DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Co najmniej 50 zabitych, setki rannych w potężnym wybuchu w Bejrucie {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Cywile niosą ofiarę na miejscu eksplozji, która uderzyła w port morski w Bejrucie, Liban, we wtorek, 4 sierpnia 2020 r. Masowe eksplozje wstrząsnęły centrum Bejrutu we wtorek, spłaszczając większość portu, niszcząc budynki i wysadzając okna i drzwi jako gigant nad stolicą unosiła się grzybowa chmura. Świadkowie widzieli, jak wiele osób zostało rannych przez latające szkło i gruz. (Zdjęcie AP / Hussein Malla)

BEIRUT (AP) – We wtorek potężna eksplozja wstrząsnęła Bejrutem, spłaszczając większość portu, uszkadzając budynki w stolicy i wysyłając w niebo gigantyczną chmurę grzybową. Co najmniej 50 osób zginęło, a 2700 zostało rannych, a ciała zakopane w gruzach – podali urzędnicy.

banner-wizytowka-1580899038

Kilka godzin później karetki nadal zabierały rannych, podczas gdy helikoptery wojskowe pomagały w walce z pożarami szalejącymi w porcie.

Nagła dewastacja ogarnęła kraj, który już boryka się zarówno z pandemią koronawirusa, jak i kryzysem gospodarczym: szpitale w Bejrucie szybko zapełniły się ponad swoje możliwości, błagając o zapasy krwi i generatory, aby nie wyłączały światła.

Przyczyna wybuchu, który wywołał pożary, przewróciło samochody i wybiło okna i drzwi, nie była od razu znana.

Abbas Ibrahim, szef libańskiego bezpieczeństwa ogólnego, powiedział, że przyczyną mógł być materiał wybuchowy, który został skonfiskowany ze statku jakiś czas temu i przechowywany w porcie. Lokalny kanał telewizyjny LBC podał, że materiałem był azotan sodu.

Świadkowie donieśli, że widzieli dziwną pomarańczową chmurę nad miejscem po wybuchu. Pomarańczowe chmury toksycznego dwutlenku azotu często towarzyszą eksplozji z udziałem azotanów.

Urzędnik izraelskiego rządu powiedział, że Izrael „nie ma nic wspólnego” z wybuchem. Przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do omawiania sprawy z mediami. Izraelscy urzędnicy zwykle nie komentują „zagranicznych raportów”.

Wybuch był oszałamiający nawet dla miasta, które było świadkiem wojny domowej, samobójczych zamachów bombowych i bombardowań Izraela. Można go było usłyszeć i poczuć aż z Cypru, ponad 200 kilometrów (180 mil) przez Morze Śródziemne.

„To był prawdziwy horror. Nie widziałem czegoś takiego od czasów wojny (domowej) ”- powiedział Marwan Ramadan, który znajdował się około 500 metrów (jardów) od portu i został powalony z nóg siłą eksplozji.

Minister zdrowia Hassan Hamad powiedział, że wstępnie zginęło 25 osób, a ponad 2500 zostało rannych. Zespoły ratunkowe napłynęły z całego Libanu, aby pomóc, a rannych trzeba było przewieźć do szpitali poza stolicą.

Niektórzy z rannych leżeli na ziemi w porcie, powiedział personel Associated Press na miejscu zdarzenia. Urzędnik obrony cywilnej powiedział, że w porcie wciąż znajdują się ciała, wiele pod gruzami.

Gubernator Bejrutu, Marwan Abboud, rozpłakał się podczas zwiedzania tego miejsca, mówiąc: „Bejrut to zdewastowane miasto”.

Początkowo film nagrany przez mieszkańców pokazywał szalejący w porcie pożar, wzbijający się w górę gigantyczną kolumnę dymu, oświetloną błyskami czegoś, co wygląda jak fajerwerki. Lokalne stacje telewizyjne podały, że w grę wchodziła hurtownia fajerwerków.

Następnie pojawił się pożar, który zajął pobliski budynek, wywołując bardziej masywną eksplozję, wysyłając chmurę w kształcie grzyba i falę uderzeniową.

Charbel Haj, który pracuje w porcie, powiedział, że zaczęło się to od niewielkich eksplozji, takich jak petardy. Potem, powiedział, został zrzucony z nóg przez wielki wybuch. Jego ubranie było podarte.

Kilometry od portu zniszczono elewacje budynków, wyburzono balkony i wybito okna. Ulice były pokryte szkłem i cegłami i wyłożone wrakami samochodów. Motocykliści torowali sobie drogę przez ruch uliczny, niosąc rannych.

Jedna kobieta pokryta krwią od pasa w górę szła zniszczoną ulicą, rozmawiając wściekle przez telefon. Na innej ulicy kobieta z zakrwawioną twarzą wyglądała na zrozpaczoną, zataczając się przez ruch uliczny z dwoma przyjaciółmi u jej boku.

„Ten kraj jest przeklęty” – mruknął przechodzący obok młody mężczyzna.

Wybuch nastąpił w czasie, gdy gospodarka Libanu stoi w obliczu załamania z powodu kryzysu finansowego i ograniczeń koronawirusa. Wielu straciło pracę, a wartość ich oszczędności wyparowała, gdy waluta straciła na wartości w stosunku do dolara. W rezultacie wielu popadło w ubóstwo.

Nastąpiło to również w czasie narastających napięć między Izraelem a bojownikiem Hezbollahu wzdłuż południowej granicy Libanu.

Eksplozja przypominała masowe wybuchy podczas wojny domowej w Libanie i miała miejsce zaledwie trzy dni przed powołaniem trybunału wspieranego przez ONZ, który miał wydać werdykt w sprawie zabójstwa byłego premiera Rafika Haririego w bombardowaniu ciężarówki ponad 15 lat temu. Ta eksplozja, z mnóstwem materiałów wybuchowych, była odczuwalna wiele kilometrów dalej, tak jak wtorkowa eksplozja.

W wyniku wybuchu uszkodzonych zostało kilka szpitali w Bejrucie. Szpital Roum wezwał ludzi, aby przynieśli mu zapasowe generatory, aby utrzymać prąd podczas ewakuacji pacjentów z powodu poważnych uszkodzeń.

Przed Szpitalem Uniwersyteckim St. George w dzielnicy Achrafieh w Bejrucie ludzie z różnymi obrażeniami przyjeżdżali karetkami, samochodami i pieszo. Wybuch spowodował poważne zniszczenia wewnątrz budynku i wyłączył prąd w szpitalu. Dziesiątki rannych leczono na miejscu na ulicy, na noszach i wózkach inwalidzkich.

„Mamy do czynienia z katastrofą” – powiedział jeden z lekarzy, pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do składania oświadczeń prasowych.

Swój wkład mieli pisarka Associated Press Sarah El Deeb w Bejrucie i Josef Federman w Jerozolimie.

apnews
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: