DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

AKTUALIZACJA: Żołnierze USA wyłączeni spod polskiego prawa. Oddamy obiekty wojskowe i nie będziemy mieli tam wstępu..{Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

  Żołnierze USA wyłączeni spod polskiego prawa. Oddamy obiekty wojskowe i nie będziemy mieli tam wstępu. Oto szczegóły „sukcesu” polsko-amerykańskiego porozumienia

Polscy i amerykańscy żołnierze na poligonie w Drawsko. Amerykanie zapowiadają wycofanie 12,5 tysiąca swych żołnierzy z Niemiec. Zdjęcie: PAP/Marcin Bielecki
Polscy i amerykańscy żołnierze na poligonie w Drawsko. Amerykanie zapowiadają wycofanie 12,5 tysiąca swych żołnierzy z Niemiec. Zdjęcie: PAP/Marcin Bielecki

W ubiegłym tygodniu polski rząd ogłosił kolejny wielki sukces: do Polski przybędzie więcej żołnierzy amerykańskich. „Onet” donosi o szczegółach negocjacji. Okazuje się, że Amerykanie będą wyłączeni spod polskiego prawa.

W piątek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowali dumnie, że liczba wojsk USA nad Wisłą zostanie zwiększona. Fachowo nazywa się to umową o wzmocnionej współpracy obronnej.

banner-wizytowka-1580899038

Według „Onetu”, najtrudniejszym elementem polsko-amerykańskich negocjacji była tzw. SOFA (Status of Forces Agreement), regulująca status amerykańskich wojsk w Polsce. Stanęło na tym, że żołnierze USA nie będą podlegać polskiemu prawu.

Pod koniec lipca USA ogłosiło, że wycofuje z Niemiec 12 tys. żołnierzy. Część z nich – co najmniej tysiąc – trafi do Polski. Nowa umowa będzie dotyczyć wszystkich żołnierzy USA stacjonujących (rotacyjnie) w Polsce.

Polska strona zaskoczona

Co ciekawe, jako pierwsza o porozumieniu poinformowała ambasador Mosbacher. Wg informatorów „Onetu” stało się to w momencie, gdy Błaszczak był na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy omawiali właśnie negocjacje z USA. Deklaracja Mosbacher kompletnie ich zaskoczyła. Błaszczak naprędce sklecił podobny komunikat.

Amerykanie wyłączeni spod polskiego prawa

Dalej jest jeszcze ciekawiej. Amerykanie wynegocjowali sobie, że ich obywatele, w razie popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa, zostaną przejęci przez żandarmerię USA, wysłani do kraju i dopiero tam ewentualnie osądzeni. Polacy nie będą mieć nic do gadania. Chodzi tutaj nie tylko o przestępstwa popełnione na służbie, ale także te „prywatnie” – np. spowodowanie wypadku samochodowego, pobicie w knajpie, gwałty itp.

Dotychczasowa umowa zakładała, że za wszelkie przestępstwa niezwiązane ze służbą, amerykańscy żołnierze odpowiadali przed polskim sądem. Amerykanie mieli pierwszeństwo w sytuacji, gdy wojskowy popełnił przestępstwo w trakcie czynności służbowych.

Oddanie obiektów wojskowych, zakaz wejścia do nich

Polacy nie będą mieli także możliwości wejść do baz, które użytkują Amerykanie, bez ich zgody. „Sojusznicy” mają dostać do swojej dyspozycji m.in. bazę lotniczą w Powidzu oraz cześć poligonu w Drawsku Pomorskim razem ze znajdującą się tam infrastrukturą wojskową.

– Koledzy z USA są wyśmienitymi graczami, są też bardzo pragmatyczni. Obawiam się, że mając miernych partnerów negocjacyjnych po drugiej stronie stołu potrafili ugrać jak najwięcej dla siebie. Chodzi o różne aspekty tej umowy, począwszy od zupełnego wyłączenia ich personelu z jurysdykcji i prawa polskiego, poprzez tracenie przez nas na ich rzecz aktywów wojskowych, na przykład chodzi o poligon drawski. Niepokoi mnie też to, że te negocjacje są prowadzone w sposób zakulisowy. Rządzący chcą na szali postawić wszystko, byle tylko społeczeństwu komunikować, że będą w Polsce Amerykanie, którzy zapewnią nam bezpieczeństwo. Proszę zauważyć, że nikt nie mówi o stanie polskiej armii – komentuje w „Onecie” gen. Mirosław Różański, były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.

Aby wynegocjowana polsko-amerykańska umowa o wzmocnionej współpracy obronnej weszła w życie, musi zgodzić się na nią parlament, a potem podpisać ją prezydent. Jesienią na jej temat będą dyskutować posłowie sejmowej komisji obrony narodowej.

n.czas.com

Co kryje wojskowa umowa z USA? Onet ujawnia zapisy.

Mat. pomocniczy

 

Błaszczak i Mosbacher zaprzeczają rewelacjom „Onetu”. Umowy jednak nie pokażą

Amerykańscy żołnierze w Polsce.
Amerykańscy żołnierze w Polsce. (Zdj. Marcin Bielecki)

Według informacji „Onetu” ceną, jaką Polska zapłaci za zwiększoną liczbę amerykańskich wojsk w naszym kraju, jest wyłączenie żołnierzy USA spod polskiego prawa oraz eksterytorialność baz. Mariusz Błaszczak i Georgette Mosbacher temu zaprzeczają.

W piątek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowali dumnie, że liczba wojsk USA nad Wisłą zostanie zwiększona. Fachowo nazywa się to umową o wzmocnionej współpracy obronnej. USA wycofują z Niemiec ponad 12 tys. żołnierzy, a co najmniej tysiąc z nich ma trafić nad Wisłę.

Co twierdzi „Onet”

„Onet” twierdzi, że umowa została zawarta na skandalicznych do Polski warunkach. Amerykanie podobno wynegocjowali sobie, że ich obywatele, w razie popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa, zostaną przejęci przez żandarmerię USA, wysłani do kraju i dopiero tam ewentualnie osądzeni. Chodzi tutaj nie tylko o przestępstwa popełnione na służbie, ale także te „prywatnie” – np. spowodowanie wypadku samochodowego, pobicie w knajpie, gwałt itd.

Polacy podobno nie będą mogli wejść do baz, które trafią w ręce Amerykanów, bez ich zgody. „Sojusznicy” mają dostać do swojej dyspozycji m.in. bazę lotniczą w Powidzu oraz część poligonu w Drawsku Pomorskim razem ze znajdującą się tam infrastrukturą wojskową.

Innym ciekawym wątkiem jest moment ogłoszenia porozumienia polsko-amerykańskiego. Jako pierwsza komunikat wysłała Mosbacher. Według „Onetu” stało się to w momencie, gdy Błaszczak był na spotkaniu prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy omawiali właśnie negocjacje z USA. Deklaracja Mosbacher kompletnie ich zaskoczyła. Błaszczak naprędce sklecił podobny komunikat.

Co twierdzą Błaszczak i Mosbacher

Zarówno Błaszczak, jak i Mosbacher w mediach społecznościowych zaprzeczają doniesieniom „Onetu”. Nie wskazują jednak, która z informacji (albo czy wszystkie) jest nieprawdziwa. Mamy lakoniczne komunikaty oraz zapewnienia, że umowa zostanie pokazana publicznie po jej podpisaniu.

„Stop #fakenews! Pojawiające się informacje dotyczące zasad stacjonowania żołnierzy Sił Zbrojnych USA w Polsce są nieprawdziwe. Umowę przedstawię po jej podpisaniu. Dezinformowanie szkodzi bezpieczeństwu Polski!” – napisał Błaszczak.

„W mediach pojawia się wiele informacji odnośnie rzekomej zawartości nowej polsko-amerykańskiej umowy o współpracy obronnej. Nie są one zgodne z prawdą. Upublicznimy szczegóły kiedy umowa zostanie podpisana” – dodała Mosbacher.

Aby wynegocjowana polsko-amerykańska umowa o wzmocnionej współpracy obronnej weszła w życie, musi zgodzić się na nią parlament, a potem podpisać ją prezydent. Jesienią na jej temat będą dyskutować posłowie sejmowej komisji obrony narodowej.

Za onet/n.czas/You Tube

Za You Tube

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: