DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Od 36 lat trafnie przewiduje wyniki prezydenckich wyborów w USA. Prof. Allan Lichtman uważa, że Trump przegra

Od 1984 roku profesor Allan Lichtman z American University w Waszyngtonie trafnie przewidział rezultaty wszystkich amerykańskich wyborów prezydenckich. W tym roku – zgodnie z jego modelem – prezydent Donald Trump nie zostanie wybrany na drugą kadencję.

banner-wizytowka-1580899038

Lichtman, nazywany „Nostradamusem wyborów prezydenckich”, traktuje swoje prognozy z dystansem.

Profesor nie przywiązuje większej wagi do sondaży i nie uważa, że mają one wpływ na końcowy rezultat wyborówHistoria uczy nas, że wyborcy nie dają się nabrać na kampanijne sztuczki. Wyborcy głosują pragmatycznie w zależności od tego, jak dobrze rządzi krajem partia, która ma Biały Dom – twierdzi w filmie opublikowanym w środę przez portal „New York Times”.

Profesor opracował „Klucze do Białego Domu”

W tej sytuacji – opierając się na danych historycznych – profesor w latach 80. XX wieku skonstruował prosty model, który nazywa „Kluczami do Białego Domu”. Obejmuje on 13 różnych kategorii-pytań, z czego tylko dwa związane są bezpośrednio z cechami personalnymi kandydatów.

Na pytania odpowiedzieć można korzystnie lub niekorzystnie dla partii, która ma urzędującego prezydenta. Siedem odpowiedzi negatywnych oznacza – zgodnie z modelem – zmianę ugrupowania mającego władzę w Białym Domu.

Lichtman uważa, że w tym roku sześć kategorii wygląda dla Trumpa korzystnie. Dotyczą one m.in. braku rywalizacji w ramach Partii Republikańskiej, wprowadzonych zasadniczych zmian w polityce oraz braku poważnych niepowodzeń w polityce zagranicznej i sprawach wojskowych. To wszystko – jak twierdzi profesor – nie wystarczy Trumpowi do utrzymania urzędu, gdyż jego kontrkandydatowi Demokracie Joe Bidenowi przyznał on siedem punktów. Były wiceprezydent zdobył je m.in. za korzystny dla Partii Demokratycznej wynik wyborów środka kadencji w 2018 roku i stawiający w niekorzystnym świetle urzędującego prezydenta kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa.

Lichtman traktuje swoje prognozy z dystansem, wskazując, że w kampanii wyborczej „są siły niezwiązane z modelem”. Wśród nich jest celowe utrudnianie głosowania niektórym grupom społecznych oraz ingerencja w wybory innych państw.

Model Lichtmana pozwolił mu trafnie przewidzieć wyniki wszystkich wyborów prezydenckich od 36 lat. Od 1984 roku było ich dziewięć, a wśród nich wygrana Trumpa sprzed czterech lat. W 2016 roku Lichtman był jednym z nielicznych, który wskazywał na zwycięstwo wyborcze Republikanina. Po zakończonej kampanii profesor otrzymał od prezydenta list gratulacyjny.

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Faworytem większości sondaży jest Biden, który podobnie jak Trump w sierpniu otrzymać ma oficjalną partyjną nominację.

zrodlo:https://www.rmf24.pl/

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: