DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Kolejna skarga antymonopolowa przeciwko Apple. Telegram walczy „o swoje” przed Komisją Europejską {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/
800px-Usando_Telegram
fot. Corporación ApropiACYT / Flickr / CC BY 2.0

Kunikator internetowy Telegram zarzucił Apple, że bezprawnie zobowiązuje producentów aplikacji do udostępniania ich jedynie przez system App Store i uniemożliwia użytkownikom zainstalowanie oprogramowania za pośrednictwem zewnętrznych stron.

BIG TECH TŁUMI KONKURENCJĘ?

Posiadający 400 mln aktywnych użytkowników Telegram jest ostatnią firmą technologiczną, która złożyła formalną skargę antymonopolową przeciwko Apple do Komisji Europejskiej. Wcześniej podobne wnioski zgłosiły firmy Spotify i Rakuten, skarżąc się na nieuczciwe zasady działania App Store oraz Apple Pay. Chodzi o to, że koncern umożliwia producentom aplikacji udostępnianie ich użytkownikom iOS jedynie za pośrednictwem preinstalowanego systemu App Store i własnego systemu płatności, przy czym zmusza ich do zaakceptowania warunków serwisu, w tym zgody na 30 proc. prowizję pobieraną od każdej transakcji. Tymczasem, jak argumentuje Telegram, Apple powinien umożliwić użytkownikom instalację wybranych aplikacji także z zewnętrznych stron internetowych.

Współtwórca Telegrama, Pawieł Durow, zarzucił Apple hamowanie innowacji i przypomniał, że w 2016 r. koncern zabronił jego firmie uruchomienia platformy gamingowej argumentując, że byłoby to sprzeczne z polityką App Store. Apple zagroził również Telegramowi, że usunie jego aplikację ze swojego sklepu.

„To tylko pokazuje, jak Apple dzięki swojej dominującej pozycji może blokować innowacje na rynku aplikacji. Z tego samego powodu koncern jest w stanie pobierać kolosalną, bo 30 proc. prowizję od wszystkich transakcji dotyczących aplikacji dostępnych przez App Store, w tym od sprzedaży subskrypcji po dopłaty za usługi premium” – powiedział Pawieł Durow.

W czerwcu komisarz UE ds. cyfryzacji Margrethe Vestager poinformowała, że Komisja Europejska wszczęła dwa postępowania antytrustowe dotyczące Apple, jedno z nich dotyczy zasad działania App Store, drugie – App Pay. Eksperci szacują jednak, że unijne dochodzenia mogą zająć kilka miesięcy, a nawet kilka lat.

Szacuje się, że na pobieranych przez App Store prowizjach koncern zarabia 1 mld dolarów miesięcznie.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: