DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

SENATORZY OPOZYCJI KPIĄ Z PIS. „WYRAZ POLITYCZNEJ INDOLENCJI” {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Marek Pęk z PiS próbuje zasiać ziarno niepewności wśród senatorów opozycji. Polityk ocenił, że ich większość jest krucha, a do uzyskania kontroli nad izbą wyższą parlamentu brakuje zaledwie dwóch głosów. – Te wszystkie zapowiedzi to wyraz politycznej indolencji – komentuje dla Interii Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu z ramienia Koalicji Polskiej.

Wicemarszałek Senatu z PiS nie owijał w bawełnę. – Jeszcze dwóch senatorów, obecnie senator niezależna Lidia Staroń w większości zgadza się z nami, i układ sił może się zmienić. Będziemy się teraz bacznie przyglądać całej sytuacji – stwierdził na antenie TVP Info.

Szybko ruszyła fala spekulacji podsycanych przez polityków PiS.

– Na giełdzie nazwisk słyszałem nazwiska Lidii Staroń, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Roberta Dowhana oraz PSL-owców. Sam fakt, że te nazwiska krążą, jest jednoznaczny: PiS nie ma nikogo konkretnego, nie jest dogadany – mówi Interii jeden z doświadczonych senatorów. – Jeśli ktoś jest umówiony, wszyscy dowiadują się o tym w momencie głosowania. Gdy nie ma zbudowanej większości, rozpuszcza się informacje o trwających rozmowach. To element zmiękczania drugiej strony – dodaje.

Czy doszło do jakichś rozmów? PiS położył propozycje na stole? – pytamy Roberta Dowhana z Koalicji Obywatelskiej. – Nie było żadnych rozmów, propozycji. Ktoś puścił plotkę, nie ma czego komentować. Przejęcie Senatu przez PiS jest mało realne – odpowiada senator.

Co z zapowiedziami wicemarszałka Pęka? – Mamy wolność, każdy może mówić, co chce – słyszymy od Dowhana.

Na pewno politycy partii rządzącej nie składają broni. – W tej chwili nie chcę już o tym za dużo mówić. Pożyjemy, zobaczymy – przekazał Interii Pęk. – Nie chcę mówić o nazwiskach, o szczegółach. Pole do rozmowy jest, szanse są. Rozmowy (z senatorami – red.) są zawsze prowadzone, mają konkretny cel – dorzuca Maria Koc z PiS.

„Lidia Staroń od początku tej kadencji głosuje z PiS, więc to żadna nowość”

Faktem jest, że brakuje konkretów, a zapowiedzi przestają robić wrażenie. Co prawda niemałą sensację wzbudziła ostatnio rozmowa o niezależnej senator Lidii Staroń, która wspierała partię rządzącą, ale politycy opozycji patrzą na nią z przymrużeniem oka.

– Lidia Staroń od początku tej kadencji głosuje z PiS, więc to żadna nowość. Przypomnę, że marszałka Tomasza Grodzkiego wybrało 51 senatorów. Lidii Staroń nie było w tej grupie. Zarówno Robert Dowhan, jak i Władysław Komarnicki jednoznacznie dementowali informacje o nawiązywaniu jakiejkolwiek współpracy z PiS – mówi nam Stanisław Gawłowski, który formalnie jest senatorem niezrzeszonym.

Senatorzy opozycji sceptycznie patrzą na możliwość zmiany barw. Po pierwsze, chodzi o jednomandatowe okręgi wyborcze. Ze względu na ordynację nagła zmiana barw i poglądów może skutkować zakończeniem kariery politycznej. Po drugie, monowładza PiS z poprzedniej kadencji to nawet jak dla zróżnicowanej opozycji o różnych poglądach po prostu za wiele.

„Nawet już nie kpię, tylko współczuję”

– Za chwilę minie prawie rok wspólnej pracy w Senacie. Dotychczas demokratyczna większość, która uformowała się w oparciu o senatorów PO, Lewicy, PSL oraz niezależnych, pracuje bardzo sprawnie – ocenia Krzysztof Kwiatkowski z Koła Senatorów Niezależnych. – O żadnych informacjach, żeby ta ukształtowania większość miała się zmienić, nic nie wiem – dodaje.

W senackich kuluarach zajmowanych przez opozycję słychać śmiechy, kiedy pyta się o zapowiedzi przejęcia Senatu. Jedni mówią, że są buńczuczne, inni po prostu kpią: – Od dnia wyborów do Senatu panowie Marek Pęk i Stanisław Karczewski opowiadają o zdobywaniu większości. Nawet już nie kpię, tylko współczuję – mówi Interii Kamiński. – Załóżmy, że to się może zdarzyć. Tylko niech zaczną (PiS – red.) wcielać te plany w życie, a nie gadać. Te wszystkie zapowiedzi to wyraz politycznej indolencji – dodaje.

W polskim Senacie zasiada 100 senatorów. PiS dysponuje 48 szablami. Większość zbudowana przez opozycję opiera się na pakcie senackim, czyli koalicji różnych klubów i senatorów niezależnych.

Jakub Szczepański

INTERIA.PL

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: