Mark Zuckerberg/fot. PAP/EPA
Mark Zuckerberg/fot. PAP/EPA

Platforma społecznościowa Facebook notuje coraz gorsze wyniki. Użytkownicy w Polsce, tak jak ci na zachodzie, mają go już dość.

Facebook notuje kolejne niepokojące dla właściciela spadki. W maju liczba odsłon wśród polskich internautów spadła do 2,9 mld, przy ponad 4 mld rok wcześniej.

Natomiast liczba użytkowników skurczyła się z 22,2 mln do 21,4 mln.
Czerwiec okazał się równie słaby. Z badania Gemius/PBI wynika, że Facebook miał 21,31 mln użytkowników. Natomiast liczba odsłon spadła do 2,11 mld.

– W porównaniu do czerwca ub.r. przeglądarkowy Facebook stracił 601,9 tys. użytkowników (2,7 proc.) i 364,44 mln odsłon (14,7 proc.) – wyjaśnia portal Wirtualne Media.

Co ciekawe, drugi portal Marka Zuckerberga – Instagram, też ma problemy. O ile liczba użytkowników wzrosła o 25 proc., to liczba odsłon spadła o 7,2 proc.

Oznaczać to może, że serwisy zalewane są tzw. kontami-duchami, które nic nie robią, lub tylko podbijają statystyki.

Również tłumaczenia, jakoby użytkownicy znikali ze strony Facebook.com, bo używają aplikacji, jest naciągane.

– Aplikację mobilną Facebooka odwiedziło w czerwcu br. 14,31 mln polskich internautów. Było ich o 535,7 tys. (3,9 proc.) więcej niż rok wcześniej. (…) Z kolei w aplikacji Facebook Lite ubyło 404,2 tys. użytkowników (24,7 proc.) – przytaczają dane Gemius/PBI Wirtualne Media.

n.czas.com