DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Ulewne deszcze w kilku województwach. IMGW wydało ostrzeżenia [MAPY POGODOWE]

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla Śląska i województwa łódzkiego, a także dla północnych powiatów Mazowsza oraz południowej części Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

banner-wizytowka-1580899038

Na Dolnym Śląsku alertem objęty jest jedynie powiat kłodzki. W województwie opolskim ostrzeżenia wydano dla powiatów: nyskiego, głubczyckiego, prudnickiego oraz kędzierzyńsko-kozielskiego.

Na całym obszarze objętym ostrzeżeniami prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, które miejscami osiągną do 35 mm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne, zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe.

Ciepły, ale deszczowy wtorek

Jak informuje IMGW, Polska jest pomiędzy niżem znad północnych Włoch a niżem znad Skandynawii, w strefie frontu atmosferycznego. Na wschodzie kraju zalega gorące powietrze zwrotnikowe, nad pozostały obszar napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, w pasie od Śląska po Mazury i Podlasie okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na południowym wschodzie możliwe również burze. Suma opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C na południowym zachodzie i lokalnie w centrum, do 29 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków zmieniających się, na zachodzie, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. Początkowo wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy na południu i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam stopniowo zanikające przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów w czasie burz do 30 mm. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Na zachodzie i w centrum lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st.C lokalnie na północnym wschodzie, 12 st.C w centrum, do 18 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

zrodlo:https://www.rmf24.pl/

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: