Lepiej wyłączać telewizor przed snem. Foto: maxpixels.net
Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: maxpixels.net

Od nowego roku czekają nas kolejne podwyżki. Jak się okazuje 2 miliardy złotych rocznie przez 5 lat nie są wystarczające dla funkcjonowania telewizji reżymowej i trzeba podnieść wysokość abonamentu.

Stawki abonamentu RTV będą od początku 2021 roku wyższe. Rozporządzenie w tej sprawie przyjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Ile będzie wynosiła ta, według prawa obowiązkowa, opłata?

banner-wizytowka-1580899038

Abonament RTV jest według polskiego prawa obowiązkowy, niezależnie od tego czy posiadasz telewizor czy radio, od tego czy oglądasz media publiczne czy nie – płacisz. Zwolnienie dotyczy jedynie osób po 75. roku życia, kombatantów, inwalidów wojskowych czy emerytów.

Stawki abonamentu nie wzrosły jakoś radykalnie, jednak jest to kolejna podwyżka, którą odczujemy w naszych portfelach. Dodajmy iż chodzi o podwyżkę na opłatę, której w ogóle nie powinno być. Media publiczne należy sprywatyzować, teren po nich zaorać, a abonament zlikwidować.

Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT miesięczna opłata za radio będzie wynosić 7,50 zł, a za telewizor 24,50 zł. To wzrost odpowiednio o 50 gr w przypadku radio, a w przypadku telewizora 1,80 zł.

Abonament w skali roku wyniesie zatem: 81,00 zł w przypadku radio oraz 264,60 zł w przypadku telewizora. Dla osób, które zapłacą go z góry łaskawcy przewidzieli 10 procent mniejsze złodziejstwo.

n.czas.com