2750 ton saletry amonowej przez sześć lat, czytamy w komunikacie kancelarii prezydenta Libanu w Twitterze.

Nie spocznę, dopóki nie znajdziemy odpowiedzialnego za to, co się stało, aby postawić go przed wymiarem sprawiedliwości i nałożyć na niego jak najsurowszą karę, ponieważ niedopuszczalne jest, aby partia saletry amonowej o wadze 2750 ton znajdowała się w magazynie przez 6 lat bez podejmowanie działań prewencyjnych, co zagraża bezpieczeństwu obywateli – oświadczył premier.

sputniknews

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: