DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Rząd zakaże wesel w niektórych regionach? Resort zdrowia „tworzy listę”

„W ciągu najbliższych dni resort zdrowia może przedstawić listę regionów, w których zakazane będzie urządzanie przyjęć ślubnych” – donosi „Rzeczpospolita”. Taka decyzja miałaby być konsekwencją ostatniej fali zachorowań na COVID-19.

banner-wizytowka-1580899038

Rekord za rekordem

W ostatnich tygodniach zanotowaliśmy serię rekordów, jeśli chodzi o dzienne liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Zdarzało się, że rekordy padały dzień po dniu, najnowszy zarejestrowaliśmy we wtorek: resort zdrowia poinformował tego dnia o potwierdzeniu 680 nowych zakażeń SARS-CoV-2, a także o śmierci 6 chorych.

Jak zaznacza „Rzeczpospolita”, z informacji Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (PR OZZL) wynika, że puste dotąd łóżka na oddziałach intensywnej terapii zaczynają się wypełniać.

„Takie informacje docierają do nas z całego kraju. To efekt nie tyle poluzowania norm, co tego, że ludzie przestali bać się koronawirusa. Ta niefrasobliwość nas zgubi” – przestrzega w rozmowie z dziennikiem przewodniczący PR OZZL Filip Płużański.

Według niego, jak czytamy, bardziej niż kolejnego lockdownu potrzeba świadomości zagrożenia i powrotu do skrupulatnego przestrzegania zasad dystansu społecznego: noszenia maseczek lub przyłbic, dezynfekowania rąk i unikania dużych skupisk ludzi.

W ostatnich dniach pojawił się temat zaostrzenia restrykcji dot. zakupów w sklepach.

W Rozmowie w samo południe szef sanepidu Jarosław Pinkas ujawnił, że pojawią się nowe przepisy, wymuszające na klientach noszenie maseczek zakrywających usta i nos.

„Tych klientów nie obsługujemy. Mają obowiązek założyć maseczkę” – takie ma być, według Pinkasa, założenie regulacji przygotowywanych przez kancelarię premiera i Ministerstwo Zdrowia.

„Prawo za chwileczkę się zmieni i sklepy będą miały obowiązek wymagania maseczek od osób, które robią zakupy. (…) Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu takie prawo zostanie uchwalone. I będzie to obowiązek” – podkreślił Główny Inspektor Sanitarny.

Dopytywany przez dziennikarza RMF FM Pawła Balinowskiego o osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maseczek, Jarosław Pinkas zaznaczył: „Tych przeciwskazań jest niezwykle mało. Jeśli ktoś je ma (…), to z całą pewnością przyłbica jest bezpieczna i takie osoby powinny (…) używać własnych przyłbic”.

Rząd zakaże wesel w niektórych regionach? „Resort tworzy listę”

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” donosi natomiast, że „pod znakiem zapytania staje też organizacja wesel, które okazały się kolejną wylęgarnią wirusa”.

Jak zaznacza dziennik, strona rządowa prowadzi już z branżą ślubną rozmowy nt. możliwych rozwiązań, np. organizacji mniejszych przyjęć.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, przyjęcia weselne mogą być organizowane na maksymalnie 150 osób.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówi jednak, że rozważany jest zakaz organizacji wesel w powiatach będących ogniskami zakażeń.

Obecnie – jak czytamy – „resort identyfikuje potencjalne źródła zakażenia i tworzy listę regionów, w których wesela mogłyby zostać zakazane”.

zrodlo:https://www.rmf24.pl/

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: