NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Cała ludzkość zostanie przymusowo zaszczepiona, wszystko jest od dawna już zaplanowane. – cz 1, 2, 3, i 4 wywiadu {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

FIlm szokujący (po angielsku, niestety nie znalazłem z polskim tłumaczeniem). Cała ludzkość zostanie przymusowo zaszczepiona, wszystko jest od dawna już zaplanowane. Scenariusz jest prosty: nastraszyć, wymęczyć ludzi izolacjami i kwarantannami oraz kryzysem gospodarczym, tak żeby rządy wszystkich państw same poprosiły o szczepionki. Chodzi o kasę i kontrolę nad populacją. Ci globaliści nawet tego już nie ukrywają, mówią o tym otwarcie:

Kim jest Bill Gates?

 

Część pierwsza: Jak Bill Gates zmonopolizował globalne zdrowie

 

Kim jest Bill Gates? Programista? Biznesmen? Filantrop? Globalny ekspert w dziedzinie zdrowia?

To pytanie, niegdyś tylko akademickie, staje się bardzo realnym pytaniem dla tych, którzy zaczynają zdawać sobie sprawę, że niewyobrażalne bogactwo Gatesa zostało wykorzystane do przejęcia kontroli nad każdym zakątkiem dziedziny zdrowia publicznego, badań medycznych i opracowywania szczepionek. A teraz, gdy stajemy przed samym problemem, o którym Gates mówił od lat, wkrótce przekonamy się, że ten programista bez wykształcenia medycznego wykorzysta to bogactwo, aby kontrolować losy miliardów ludzi.

GATES : [. . .] ponieważ dopóki nie zaszczepimy prawie wszystkich na całym świecie, nadal nie wrócimy w pełni do normy.

Bill Gates nie jest ekspertem w dziedzinie zdrowia publicznego. Nie jest lekarzem, epidemiologiem ani badaczem chorób zakaźnych. Jednak w jakiś sposób stał się centralną postacią w życiu miliardów ludzi, przypuszczając, że dyktuje działania medyczne, które będą wymagane, aby świat „wrócił do normalności”. Transformacja Billa Gatesa z komputerowego przywódcy w światowego mistrza zdrowia jest równie niezwykła, co pouczająca, i mówi nam wiele o tym, dokąd zmierzamy, gdy świat pogrąża się w kryzysie, jakiego wcześniej nie widzieliśmy.

To jest historia o tym, jak Bill Gates zmonopolizował globalne zdrowie.

Nastąpiło przejście do Raportu Corbetta .

Aż do odkrywania na nowo jako filantropa w ciągu ostatniej dekady, to jest to, co wielu ludzi myśli, kiedy myśli Bill Gates:

NARRATOR : W sprawie Stany Zjednoczone kontra Microsoft, Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych stwierdził, że gigant oprogramowania naruszył przepisy antymonopolowe, nieuczciwie konkurując z Netscape Communications na rynku przeglądarek internetowych, skutecznie tworząc monopol. Pierwszą obawą Billa było to, że prokuratura może potencjalnie zablokować wydanie najnowszego systemu operacyjnego jego firmy, Windows 98.

GATES : Czy pytasz mnie o to, kiedy napisałem ten e-mail, czy o co mnie pytasz?

DAVID BOIES : Pytam cię o styczeń 1996 roku.

GATES : W tym miesiącu?

CHŁOPAKI : Tak, proszę pana.

GATES : A co z tym?

BOIES : Jakie przeglądarki firm innych niż Microsoft martwiłeś się w styczniu 96 roku?

GATES : Nie wiem, co masz na myśli: „zaniepokojony”.

CHŁOPAKI : Co takiego jest w słowie „zaniepokojony”, którego nie rozumiesz?

GATES : Nie jestem pewien, co przez to rozumiesz.

ŹRÓDŁO: Zeznanie Billa Gatesa

STEVE JOBS : Będziemy razem pracować nad pakietem Microsoft Office, Internet Explorerem, Javą i myślę, że doprowadzi to do bardzo zdrowych relacji. Więc dzisiaj jest to ogłoszenie o pakiecie. Jesteśmy z tego powodu bardzo, bardzo zadowoleni, jesteśmy bardzo, bardzo podekscytowani. I tak się składa, że ​​mam dziś ze mną specjalnego gościa przez łącze satelitarne i gdybyśmy mogli go teraz zabrać na scenę.

[POJAWIA SIĘ BILL GATES, CROWD BOOS]

DAN RATHER : Policja i ochroniarze w Belgii zostali dziś złapani z płaskimi stopami przez tchórzliwy atak na jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Celem był prezes Microsoftu Bill Gates, który przybył na spotkanie z liderami społeczności. Zobacz, co się stanie, gdy drużyna zabójców spotka go jako pierwsza z ciastem w twarz.

[Wrota uderzają w twarz ze SROKĄ]

RATHER : Gates był chwilowo i zrozumiale wstrząśnięty, ale nie został ranny. Oddział uderzeniowy zebrał jeszcze dwa ciasta, zanim jeden z nich został powalony na ziemię i aresztowany; inni – przynajmniej na razie – uciekli. Gates wszedł do środka, wytarł twarz do czysta i nie skomentował. Następnie udał się do zaplanowanego spotkania. Ani słowa o motywie tego ataku.

Ale niegdyś zniesławiony z powodu ogromnego bogactwa i monopolistycznej władzy, jaką zapewniło mu jego pełne wirusów oprogramowanie, teraz jest okrzyknięty wizjonerem, który wykorzystuje to bogactwo i władzę dla większego dobra ludzkości.

KLAUS SCHWAB : Jeśli w XXII wieku zostanie napisana książka o przedsiębiorcy XXI wieku [. . .] Jestem pewien, że osobą, która w pierwszej kolejności przyjdzie do głowy tym historykom, jest z pewnością Bill Gates. [oklaski]

ANDREW ROSS SORKIN : Nie sądzę, aby stwierdzenie, że Bill Gates jest wyjątkowo – powiedziałbym – najbardziej konsekwentną osobą naszego pokolenia, nie jest przesadą . Chodzi mi o to, że.

ELLEN DEGENERES : Nasz następny gość to jeden z najbogatszych i najbardziej hojnych ludzi na świecie. Powitajcie Billa Gatesa.

JUDY WOODRUFF : W czasach, gdy wszyscy chcą zrozumieć zakres pandemii i jak zminimalizować zagrożenie, jednym z najlepiej poinformowanych głosów jest biznesmen i filantrop Bill Gates.

Proces, w którym nastąpiło ponowne odkrycie publicznego wizerunku Gatesa, nie jest tajemniczy. Jest to ten sam proces, w którym każdy miliarder ożywił swój publiczny wizerunek, odkąd John D. Rockefeller zatrudnił Ivy Ledbetter Lee, aby przekształcił go z głowy hydry Standard Oil w dobrego staruszka rozdającego dziesiątki nieznajomym.

CZŁOWIEK BEZ KAMERY:  Czy nie daje pan centów, panie Rockefeller? Proszę smiało.

KOBIETA:  Dziękuję, proszę pana.

MĘŻCZYZNA:  Dziękuję bardzo.

ROCKEFELLER:  Dziękuję za przejażdżkę!

MĘŻCZYZNA:  Uważam się za więcej niż sowicie opłacony.

ROCKEFELLER: Na szczęście  ! Na zdrowie! Na zdrowie!

Co więcej, John D. Rockefeller wiedział, że aby zyskać uznanie opinii publicznej, musiał udawać, że daje im to, czego chcą: pieniądze. Poświęcił setki milionów dolarów ze swojej ogromnej fortuny monopolistycznej na ropę naftową na tworzenie instytucji, które, jak twierdził, służą dobru publicznemu. General Education Board. Instytut Badań Medycznych Rockefellera. Fundacja Rockefellera.

Podobnie Bill Gates spędził większość ostatnich dwudziestu lat, przekształcając się z magnata oprogramowania w dobroczyńcę ludzkości dzięki własnej Fundacji Billa i Melindy Gatesów. W rzeczywistości Gates przekroczył spuściznę Rockefellera dzięki Fundacji Billa i Melindy Gatesów, która od dawna przyćmiła Fundację Rockefellera jako największą prywatną fundację na świecie, z 46,8 miliardami dolarów aktywów w swoich księgach, które posiada w określonych obszarach programowych dotyczących zdrowia i zdrowia na świecie. rozwoju, globalnego wzrostu i popierania polityki globalnej.

Podobnie jak Rockefeller, transformacji Gatesa pomogła dobrze finansowana kampania public relations. Zniknęły teatralne sztuczki pionierów PR – wszechobecne lodowe rożki mentora Gatesa, Warrena Buffetta, są ostatnią pozostałością po starej sztuczce Rockefellera z rozdawaniem monet. Nie, Gates skierował swój publiczny wizerunek na współczesnego świętego, stosując jeszcze prostszą taktykę: kupując dobrą reklamę.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów wydaje dziesiątki milionów dolarów rocznie na partnerstwa medialne, sponsorując relacje z obszarów programowych we wszystkich dziedzinach. Gates finansuje witrynę The Guardian 's Global Development . Gates finansuje globalne ubezpieczenie zdrowotne NPR . Firma Gates finansuje witrynę internetową Our World in Data, która śledzi najnowsze statystyki i badania dotyczące pandemii koronawirusa. Gates finansuje relacje BBC na temat globalnych problemów zdrowotnych i rozwojowych, zarówno za pośrednictwem swojej organizacji BBC Media Action , jak i samej BBC . Gates finansuje światowe ubezpieczenie zdrowotne w ABC News .

Kiedy NewsHour z Jimem Lehrerem otrzymał 3,5 miliona dolarów dotacji od Gatesa na utworzenie specjalnej jednostki do raportowania globalnych problemów zdrowotnych, szef komunikacji NewsHour Rob Flynn został zapytany o potencjalny konflikt interesów, jaki taka jednostka miałaby przy zgłaszaniu problemów. w którą zaangażowana jest sama Fundacja Gatesa. „Pod pewnymi względami można powiedzieć, że nie ma w dzisiejszych czasach wielu rzeczy, których można by dotknąć w globalnym zdrowiu, a które nie miałyby jakiejś macki Gatesa” – odpowiedział Flynn .

Rzeczywiście, byłoby prawie niemożliwe znalezienie jakiegokolwiek obszaru globalnego zdrowia, który zostałby nietknięty przez macki Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

To Gates był sponsorem spotkania, które doprowadziło do powstania Gavi, Vaccine Alliance, globalnego partnerstwa publiczno-prywatnego zrzeszającego sponsorów państwowych i duże firmy farmaceutyczne, którego konkretne cele obejmują stworzenie „zdrowych rynków szczepionek i innych produktów do szczepień . ” Jako partner-założyciel sojuszu, Gates Foundation przekazała 750 milionów dolarów w postaci finansowania zalążkowego i przekazała ponad 4,1 miliarda dolarów zobowiązań na rzecz grupy.

Gates dostarczył zalążek, który stworzył Globalny Fundusz na rzecz Zwalczania AIDS, Gruźlicy i Malarii, partnerstwo publiczno-prywatne, które działa jako narzędzie finansowania rządowych programów dotyczących AIDS, gruźlicy i malarii.

Kiedy partnerstwo publiczno-prywatne rządów, światowych organów zdrowia i 13 wiodących firm farmaceutycznych zebrało się w 2012 roku, aby „przyspieszyć postęp w eliminowaniu lub kontrolowaniu 10 zaniedbanych chorób tropikalnych”, powstała Fundacja Gatesa, która otrzymała wsparcie w wysokości 363 milionów dolarów .

Kiedy w 2015 r.uruchomiono Globalny Instrument Finansowania Kobiet, Dzieci i Młodzieży w celu pozyskania miliardów dolarów z publicznego i prywatnego finansowania na globalne programy zdrowotne i rozwojowe, Fundacja Billa i Melindy Gatesów była partnerem założycielskim z wkładem w wysokości 275 milionów dolarów .

Kiedy na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w 2017 r. Zainaugurowano Koalicję na rzecz Innowacji w zakresie Gotowości Epidemicznej w celu opracowania szczepionek przeciwko pojawiającym się chorobom zakaźnym, Fundacja Gatesa otrzymała początkowy zastrzyk w wysokości 100 milionów dolarów .

Przykłady są ciągłe. Odciski palców Fundacji Billa i Melindy Gatesów można zobaczyć na każdej większej globalnej inicjatywie zdrowotnej ostatnich dwóch dekad. Poza błyskotliwymi partnerstwami o wartości miliardów dolarów, Fundacja stoi za setkami mniejszych grantów dla poszczególnych krajów i regionów – 10 milionów dolarów na zwalczanie plagi szarańczy w Afryce Wschodniej lub 300 milionów dolarów na wsparcie badań rolniczych w Afryce i Azji – co dodaje do miliardów dolarów w zobowiązaniach.

Nic więc dziwnego, że – daleko poza 250 milionami dolarów, które Fundacja Gatesa zobowiązała się do „walki” z koronawirusem – każdy aspekt obecnej pandemii koronawirusa dotyczy organizacji, grup i osób bezpośrednio powiązanych z funduszami Gatesa.

Światowa Organizacja Zdrowia od początku kierowała globalną reakcją na obecną pandemię. Od momentu początkowego monitorowania wybuchu epidemii w Wuhan i deklaracji w styczniu, że nie ma dowodów na transmisję z człowieka na człowieka, po odprawy medialne na żywo i wytyczne techniczne dotyczące planowania na szczeblu krajowym i innych spraw, WHO była organem ustalenie wytycznych i zaleceń kształtujących globalną reakcję na tę epidemię.

Ale nawet sama Światowa Organizacja Zdrowia jest w dużej mierze uzależniona od funduszy Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Z ostatniego raportu WHO na temat darczyńców wynika, że ​​Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest drugim co do wielkości darczyńcą tej organizacji po rządzie Stanów Zjednoczonych. Fundacja Gatesa samodzielnie wnosi większy wkład w światowe zdrowie niż Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Rosja i Wielka Brytania razem wzięte.

Co więcej, obecny dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus, podobnie jak sam Bill Gates, nie jest wcale lekarzem, ale kontrowersyjnym byłym ministrem zdrowia Etiopii, który został oskarżony o zatuszowanie trzech wybuchów cholery. w kraju podczas jego kadencji. Zanim dołączył do WHO, był przewodniczącym założonego przez Gatesa Global Fund for Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria oraz zasiadał w zarządzie założonego przez Gatesa Gavi, Vaccine Alliance i finansowanego przez Gatesa Stop TB Partnership .

Obecna runda blokad i restrykcyjnych nakazów pozostania w domu w krajach zachodnich została wprowadzona na podstawie niepokojących modeli przewidujących miliony zgonów w Stanach Zjednoczonych i setki tysięcy w Wielkiej Brytanii.

HAYLEY MINOGUE : Imperial College w Londynie opublikował raport dotyczący COVID-19 i właśnie tam większość naszych amerykańskich przywódców uzyskuje informacje, na których opierają swoje decyzje. To 2,2 miliona zgonów nie wyjaśnia również potencjalnych negatywnych skutków przeciążenia systemów opieki zdrowotnej.

[. . .]

Raport prowadzi nas przez kilka różnych sposobów, w jakie może się to okazać, w zależności od naszych odpowiedzi. Jeśli nie zrobimy nic, aby kontrolować tego wirusa, ponad 80% ludzi w USA zostałoby zarażonych w trakcie epidemii, z 2,2 milionami zgonów z powodu COVID-19.

BORIS JOHNSON : Od dzisiejszego wieczoru muszę dać Brytyjczykom bardzo prostą instrukcję: musicie zostać w domu.

JUSTIN TRUDEAU : Wystarczy. Idź do domu i zostań w domu.

Gavin Newsom . . . stanowy nakaz pozostawania w dom

Praca dwóch grup badawczych miała kluczowe znaczenie dla decyzji rządów Wielkiej Brytanii i USA o wdrożeniu szeroko zakrojonych blokad, a tym samym rządów na całym świecie. Pierwsza grupa, Imperial College COVID-19 Research Team, opublikowała 16 marca raport, w którym przewidziano do 500 000 zgonów w Wielkiej Brytanii i 2,2 miliona zgonów w USA, chyba że zostaną wprowadzone surowe środki rządowe.

Druga grupa, Institute for Health Metrics and Evaluation w rodzinnym stanie Billa Gatesa, Waszyngtonie, pomogła w dostarczeniu danych potwierdzających wstępne szacunki Białego Domu dotyczące skutków wirusa, szacunki, które były wielokrotnie obniżane wraz z postępem sytuacji.

Nic dziwnego, że Gates Foundation przekazała obu grupom znaczne sumy pieniędzy. Tylko w tym roku Gates Foundation przekazała już 79 milionów dolarów Imperial College, aw 2017 roku Fundacja ogłosiła inwestycję w IHME w wysokości 279 milionów dolarów, aby rozszerzyć swoją pracę w zakresie gromadzenia danych zdrowotnych i tworzenia modeli.

W międzyczasie Anthony Fauci stał się twarzą odpowiedzi rządu USA na koronawirusa, potwierdzając twierdzenie Billa Gatesa, że ​​kraj „nie wróci do normalności”, dopóki nie zostanie znaleziona „dobra szczepionka”, która zapewni bezpieczeństwo publiczne.

ANTHONY FAUCI : Jeśli chcesz dostać się do stanu sprzed koronawirusa. . . Wiesz, to może się nigdy nie wydarzyć, w tym sensie, że istnieje zagrożenie. Ale wierzę, że dzięki terapiom, które będą dostępne online i dzięki temu, że jestem pewny, że z biegiem czasu otrzymamy dobrą szczepionkę, nigdy nie będziemy musieli wracać do tego, gdzie teraz jesteśmy.

Oprócz ich częstej współpracy i współpracy w przeszłości, Fauci ma bezpośrednie powiązania z projektami i finansowaniem Gatesa. W 2010 roku został powołany do Rady Liderów projektu „ Dekada Szczepionek ” założonego przez Gatesa w celu wdrożenia Globalnego Planu Działań w zakresie Szczepień – projektu, na który Gates przeznaczył 10 miliardów dolarów finansowania. A w październiku ubiegłego roku, gdy zaczynała się obecna pandemia, Fundacja Gatesa ogłosiła przekazanie 100 milionów dolarów do Narodowego Instytutu Zdrowia na pomoc, między innymi, w badaniach nad HIV w Narodowym Instytucie Alergii i Chorób Zakaźnych Fauci.

Również w październiku ubiegłego roku Fundacja Billa i Melindy Gatesów współpracowała ze Światowym Forum Ekonomicznym i Johns Hopkins Center for Health Security, aby zorganizować Wydarzenie 201 , ćwiczenie na stole, mierzące ekonomiczny i społeczny wpływ rozprzestrzeniającej się na całym świecie pandemii koronawirusa.

NARRATOR : Zaczęło się od zdrowo wyglądających świń miesiące, a może lata temu: nowy koronawirus.

ANITA CICERO : Misją rady ds. Pandemii jest dostarczanie zaleceń dotyczących rozwiązywania głównych globalnych wyzwań pojawiających się w odpowiedzi na rozwijającą się pandemię. Zarząd składa się z wysoce doświadczonych liderów reprezentujących biznes, zdrowie publiczne i społeczeństwo obywatelskie.

TOM INGLESBY : Jesteśmy na początku tego, co wygląda na poważną pandemię i pojawiają się problemy, które można rozwiązać tylko dzięki współpracy globalnych przedsiębiorstw i rządów.

STEPHEN REDD : Rządy muszą chcieć robić rzeczy, które są poza ich historyczną perspektywą lub. . . przez większą część. To naprawdę podstawa wojenna, na której musimy stać.

Biorąc pod uwagę niesamowity zasięg, jaki macki Fundacji Billa i Melindy Gatesów mają w każdym zakątku światowych rynków zdrowotnych, nie powinno dziwić, że fundacja była również ściśle zaangażowana w każdy etap obecnego kryzysu pandemicznego. W efekcie Gates po prostu wykorzystał bogactwo zdobyte podczas dominacji na rynku oprogramowania, aby zdobyć podobną pozycję w świecie globalnego zdrowia.

Cały proces został okryty płaszczem bezinteresownej filantropii, ale podstawa nie jest zorganizowana jako przedsięwzięcie charytatywne. Zamiast tego utrzymuje podwójną strukturę: Fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazuje pieniądze stypendystom, ale odrębny podmiot, Bill & Melinda Gates Foundation Trust, zarządza aktywami. Te dwa podmioty często mają nakładające się interesy i, jak wielokrotnie zauważano w przeszłości, dotacje udzielane przez fundację często bezpośrednio wpływają na wartość aktywów trustu:

MELINDA GATES: Jedną z moich ulubionych części mojej pracy w Gates Foundation jest to, że podróżuję do krajów rozwijających się i robię to dość regularnie.

[. . .]

Podczas mojej pierwszej podróży do Indii byłem w domu człowieka, w którym mieli brudne podłogi, nie było bieżącej wody, nie było prądu i tak naprawdę widzę na całym świecie. Krótko mówiąc, jestem zaskoczony wszystkim, czego oni nie mają. Ale jestem zaskoczony jedną rzeczą, którą mają: Coca-Colę. Koks jest wszędzie. W rzeczywistości, kiedy podróżuję do krajów rozwijających się, cola jest wszechobecna.

A więc kiedy wracam z tych wyjazdów i myślę o rozwoju, lecę do domu i myślę, że próbujemy dostarczyć ludziom prezerwatywy lub szczepienia, wiesz? Sukces Coca-Coli w pewnym sensie zatrzymuje się i sprawia, że ​​zastanawiasz się: jak to się dzieje, że mogą zabrać colę w te odległe miejsca? Jeśli mogą to zrobić, dlaczego nie mogą zrobić tego samego rządy i organizacje pozarządowe?

AMY GOODMAN : Organizacja charytatywna założyciela firmy Microsoft, miliardera Billa Gatesa i jego żony Melindy jest krytykowana po ujawnieniu, że znacznie zwiększyła ona swoje udziały w gigantycznym agrobiznesie Monsanto do ponad 23 milionów dolarów. Krytycy twierdzą, że inwestycja w Monsanto jest sprzeczna z deklarowanym zobowiązaniem Fundacji Billa i Melindy Gatesów do pomocy rolnikom i zrównoważonemu rozwojowi w Afryce.

LAURENCE LEE : Badanie przeprowadzone przez grupę nacisku Global Justice przedstawia teraz obraz Fundacji Gatesa częściowo jako wyraz dążenia korporacji Ameryki do czerpania zysków z Afryki, a częściowo jako potępiającą krytykę jej skutków.

POLLY JONES : Mógłbyś mieć przypadek, w którym wstępne badania są prowadzone przez instytucję finansowaną przez Gatesa. A media donoszą o tym, jak dobrze prowadzone są te badania, mediami jest placówka finansowana przez Gatesa, a może dziennikarz z programu medialnego finansowany przez Gatesa. Następnie program jest szerzej wdrażany przez organizację pozarządową finansowaną przez Gatesa. Mam na myśli . . . Jest tu kilka bardzo wyspiarskich kręgów.

LEE : Wśród wielu zarzutów: pomysł, że prywatne finanse mogą rozwiązać problemy rozwijającego się świata. Czy biedni rolnicy powinni być uwięzieni w długach, ponieważ muszą używać chemikaliów lub nawozów gwarantowanych przez odgałęzienie fundacji?

To nie jest tylko teoretyczny konflikt interesów. Gates jest uważany za bohatera za przekazanie fundacji wartych 35,8 miliardów dolarów akcji Microsoftu, ale w trakcie jego „Dekady szczepionek” wartość netto Gatesa podwoiła się, z 54 miliardów do 103,1 miliardów dolarów .

Historia Rockefellera dostarcza pouczającego szablonu dla tej wizji potentata, który stał się filantropem. Kiedy Rockefeller spotkał się z reakcją społeczną, pomógł zainicjować stworzenie systemu prywatnych fundacji związanych z jego interesami biznesowymi. Wykorzystując swoją bezprecedensową fortunę monopolistyczną na ropę naftową do bezprecedensowej kontroli nad szerokimi obszarami życia publicznego, Rockefeller był w stanie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: formując społeczeństwo w interesie swojej rodziny, nawet gdy stał się ukochaną postacią w publicznej wyobraźni.

Podobnie Bill Gates wykorzystał swoje imperium oprogramowania do globalnego imperium zdrowia, rozwoju i edukacji, kierując kierunkiem inwestycji i badań oraz zapewniając zdrowe rynki szczepionek i innych produktów do szczepień. I podobnie jak Rockefeller, Gates został przemieniony z przerażającej i znieważonej głowy potężnej hydry w życzliwego starca, który hojnie oddał swoje bogactwo opinii publicznej.

Ale nie wszystkich dała się porwać ta sztuczka PR. Nawet The Lancet zaobserwował tę niepokojącą transformację z monopolisty oprogramowania w monopolistę zdrowia w 2009 roku, kiedy zakres tego monopolu kierowanego przez Gatesa stawał się widoczny dla wszystkich:

Pierwszą zasadą przewodnią Fundacji [Billa i Melindy Gatesów] jest to, że „kieruje się interesami i pasjami rodziny Gatesów”. Coroczny list od Billa Gatesa podsumowuje te pasje, odnosząc się do artykułów prasowych, książek i przypadkowych wydarzeń, które ukształtowały strategię Fundacji. Czy taka kapryśna zasada zarządzania jest wystarczająca dla tak dużego i wpływowego inwestora w globalne zdrowie?

To prowadzi nas z powrotem do pytania: kim jest Bill Gates? Jakie są jego główne zainteresowania? Co motywuje jego decyzje?

To nie są pytania akademickie. Decyzje Gatesa kontrolowały przepływy miliardów dolarów, utworzyły międzynarodowe partnerstwa realizujące szeroko zakrojone programy, zapewniły stworzenie „zdrowych rynków” dla producentów szczepionek Big Pharma. A teraz, jak widzimy, jego decyzje kształtują całą globalną reakcję na pandemię koronawirusa.

W przyszłym tygodniu będziemy dalej badać inicjatywy szczepień Gatesa, interesy biznesowe, które za nimi stoją, i szerszy program, który zaczyna nabierać kształtu, gdy wchodzimy w „nową normalność” kryzysu COVID-19.

Część druga: plan Billa Gatesa dotyczący szczepienia świata

 

POPPY HARLOW : Dziesięć miliardów dolarów. Mam na myśli, powiedz tylko o wielkości tego. To zdecydowanie największe zobowiązanie fundacji, prawda, Bill? To znaczy, to jest zdecydowanie największy.

BILL GATES : Zgadza się, dużo wydawaliśmy na szczepionki. Dzięki temu zobowiązaniu zostanie uratowanych ponad osiem milionów dodatkowych istnień ludzkich. Jest to więc jeden z najskuteczniejszych sposobów radykalnej poprawy zdrowia w najbiedniejszych krajach.

W styczniu 2010 roku Bill i Melinda Gates wykorzystali Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, aby ogłosić oszałamiające zobowiązanie w wysokości 10 miliardów dolarów na badania i rozwój szczepionek dla najbiedniejszych krajów świata, rozpoczynając to, co nazwał „Dekadą Szczepionek”.

GATES : Dziś ogłaszamy zaangażowanie na następną dekadę, którą uważamy za dekadę szczepionek o niesamowitym wpływie. Ogłaszamy, że wydamy ponad 10 miliardów dolarów na szczepionki.

Okrzyknięty przez media finansowane przez Gatesa. . .

HARI SREENIVASAN : Dla przypomnienia, fundacja Billa i Melindy Gatesów jest subemitentem NewsHour.

. . . i oklaskiwane przez firmy farmaceutyczne, które stanęły, by czerpać korzyści z tej hojności, rekordowe zobowiązanie wywołało falę w społeczności międzynarodowej, pomagając w podpisaniu Globalnego Planu Działań na Szczepionki, koordynowanego przez Światową Organizację Zdrowia finansowaną przez Gatesa .

Ale w przeciwieństwie do samego PR Gatesa, że ​​obietnica w wysokości 10 miliardów dolarów jest dobrem niestopowym i może uratować osiem milionów istnień ludzkich, prawda jest taka, że ​​ta próba reorientacji globalnej gospodarki zdrowotnej była częścią znacznie większego planu. Plan, który ostatecznie doprowadziłby do większych zysków dla firm Big Pharma, większej kontroli Fundacji Gatesa nad dziedziną zdrowia na świecie i większej możliwości Billa Gatesa w kształtowaniu przyszłości miliardów ludzi na całym świecie.

To jest plan Billa Gatesa, by zaszczepić świat .

Jesteś dostrojony do raportu Corbetta .

Biorąc pod uwagę obietnicę Gatesa, że ​​uczyni to „Dekadą Szczepionek”, nie powinno dziwić, że od początku kryzysu związanego z koronawirusem był on nieugięty, że świat nie wróci do normy, dopóki nie zostanie opracowana szczepionka.

GATES : Będziemy mieć ten pośredni okres otwarcia i nie będzie to normalne, dopóki nie dostaniemy niesamowitej szczepionki całemu światu.

GATES : Szczepionka jest kluczowa, ponieważ dopóki jej nie zdobędziesz, rzeczy tak naprawdę nie będą wyglądać normalnie. Mogą się do pewnego stopnia otworzyć, ale ryzyko odbicia będzie istniało, dopóki nie będziemy mieli bardzo szerokich szczepień.

ŹRÓDŁO: Bill Gates opowiada o tym, gdzie pandemia COVID-19 będzie najbardziej dotkliwa

GATES : Nie wrócą do normy, dopóki nie otrzymamy fenomenalnej szczepionki lub środka terapeutycznego, który jest skuteczny w ponad 95%. Musimy więc założyć, że będzie to prawie 18 miesięcy od teraz.

GATES : A potem ostatecznym rozwiązaniem – za rok lub dwa lata przerwy – jest szczepionka. Więc musimy iść pełną parą na wszystkich trzech frontach.

COLBERT : Żeby tylko odpędzić teoretyków spiskowych, może nie powinniśmy nazywać szczepionki „ostatecznym rozwiązaniem”.

GATES : Słuszna uwaga.

COLBERT : Może po prostu „najlepsze rozwiązanie”.

[GATES LAUGHS]

Co ciekawsze, odkąd Gates zaczął wygłaszać ten sam temat do dyskusji w każdym z wielu swoich ostatnich wystąpień w mediach, został on podchwycony i powtórzony przez głowy państw, urzędników służby zdrowia, lekarzy i gadające głowy mediów, aż do naukowo arbitralnych, ale bardzo specyficzne 18-miesięczne ramy czasowe.

ZEKE EMANUEL : Realistycznie rzecz biorąc, COVID-19 będzie tu przez następne 18 miesięcy lub dłużej. Nie będziemy mogli wrócić do normalności, dopóki nie znajdziemy szczepionki lub skutecznych leków.

DOUG FORD : Trudnym faktem jest to, że dopóki nie otrzymamy szczepionki, powrót do normalności oznacza narażanie życia.

JUSTIN TRUDEAU : To będzie normalne, dopóki nie zostanie opracowana szczepionka.

NORMAN SWAN : Jedyną rzeczą, która naprawdę pozwoli na wznowienie życia, jakie znaliśmy, jest szczepionka.

DONALD TRUMP : Oczywiście nadal pracujemy nad szczepionkami, ale szczepionki muszą być gotowe prawdopodobnie przez 14, 15, 16 miesięcy. Świetnie sobie radzimy ze szczepionkami.

Fakt, że tak wielu szefów państw, ministrów zdrowia i komentatorów w mediach sumiennie powtarza oświadczenie Gatesa o potrzebie szczepionki, nie będzie zaskakujące dla tych, którzy widzieli w zeszłym tygodniu badanie Jak Bill Gates zmonopolizował globalne zdrowie . Jak widzieliśmy, macki Fundacji Gatesa wniknęły w każdy zakątek dziedziny zdrowia publicznego. Miliardy dolarów w finansowaniu i całych programach polityki publicznej są pod kontrolą tego człowieka, niewybranego, nieobliczającego się twórcy oprogramowania bez doświadczenia w badaniach medycznych ani szkolenia.

Nigdzie indziej kontrola Gatesa nad zdrowiem publicznym nie jest bardziej widoczna niż w dziedzinie szczepionek.

Gates zapoczątkował Dekadę Szczepionek, obiecując 10 miliardów dolarów.

Firma Gates pomogła w opracowaniu Globalnego Planu Działań na rzecz Szczepieńzarządzanego przez Światową Organizację Zdrowia finansowaną przez Gatesa .

Gates pomógł założyć Gavi, Vaccine Alliance, którego celem jest stworzenie „zdrowych rynków” dla producentów szczepionek.

Gates pomógł uruchomić firmę Gavi, przekazując darowiznę w wysokości 1 miliarda dolarów w 2011 roku, przekazując 4,1 miliarda dolarów w trakcie „Dekady Szczepionek”.

GATES : Z przyjemnością ogłaszamy, że obiecujemy dodatkowy miliard dolarów na…

[OKLASKI]

GATES : Dziękuję.

[DALSZY WNIOSEK]

GATES : W porządku, dziękuję.

[DALSZY WNIOSEK]

GATES : Nie każdego dnia rozdajemy miliard dolarów.

[ŚMIECH]

Jednym z głównych obszarów finansowania Fundacji Gatesa jest „ rozwój i nadzór nad szczepionkami ”, co zaowocowało skierowaniem miliardów dolarów na rozwój szczepionek, miejscem przy stole do opracowywania kampanii szczepień w krajach na całym świecie oraz możliwością kształtowania opinia publiczna na temat ulubionego projektu Billa Gatesa z ostatnich pięciu lat: przygotowanie szybkiego rozwoju i wprowadzenia szczepionek w przypadku rozprzestrzeniającej się na całym świecie pandemii.

GATES : Jeśli cokolwiek zabije ponad 10 milionów ludzi w ciągu następnych kilku dekad, najprawdopodobniej będzie to wysoce zaraźliwy wirus.

GATES : Niezależnie od tego, czy dzieje się to z powodu dziwactwa natury, czy z ręki terrorysty, epidemiolodzy poprzez swoje modele pokazują, że patogen rozprzestrzeniający się drogą oddechową zabiłby ponad 30 milionów ludzi w mniej niż rok. I istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że stanie się to w nadchodzących latach.

BABITA SHARMA : Wiele znanych osobistości gromadzi się na tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, które ma na celu omówienie najpilniejszych problemów świata. Wśród nich jest założyciel firmy Microsoft, Bill Gates, którego fundacja inwestuje miliony w Coalition for Epidemic Preparedness Innovations, aby pomóc w walce z chorobami zakaźnymi. Oto kilka z tego, co miał do powiedzenia na temat swoich dążeń do opracowania nowych szczepionek.

GATES : Niestety zrobienie zupełnie nowej szczepionki zajmuje wiele lat. Projekt, przegląd bezpieczeństwa, produkcja; wszystko to oznacza, że ​​epidemia może być bardzo rozpowszechniona, zanim pojawi się to narzędzie. I tak po Eboli światowa społeczność zdrowotna dużo o tym mówiła, w tym o nowym typie platformy szczepionek zwanej DNA / RNA, która powinna przyspieszyć działanie.

Tak więc ta Koalicja na rzecz Gotowości na Epidemię [sic] , CEPI, to trzy kraje – Japonia, Norwegia, Niemcy – i dwie fundacje – Wellcome Trust, z którą pracujemy nad wieloma rzeczami, oraz nasza fundacja, Gates Foundation – spotykając się, aby finansować . . faktycznie próbuje użyć tej platformy i zrobić kilka szczepionek. I to pomoże nam w przyszłości.

NARRATORS : Wiemy, że szczepionki mogą nas chronić. Musimy tylko być lepiej przygotowani. A więc „Chodźmy razem. Badajmy i inwestujmy. Ratujmy życie. Przechytrzmy epidemie ”.

Biorąc pod uwagę ogromne inwestycje Gatesa w szczepionki w ciągu ostatniej dekady, jego naleganie na to. . .

GATES : Sprawy nie wrócą do normalnego stanu, dopóki nie otrzymamy szczepionki, którą dostaliśmy praktycznie na cały świat.

. . . trudno się dziwić.

Co powinno być zaskakujące jest to, że to dziwnie specyficzny i ciągle powtarza się wiadomość, że nie będziemy się „z powrotem na normalny”, dopóki nie dostać szczepionkę w ciągu 18 miesięcy, nie ma żadnej podstawy naukowej. Badacze medyczni już przyznali, że szczepionka na SARS-CoV-2 może nawet nie być możliwa , wskazując na niezdolność naukowców do opracowania jakiejkolwiek immunizacji przeciwko wcześniejszym epidemiom koronawirusa, takim jak SARS lub MERS.

Ale nawet gdyby taka szczepionka  była możliwa, nadal istnieją poważne obawy co do bezpieczeństwa opracowywania, testowania i dostarczania tak „niesamowitej szczepionki” „całemu światu” w tak niezwykle krótkim czasie. Nawet zwolennicy opracowywania szczepionek otwarcie martwią się, że pośpiech w celu zaszczepienia miliardów ludzi w dużej mierze niesprawdzoną, eksperymentalną szczepionką na koronawirusa sam w sobie będzie stanowić poważne zagrożenie dla społeczeństwa.

Jedno z tych zagrożeń wiąże się z „nasileniem choroby”. Od ponad dziesięciu lat wiadomo, że szczepienia przeciwko niektórym infekcjom wirusowym – w tym koronawirusom – w rzeczywistości zwiększają podatność na infekcje wirusowe, a nawet powodują infekcje u zdrowych zaszczepionych osób.

ANTHONY FAUCI : A teraz kwestia bezpieczeństwa. Coś, co chcę, aby amerykańska opinia publiczna zrozumiała: to nie tylko bezpieczeństwo, kiedy komuś wstrzykujesz, a on dostaje może specyficzną reakcję, ale ma małą reakcję alergiczną, odczuwa ból. Jest związane z bezpieczeństwem. „Czy szczepionka pogarsza Cię?” Są też choroby, w których kogoś zaszczepiasz, zostaje on zarażony tym, czym próbujesz go chronić, a ty faktycznie nasilasz infekcję.

To nie jest tylko teoretyczne ryzyko. Jak odkryli naukowcy, którzy próbowali opracować szczepionkę przeciwko pierwotnej epidemii SARS, szczepionka faktycznie sprawiła, że ​​poddane jej zwierzęta laboratoryjne były bardziej podatne na chorobę .

PETER HOTEZ: Jedną z rzeczy, o których nie słyszymy wiele, są wyjątkowe potencjalne problemy związane z bezpieczeństwem szczepionek na koronawirusa. Zostało to po raz pierwszy znalezione w latach sześćdziesiątych XX wieku ze szczepionkami przeciwko syncytialnemu wirusowi oddechowemu i zostało zrobione w Waszyngtonie z NIH i Narodowym Centrum Medycznym Dziecka. Niektóre z tych dzieci, które otrzymały szczepionkę, faktycznie poszły gorzej i sądzę, że w wyniku tego badania doszło do dwóch zgonów. Ponieważ to, co dzieje się z niektórymi typami szczepionek przeciw wirusowi układu oddechowego, zostajesz zaszczepiony, a kiedy faktycznie jesteś narażony na wirusa, dostajesz tego rodzaju paradoksalne zjawisko wzmocnienia odporności i co – a my nie do końca rozumiemy jego podstawę . Ale zdajemy sobie sprawę, że jest to prawdziwy problem w przypadku niektórych szczepionek przeciw wirusom układu oddechowego. To zabiło program RSV na dziesięciolecia. Teraz Fundacja Gatesa znów się tym zajmuje.

Ta konkretna kwestia dotycząca szczepionek na koronawirusa jest zaostrzona przez arbitralne i nienaukowe 18-miesięczne ramy czasowe, na które Gates nalega na opracowanie szczepionki. Aby dotrzymać tego terminu, twórców szczepionek zachęca się do stosowania nowych iw dużej mierze niesprawdzonych metod tworzenia swoich eksperymentalnych szczepień, w tym szczepionek na DNA i mRNA.

KELLY O’DONNELL : Dla samozwańczego prezydenta wojny zwycięstwo nad COVID-19 równa się szczepionce.

TRUMP : Mam nadzieję, że możemy mieć szczepionkę i zamierzamy przyspieszyć to, jak nigdy dotąd.

O’DONNELL : Dodając branding w stylu Trumpa, administracja uruchomiła „Operation Warp Speed”, wielomiliardowe przedsięwzięcie badawcze i produkcyjne, mające na celu skrócenie typowego rocznego harmonogramu opracowywania szczepionek.

ANTHONY FAUCI : Zaczniemy zwiększać produkcję z zaangażowanymi firmami, a ty robisz to ryzykownie. Innymi słowy, nie czekasz, aż otrzymasz odpowiedź, zanim zaczniesz produkować. Ryzykujesz proaktywnie, zakładając, że to zadziała.

BECKY QUICK : Myślisz 18 miesięcy, nawet biorąc pod uwagę całą pracę, którą już wykonałeś do tego momentu i planowanie, które bierzesz z wieloma różnymi potencjalnymi szczepieniami i przygotowujesz się do tego teraz

GATES : Tak, więc istnieje podejście zwane szczepionką RNA, które używają ludzie tacy jak Moderna, CureVac i inni. W 2015 roku stwierdziliśmy, że jest to bardzo obiecujące w przypadku pandemii i innych zastosowań. I tak, jeśli wszystko pójdzie idealnie z podejściem RNA, możemy faktycznie pokonać 18 miesięcy. Nie chcemy stwarzać nierealistycznych oczekiwań.

RHIJU DAS : Tak więc koncepcja szczepionki RNA jest następująca: wstrzyknijmy cząsteczkę RNA, która koduje białko wypustki.

ANGELA RASMUSSEN : Sprawia, że ​​twoja komórka wykonuje pracę polegającą na tworzeniu tego wirusowego białka, które zostanie rozpoznane przez twój układ odpornościowy i zapoczątkuje rozwój tych przeciwciał.

DAS : Nasze ciała nie stworzą pełnoprawnego zakaźnego wirusa. Zrobią tylko mały kawałek, a następnie nauczą się go rozpoznawać, a następnie przygotują się do zniszczenia wirusa, jeśli później przyjdzie i nas zaatakuje.

[. . .]

DAS : To stosunkowo nowa, niesprawdzona technologia. I nadal nie ma przykładu szczepionki RNA, która została wdrożona na całym świecie w sposób, którego potrzebujemy w przypadku koronawirusa.

RASMUSSEN : Istnieje możliwość wystąpienia nieprzewidzianych, niekorzystnych skutków.

AKIKO IWASAKI : A więc to wszystko jest nowe terytorium. Nie wiadomo, czy wywołałoby to ochronną odpowiedź immunologiczną przeciwko temu wirusowi.

Pośpiech z „szybkością osnowy” w celu opracowania nowej szczepionki przy użyciu technologii eksperymentalnej, a następnie masowa produkcja i dostarczanie miliardów dawek do wstrzyknięcia „w zasadzie na cały świat”, zanim odpowiednie testy zostaną przeprowadzone, to jeden z najbardziej niebezpiecznych eksperymentów na świecie. historii świata, która może zmienić życie niezliczonej liczby ludzi.

Że eksperymentalna szczepionka – opracowana w zupełnie nowy sposób i przeprowadzona w ramach specjalnego, skróconego reżimu testów – powinna być podawana dorosłym, dzieciom, kobietom w ciąży, noworodkom i osobom starszym, byłaby w każdej innej sytuacji nie do pomyślenia . Zasugerowanie, że taką szczepionkę należy podać całej planecie, nazwano by szaleństwem zaledwie kilka miesięcy temu. Ale teraz prosi się społeczeństwo o zaakceptowanie tej przesłanki bez pytania.

Nawet sam Gates zdaje sobie sprawę z nieodłącznych zagrożeń związanych z takim projektem. Ale nie martwi się o życie, które zostanie nieodwracalnie zmienione w przypadku, gdy szczepionki wyrządzą szkody ludności. Zamiast tego jest bardziej zaniepokojony faktem, że firmy farmaceutyczne i naukowcy otrzymają immunitet prawny za takie szkody.

GATES : Wiesz, jeśli mamy, wiesz, jeden na 10 000 skutków ubocznych, to wiesz, o wiele więcej – 700 000 – wiesz, ludzi, którzy będą z tego powodu cierpieć. Więc naprawdę zrozumienie bezpieczeństwa na gigantyczną skalę we wszystkich przedziałach wiekowych – wiesz, kobiety w ciąży, mężczyźni, kobiety, niedożywione, istniejące choroby współistniejące – jest bardzo, bardzo trudne. I ta faktyczna decyzja: „OK, chodźmy i dajmy tę szczepionkę całemu światu”, ach, rządy będą musiały być zaangażowane, ponieważ będzie potrzebne pewne ryzyko i odszkodowanie, zanim będzie można podjąć decyzję.

Jak już widzieliśmy, na arenie globalnego zdrowia Bill Gates chce tego, co dostaje świat. Nie powinno więc dziwić, że trwają już prace nad odpornością dla producentów szczepionek z Big Pharma i planistów programów szczepień.

W Stanach Zjednoczonych Departament Zdrowia i Opieki Społecznej wydał oświadczenie, że z mocą wsteczną zapewnia „immunitet za działania związane z medycznymi środkami zaradczymi przeciwko COVID-19”, w tym producentów, dystrybutorów i planistów programów „wszelkich szczepionek stosowanych w leczeniu, diagnozowaniu, leczyć, zapobiegać lub łagodzić skutki COVID-19 ”. Deklaracja została wydana 17 marca, ale z mocą wsteczną obejmuje wszelkie działania od 4 lutego 2020 r., Czyli dzień przed ogłoszeniem przez Fundację Billa i Melindy Gates nadzwyczajną kwotę 100 milionów dolarów na sfinansowanie działań terapeutycznych i opracowanie nowych szczepionek przeciwko COVID-19.

Plan wstrzyknięcia eksperymentalnej szczepionki każdemu na planecie nie jest aberracją w planowanej przez Billa Gatesa „Dekadzie szczepionek”. To jego kulminacja.

„Dekada szczepionek” rozpoczęła się finansowanym przez firmę Gates badaniem obserwacyjnym szczepionek HPV w Indiach o wartości 3,6 miliona dolarów, które według rządowego śledztwa naruszyło prawa człowieka uczestników badania poprzez „rażące naruszenie” zgody i nie zgłosiło w odpowiedni sposób zdarzenia niepożądane, których doświadczyli zaszczepieni. Po zgłoszeniu śmierci siedmiu dziewcząt uczestniczących w procesie, dochodzenie parlamentarne wykazało , że finansowany przez firmę Gates Program na rzecz odpowiedniej technologii w zdrowiu (PATH), który prowadził badanie, był zaangażowany w program mający na celu zapewnienie „zdrowych rynków” dla GlaxoSmithKline i Merck, producentów szczepionek Gardasil i Cervarix, które zostały tak hojnie przekazane do wykorzystania w badaniu:

„Gdyby firmie PATH udało się włączyć szczepionkę przeciwko wirusowi HPV do powszechnego programu szczepień w zainteresowanych krajach, przyniosłoby to nadzwyczajne zyski producentom w drodze automatycznej sprzedaży rok po roku, bez żadnych kosztów promocyjnych lub marketingowych. Powszechnie wiadomo, że po wprowadzeniu do programu szczepień powstrzymanie jakichkolwiek szczepień staje się politycznie niemożliwe ”.

Chandra M. Gulhati, redaktor wpływowego Monthly Index of Medical Specialties , zauważyła,że „[i] t jest szokujące widzieć, jak amerykańska organizacja wykorzystywała potajemne metody, aby osiedlić się w Indiach”, oraz Samiran Nundy, emerytowany redaktor National Medical Journal of India ubolewał, że „[t] jego jest oczywistym przypadkiem, w którym Indianie byli wykorzystywani jako króliki doświadczalne”.

W ciągu dekady wzrosły obawy Indii dotyczące Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz wpływu jej partnerów korporacyjnych na krajowe programy szczepień. W 2016 r. Grupa sterująca Narodowej Misji Zdrowia tego kraju skrytykowała rząd za zezwolenie na efektywne zakupienie przez Gates Foundation krajowej technicznej grupy doradczej ds. Szczepień – głównego organu doradzającego rządowi we wszystkich sprawach związanych ze szczepieniami.

Jak zauważył jeden z członków grupy sterującej: „Sekretariat NTAGI został przeniesiony z [rządowego ministerstwa zdrowia] do biura Fundacji Zdrowia Publicznego Indii, a 32 pracowników tego sekretariatu otrzymuje pensje z BMGF. Występuje wyraźny konflikt interesów – z jednej strony BMGF finansuje sekretariat, który jest najwyższym organem decyzyjnym w dziedzinie szczepionek, z drugiej zaś współpracuje z przemysłem farmaceutycznym w GAVI. To jest niedopuszczalne.”

W 2017 r. Rząd zareagował, odcinając wszelkie powiązania finansowe między grupą doradczą a Fundacją Gatesa.

Podobne historie toczą się w „Dekadzie szczepionek” Fundacji Gatesa.

Istnieje założony i finansowany przez Gatesa projekt szczepionki przeciw zapaleniu opon mózgowych, który doprowadził do stworzenia i przetestowania MenAfriVac, szczepionki przeciw meningokokowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych w dawce 0,50 dolara za dawkę. Testy doprowadziły do doniesień, że od 40 do 500 dzieci cierpiało na napady padaczkowe i konwulsje, które ostatecznie zostały sparaliżowane.

Istnieje potwierdzenie z 2017 r., Że doustna szczepionka przeciwko polio wspierana przez Gatesa była faktycznie odpowiedzialna za większość nowych przypadków polio, a obserwacje2018 r. Pokazują, że 80% przypadków polio jest obecnie pochodnymi szczepionki.

Jest to papier 2018 w International Journal of Badań Środowiska i Zdrowia Publicznego , stwierdzając, że ponad 490 tysięcy osób w Indiach opracowane paraliż w wyniku doustnej szczepionki przeciwko polio w latach 2000 i 2017.

Jest nawet szef WHO ds. Malarii, dr Arata Kochi, który narzekał w wewnętrznej notatce, że wpływ Gatesa oznacza, że ​​czołowi światowi naukowcy zajmujący się malarią są teraz „zamknięci w„ kartelu ”, a ich własne fundusze na badania są powiązane z finansami inni w grupie ”i że fundacja „ dławiła debatę na temat najlepszych sposobów leczenia i zwalczania malarii, nadając priorytet tylko tym metodom, które opierają się na nowej technologii lub opracowywaniu nowych leków ”.

Skarga Kochi, napisana w 2008 roku, podkreśla najczęstszą krytykę globalnej sieci zdrowia, którą Gates stworzył w ciągu ostatnich dwóch dekad: że przemysł zdrowia publicznego stał się kanwą prowadzoną przez i dla Big Pharma i jej partnerów z korzyścią dla wielkich biznes.

W czasie, gdy Kochi pisał swoją notatkę, dyrektorem wykonawczym programu Global Health Fundacji Gates był Tachi Yamada . Yamada opuścił stanowisko przewodniczącego ds. Badań i rozwoju w GlaxoSmithKline, aby objąć stanowisko w Gates Foundation w 2006 r. I opuścił fundację pięć lat później, aby objąć stanowisko dyrektora medycznego i naukowego w Takeda Pharmaceuticals. Zastępca Yamady na stanowisku szefa globalnego programu zdrowotnego firmy Gates, Trevor Mundel , sam był badaczem klinicznym w firmach Pfizer i Parke-Davis, a przed dołączeniem do fundacji spędził czas jako kierownik ds. Rozwoju w firmie Novartis.

To wykorzystanie funduszy fundacji do ustalania porządku publicznego w celu zwiększenia zysków przedsiębiorstw nie jest tajnym spiskiem. Jest doskonale otwarta.

Kiedy Centrum Globalnego Rozwoju utworzyło grupę roboczą w celu „opracowania praktycznego podejścia do wyzwania związanego ze szczepionkami”, doszli do wniosku, że najlepszym sposobem motywowania firm farmaceutycznych do produkowania większej liczby szczepionek dla trzeciego świata jest obiecanie przez rządy, że kupią szczepionki, zanim one one zostały nawet opracowane. Zatytułowali swój raport „ Making Markets for Vaccines ”.

ALICE ALBRIGHT : Projekt „Tworzenie rynków szczepionek” tak naprawdę miał na celu rozwiązanie problemu istniejącego od dawna, jakim są niewystarczające budżety na badania i rozwój, a także możliwości inwestycyjne w rozwój i produkcję szczepionek dla trzeciego świata. Jak stworzyć lepsze zachęty, aby społeczność farmaceutyczna – społeczność zajmująca się szczepionkami – wytwarzała produkty przeznaczone specjalnie dla krajów rozwijających się.

RUTH LEVINE : Michael Kramer, profesor na Harvardzie, myślał o tym problemie przez wiele lat.

OWEN Barder : Zrozumiał, że jeśli bogate kraje świata miały złożyć obietnicę, że będą one zakupu szczepionki przeciw malarii, jeśli ktoś produkowane go, że to będzie stanowić zachętę dla przemysłu farmaceutycznego, aby iść i zrobić badania i rozwój potrzebnej do Zrób jeden. Ale ten pomysł był nieznany. Żaden rząd nie zobowiązał się do zakupu produktu, który jeszcze nie istniał.

Kiedy w 2007 r. Podjęto pierwsze takie „Zaawansowane zobowiązanie rynkowe” – 1,5 miliarda dolarów obietnica zakupu szczepionek, które jeszcze nie zostaną wyprodukowane od producentów wielkiej farmacji – Fundacja Gates była jedynym sponsorem spoza kraju.

Założony przez firmę Gates Gavi Vaccine Alliance to otwarte partnerstwo pomiędzy Gates Foundation, Światową Organizacją Zdrowia, Bankiem Światowym i producentami szczepionek. Ich deklarowany cel obejmuje „ wprowadzenie nowych szczepionek do rutynowych harmonogramów krajowych programów szczepień ” oraz zaangażowanie się w „ wysiłki związane z kształtowaniem rynku ”, aby zapewnić „zdrowe rynki szczepionek i innych produktów do szczepień”.

Jeśli „wprowadzenie nowych szczepionek” i zapewnienie im zdrowych rynków było celem „Dekady szczepionek” firmy Gates, nie ma wątpliwości, że COVID-19 był świadkiem realizacji tego celu w spektakularny sposób.

URSULA VON DER LEYEN : Zacznijmy ślubowanie .

KATIE STEPHENS : UE rozpoczęła zbiórkę pieniędzy kwotą 1 miliarda euro. W ciągu następnych godzin napłynęły z całego świata zobowiązania.

TAWFIG ALRABIAH : Królestwo Arabii Saudyjskiej zadeklarowało 500 milionów dolarów.

STEFANY : Nawet Madonna, ikona popu, przekazała w ostatniej chwili milion euro.

MELINDA GATES : Łącząc światową wiedzę specjalistyczną, siłę mózgową i zasoby, możemy zaatakować tę chorobę w sposób, w jaki atakuje nas: na całym świecie. Nasza fundacja jest dumna ze współpracy z Państwem i mam przyjemność ogłosić dzisiaj, że przeznaczymy na ten cel sto milionów dolarów.

KATIE STEPHENS : Niemcy były jednym z głównych darczyńców, przekazując ponad pięćset milionów euro. Pieniądze są przeznaczone dla międzynarodowych organizacji zdrowotnych i sieci badawczych w celu przyspieszenia rozwoju szczepionki.

A tam, w centrum tej sieci, znajduje się Fundacja Gatesa, połączona z każdą dużą organizacją, instytucją badawczą, międzynarodowym sojuszem i producentem szczepionek zaangażowanych w obecny kryzys.

Z pewnością Bramy – podobnie jak Rockefellerowie – czerpią zyski ze swoich lat jako „najbardziej hojni ludzie na planecie”. Choć może się to wydawać dziwne dla tych, którzy nie rozumieją prawdziwej natury tego monopolistycznego kartelu, pomimo tych wszystkich dotacji i obietnic – zobowiązań dziesiątek miliardów dolarów – osobista wartość netto Billa Gatesa podwoiła się w ciągu tej „Dekady” szczepionek ”z 50 miliardów do ponad 100 miliardów dolarów .

Ale po raz kolejny wracamy do pytania: kim jest Bill Gates? Czy motywują go po prostu pieniądze? Czy to nieustanne dążenie do szczepienia całej populacji planety jest jedynie wynikiem chciwości? A może jest coś innego napędzającego ten program?

Jak zobaczymy następnym razem, pieniądze nie są ostatecznym celem „filantropijnej” działalności Gatesa. Pieniądze to tylko narzędzie, którego używa do kupowania tego, czego naprawdę chce: kontroli. Kontroluj nie tylko przemysł zdrowotny, ale także kontrolę samej populacji ludzkiej.

Część trzecia: Bill Gates i siatka kontroli populacji

 

WSZYSCY : Panie B.!

DAVID ALLEN JONES : Czego dotyczy twoja tajna misja?

BUFFETT : To nie jest moja misja, ale pomysł, który wyszedł od naszego dobrego przyjaciela, pana Billa Gatesa.

BILL GATES : Cześć dzieciaki.

RADLEY HEMMING : Prawdziwy, rzeczywisty, osobisty Bill. . . Bill. . .

ELENA RAMIREZ : Próbuje powiedzieć, że jesteśmy wielkimi fanami, panie Gates.

To dziwny fakt, że hagiografowie Billa Gatesa – hakerzy PR zatrudnieni najczęściej przez duże korporacje, które otrzymują fundusze z Fundacji Billa i Melindy Gatesów – konsekwentnie przedstawiają tego szarego programistę jako superbohatera z kreskówek, używając jego „supermocy” bycie bardzo bogatym, aby pomóc „ocalić planetę”.

JOHN BERMAN : Za zamkniętymi drzwiami w tym nowojorskim kampusie, tajne zgromadzenie jednych z najpotężniejszych ludzi na świecie: Gatesa, Buffetta, Bloomberga, Winfrey. To było jak . . . cóż, to było jak „Super Friends”.

[ Przedstawienia wprowadzające do kreskówek Super Friends ]

NARRATOR : W wielkiej sali Ligi Sprawiedliwości zebrało się czterech największych bohaterów świata.

ŹRÓDŁO: Elitarne miliardery spotykają się w tajemnicy (film nie jest już online)

Ale te przepełnione kreskówkami puffy ujawniają więcej, niż wiedzą o Gatesie i innych mega-bogatych filantropach, których próbują ubóstwiać: ujawniają, że idea bezinteresownego miliardera czyniącego dobro jest dziełem fikcji tak niewiarygodnym, że jest tylko nadające się do taryfy kreskówki w sobotę rano.

Jak widzieliśmy w naszych pierwszych dwóch badaniach nad rolą Billa Gatesa jako globalnego króla zdrowia, pozornie bezinteresowna hojność rodziny Gatesów poprzez ich tytułową fundację w rzeczywistości znacznie zwiększyła ich własny majątek, a osobista wartość netto Billa Gatesa podwoiła się tylko ostatnia dekada.

Ale przejęcie zdrowia publicznego, które udokumentowaliśmy w How Bill Gates Monopolized Global Health i niezwykle bezczelny nacisk na zaszczepienie wszystkich na planecie, które udokumentowaliśmy w Planie szczepienia świata Billa Gatesa , nie dotyczyły zasadniczo pieniędzy. Niewyobrażalne bogactwo, które zgromadził Gates, jest teraz wykorzystywane do zakupu czegoś znacznie bardziej użytecznego: kontroli. Kontroluj nie tylko globalne organy ds. Zdrowia, które mogą koordynować światowy program szczepień, lub rządy, które zlecą taką bezprecedensową kampanię, ale także kontrolę nad samą globalną populacją.

To jest eksploracja Billa Gatesa i siatki kontroli populacji .

Nastąpiło przejście do Raportu Corbetta.

Z dziennikarskiego punktu widzenia bezmyślny raport Good Morning America o tajnym spotkaniu miliarderów, które odbyło się w Nowym Jorku w 2009 roku, okazał się porażką. Zawierała listę niektórych uczestników spotkań i ich łączną wartość netto:

BERMAN : Gates, Buffett, Bloomberg, Winfrey [. . .] Razem z innymi uczestnikami spotkania, w tym George’em Sorosem, Tedem Turnerem, Davidem Rockefellerem, są warci ponad 125 miliardów dolarów.

Zwrócił się do starszego redaktora Forbesa, aby ukąsić, jak by to było być świadkiem takiego zgromadzenia bogactwa:

MATTHEW MILLER : Siedzenie w pokoju i oglądanie tego spotkania umysłów byłoby naprawdę fascynującą rzeczą.

I skrupulatnie przedstawił podany przez uczestników powód odbycia spotkania. . . .

BERMAN : Tyle pieniędzy. Tyle mocy przy jednym stole. Nasuwa się pytanie, co oni robili? Co oni knuli? Całkowita dominacja nad światem? Ta grupa, razem przez sześć godzin, rozmawiała o dobroczynności, edukacji, pomocy doraźnej, zdrowiu na świecie.

. . . Przed zakończeniem kolejnego młodzieńczego apelu do historii komiksów o superbohaterach.

[Wideo na ekranie różnych miliarderów nałożonych na superbohaterów, takich jak Batman, Superman. Itp.]

BERMAN : Nowa supermen i cudowna kobieta. Superrich przyjaciele. Nie walczysz ze złymi ludźmi, ale mimo wszystko walczysz o dobro. Dla Good Morning America , John Berman, ABC News.

Tak, z dziennikarskiego punktu widzenia raport Bermana był całkowitą porażką. Nie było próby wypytywania uczestników o spotkanie, nie było miejsca na krytykę tych miliarderów, pytania o ich motywy, nie było żadnego dziennikarstwa kontradyktoryjnego.

Ale jako PR-owski był genialny. Widz pozostawia niejasne wrażenie, że gdzieś w Nowym Jorku odbyło się jakieś spotkanie, na którym bogaci ludzie – nie zapominajmy, że są superbohaterami – rozmawiali o dobroczynności.

Aby dowiedzieć się, że spotkanie odbyło się w osobistej rezydencji Sir Paula Nurse , ówczesnego rektora Uniwersytetu Rockefellera, należałoby sięgnąć do źródeł drukowanych ; że zaproszenie na to spotkanie zostało napisane przez Billa Gatesa, Warrena Buffetta i Davida Rockefellera; lub że celem spotkania było „rozważenie, w jaki sposób ich bogactwo mogłoby spowolnić wzrost światowej populacji”.

Biorąc pod uwagę, że ci niezwykle bogaci i potężni ludzie – w tym Warren Buffett , David RockefellerTed Turner– wszyscy wyrazili przekonanie, że rosnąca populacja ludzka jest największym zagrożeniem, przed jakim stoi ludzkość, nie powinno być zaskoczeniem, że zwołaliby konferencję, aby omówić, jak najlepiej skierować swoje ogromne bogactwo na projekt zmniejszenia liczby ludzi na planeta. Szczególnie nie dziwi fakt, że uczestnicy spotkania nazwali później Billa Gatesa – człowieka, któremu kontrola populacji jest szczególnie bliska – mianem „ najbardziej imponującego ” mówcy tego wydarzenia.

GATES : Tutaj widzimy wykres, który przedstawia całkowitą populację świata w ciągu ostatnich kilkuset lat i na pierwszy rzut oka jest to trochę przerażające. W 1800 roku odchodzimy od mniej niż miliarda, a 3, 4, 5, 6 – i 7,4 miliarda, gdzie jesteśmy dzisiaj, dzieje się jeszcze szybciej. Tak więc Melinda i ja zastanawialiśmy się, czy dostarczanie nowych leków i utrzymywanie dzieci przy życiu nie stworzy większego problemu populacji?

SCOTT Pelley . . . a kraje rozwijające się nie potrzebują więcej dzieci.

MELINDA GATES : I myślę, że to było największe „ah-ha” dla Billa i mnie, kiedy rozpoczęliśmy tę pracę. Ponieważ, oczywiście, zadaliśmy sobie to samo twarde pytanie, które zadalibyście, a mianowicie: „Jeśli podejmiesz tę pracę i zaczniesz ratować te dzieci, czy kobiety będą nadal przeludniać świat?” I dzięki Bogu, przeciwieństwo jest absolutnie prawdziwe.

GATES : Jest to bardzo ważne pytanie, które należy rozwiązać, ponieważ było dla mnie absolutnie kluczowe. Kiedy nasza fundacja powstała, skupiała się na zdrowiu reprodukcyjnym. To była główna rzecz, którą zrobiliśmy, ponieważ pomyślałem, wiesz, wzrost populacji w biednych krajach jest największym problemem, z jakim się borykają. Musisz pomóc matkom, które chcą ograniczyć wielkość rodziny, mieć narzędzia i wykształcenie, aby to zrobić. Pomyślałem, że to jedyna rzecz, która naprawdę się liczy.

W ostatnich latach krytycy wskazywali na własne słowa Billa Gatesa, łączące programy szczepień z jego celem, jakim jest zmniejszenie wzrostu populacji.

GATES : Dzisiejszy świat ma 6,8 miliarda ludzi. To zbliża się do około dziewięciu miliardów. Jeśli teraz wykonamy naprawdę świetną robotę w zakresie nowych szczepionek, opieki zdrowotnej, usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, moglibyśmy obniżyć to o około 10 lub 15 procent.

SANJAY GUPTA : Dziesięć miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, aby uczynić to rokiem szczepionek. Co to dokładnie oznacza?

GATES : Cóż, wierzymy, że w ciągu tej dekady można dokonać niewiarygodnego postępu zarówno w wynalezieniu nowych szczepionek, jak i upewnieniu się, że dotrą one do wszystkich dzieci, które ich potrzebują. Moglibyśmy zmniejszyć liczbę dzieci, które umierają każdego roku z około dziewięciu milionów do połowy tej liczby, jeśli odniesiemy sukces. A korzyści w postaci ograniczenia chorób, zmniejszenia wzrostu populacji, naprawdę daje społeczeństwu szansę na samodzielne zadbanie o siebie, gdy już dokonasz tej interwencji.

Ale jak wiele „stron internetowych weryfikujących fakty” – nie wspominając o samym Billu Gatesie – szybko zwraca uwagę, nie oznacza to, jak wygląda .

GATES : Odkryliśmy , że wraz z poprawą stanu zdrowia rodziny decydują się na mniej dzieci.

MELINDA GATES : Prawda jest taka, że ​​kiedy życie ludzi się poprawia – na przykład gdy dzieci przeżywają lub gdy dziewczynki idą do szkoły – ludzie zaczynają podejmować decyzje w oparciu o oczekiwanie, że ich dzieci będą żyć i rozwijać się. Rezultatem są mniejsze rodziny i wolniejszy wzrost populacji.

GATES : Natrafiłem na artykuły, które pokazały, że kluczową rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zmniejszyć wzrost populacji, jest w rzeczywistości poprawa zdrowia. A to brzmi paradoksalnie. Myślisz: „OK, lepsze zdrowie oznacza więcej dzieci, a nie mniej dzieci”. Cóż, w rzeczywistości rodzice starają się, aby dwoje dzieci przeżyło dorosłość, aby się nimi opiekować. A więc im większe jest obciążenie chorobami, tym więcej dzieci muszą mieć takie wysokie prawdopodobieństwo. Jest więc idealna korelacja, że ​​wraz z poprawą zdrowia w ciągu pół pokolenia tempo wzrostu populacji spada.

Tak, deklarowany plan Gatesów polega na zmniejszeniu wzrostu populacji poprzez poprawę zdrowia. Ale pomysł użycia szczepionek jako środków sterylizujących – nawet bez wiedzy i zgody opinii publicznej – nie jest tradycją spiskową, ale faktem możliwym do udokumentowania.

W swoim rocznym raporcie z 1968 r. Fundacja Rockefellera odniosła się do „Problemów populacji”, lamentując nad tym, że „[bardzo] mało prac nad metodami immunologicznymi, takimi jak szczepionki, zmniejszającymi płodność”, i potrzeba znacznie więcej badań, jeśli rozwiązanie można znaleźć tutaj ”. Fundacja obiecała rozwiązać ten problem, finansując „uznanych i początkujących badaczy, aby zwrócili uwagę na aspekty badań w dziedzinie biologii rozrodu, które mają wpływ na płodność człowieka i jej kontrolę”.

To nie była pusta obietnica. Do czasu opublikowania raportu rocznego za 1988 r. Fundacja Rockefellera była w stanie przedstawić postęp w finansowaniu badań nad antykoncepcją, w tym NORPLANT, środka antykoncepcyjnego wszczepianego pod skórę kobiecego ramienia i skutecznego przez pięć lat. W swoim raporcie z 1988 roku Fundacja Rockefellera z przyjemnością ogłosiła, że ​​NORPLANT – który został opracowany przez Radę Populacyjną założoną przez Rockefellera – został „teraz dopuszczony do sprzedaży w 12 krajach”.

Rada Populacji Rockefellerów i inne organizacje badawcze połączyły się ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) w 1972 roku, aby utworzyć grupę zadaniową ds. Szczepionek na rzecz regulacji płodności . Do 1995 roku byli w stanie opisać postęp w „opracowywaniu prototypu szczepionki anty-hCG”, która działa poprzez połączenie immunogenu utworzonego z syntetycznego peptydu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) – hormonu wydzielanego przez powierzchnię wczesny zarodek pozostaje implantowany w macicy – z cząsteczką nośnika toksoidu. Szczepionka pobudza reakcję immunologiczną, powodując u kobiet wytwarzanie przeciwciał przeciwko hormonowi, zapobiegając w ten sposób urodzeniu dziecka w terminie.

Jednak od lat 90. seria skandali związanych z programami szczepień kierowanymi przez WHOw krajach trzeciego świata doprowadziła do zarzutów, że szczepionki przeciw tężcowi w miejscach takich jak Filipiny i Kenia były łączone z hCG w celu wprowadzenia kontroli populacji metodą ukrycia. Kontrowersje wywołane tymi historiami doprowadziły globalne instytucje do wycofania się z kampanii na rzecz walki z kontrolą populacji za pomocą szczepionek.

Ale, jak zwykle, Fundacja Billa i Melindy Gatesów była tam, aby odnowić zainteresowanie, współpracując z rządem Wielkiej Brytanii nad zorganizowaniem „London Summit on Family Planning” w 2012 r., Na którym fundacja ogłosiła wsparcie dla finansowania badań, rozwoju i rozmieszczenia wstrzykiwane środki antykoncepcyjne dla krajów rozwijających się.

MELINDA GATES : Słyszałeś, jak mówiłem wcześniej o Sadim, którego poznałem w Nigrze. Jechała piętnaście kilometrów, żeby zrobić zastrzyk. Ale zapytajmy siebie, co by się stało, gdyby nie musiała jechać do tej kliniki? Jeśli spojrzymy na to z jej perspektywy, jak możemy zatrzymać ją w jej wiosce, aby dostać środki antykoncepcyjne, których potrzebuje? Cóż, Pfizer testuje nową formę Depo, zastrzyk, który dostaje piętnaście kilometrów do zdobycia. Teraz nadają mu nową formę, nowe urządzenie, które można im dać – jest bardzo, bardzo małe, nazywa się Uniject. Myślę, że zostanie to przedstawione tutaj.

To produkt wysokiej jakości. To jest skuteczne. To jest bezpieczne. Jak widać, jest malutki. Można go również umieścić w zestawie dla pracownika służby zdrowia i przekazać kobiecie na poziomie wioski. Więc Sadi nie będzie musiał już jechać piętnastu kilometrów, żeby dostać ten zastrzyk.

Ale Bramy nie poprzestali na tym. W 2014 roku ogłoszono, że Microchips Biotech, Inc., firma z Lexington w stanie Massachusetts, opracowała nową formę antykoncepcji : „bezprzewodowy implant, który można włączać i wyłączać za pomocą pilota i który ma trwać długo do 16 lat ”. Według MIT Technology Review pomysł zrodził się, gdy Bill Gates odwiedził laboratorium Roberta Langera na MIT w 2012 roku i zapytał go, czy byłoby możliwe stworzenie wszczepialnego urządzenia antykoncepcyjnego, które można byłoby włączać i wyłączać zdalnie. Langer odesłał Gatesa do technologii mikroczipa o kontrolowanym uwalnianiu, którą wynalazł i na którą licencjonował MicroCHIPS Biotechnology, a Gates Foundation przyznała firmie 20 milionów dolarów na opracowanie implantów.

Ograniczanie wzrostu populacji, jak przyznaje Gates, było podstawową misją Fundacji Gatesa od momentu jej powstania. Aby jednak naprawdę zrozumieć, co Gates ma na myśli mówiąc o „kontroli populacji”, musimy wyjść poza koncepcję kontrolowania wielkości populacji. Na najbardziej podstawowym poziomie „kontrola populacji”, o której mówi Gates, nie jest kontrolą urodzeń, ale kontrolą samej populacji.

Aby zrozumieć szerszy program kontroli populacji i jego związek z planami Fundacji Gates, musimy przyjrzeć się zagadkowemu wydarzeniu, które miało miejsce w 2017 roku. W tym roku Gavi – Gates założył i sfinansował sojusz, który jest partnerem Gates Fundacja, Światowa Organizacja Zdrowia i Bank Światowy wraz z producentami szczepionek w celu zapewnienia „zdrowego rynku” szczepionek – odeszli w dziwny sposób od swojej podstawowej misji szczepienia każdego dziecka na świecie, aby zapewnić każdemu dziecku cyfrową tożsamość biometryczną.

Pomysł został po raz pierwszy przedstawiony przez CEO Gavi, Setha Berkleya, w artykule w Nature z tego roku, „ Szczepienia wymagają wzmocnienia technologii ”, w którym stwierdza, że ​​cel 100% immunizacji nie zostanie osiągnięty bez „bezpiecznych systemów identyfikacji cyfrowej, które mogą przechowywać Historia medyczna.” Następnie podaje konkretny przykład:

„Współpracujemy z firmą w Indiach o nazwie Khushi Baby, która tworzy cyfrowe rejestry zdrowia poza siecią. Naszyjnik noszony przez niemowlęta zawiera unikalny numer identyfikacyjny na chipie komunikacyjnym bliskiego zasięgu. Pracownicy służby zdrowia w społeczności mogą zeskanować chip za pomocą telefonu komórkowego, umożliwiając im aktualizację cyfrowego rekordu dziecka nawet w odległych obszarach o niewielkim zasięgu telefonu ”.

To nagłe zainteresowanie tożsamością cyfrową nie było zwykłą fantazją sojuszu szczepionek. Gavi podwoił się, stając się członkiem-założycielem ID2020 Alliance, partnerstwa publiczno-prywatnego, którego celem jest przewodzenie nad globalnym standardem cyfrowej tożsamości biometrycznej. Inni członkowie-założyciele sojuszu to pierwsza firma Gatesa, Microsoft i The Rockefeller Foundation.

W 2018 roku Gavi ogłosił wezwanie do wprowadzenia innowacji w technologiach cyfrowych „w celu znalezienia, identyfikacji i rejestracji dzieci najbardziej narażonych”. Zaproszenie dotyczyło konkretnie technologii pozyskiwania, przechowywania i rejestrowania danych biometrycznych niemowląt na „wytrzymałych urządzeniach biometrycznych”.

Berkley kontynuował kontynuację tego pomysłu w publicznych spotkaniach jako jedna z nowych głównych misji Gaviego.

SETH BERKLEY: Ciekawe jest to, że ludzie myślą, no wiesz, akty urodzenia są rodzajem ważnego dokumentu. Ale wiesz, najczęściej – jak wspomniałem wcześniej – nie jest aktem urodzenia, nie jest aktem zgonu, nie jest aktem małżeństwa. Najczęstszym połączeniem – niezbędna rejestracja dla populacji – jest w rzeczywistości karta zdrowia dziecka, ponieważ docieramy do ponad 90 procent dzieci z co najmniej jedną dawką szczepionki w ramach rutynowej rutyny, więc są one w systemie. Wyzwanie polega na tym, że kontakt nie jest podłączony do systemu. Tak więc, gdybyś mógł to połączyć, możesz dać im ich podstawowe dokumenty tożsamości. Masz możliwość później, jeśli chcą posiadać ziemię lub chcą mieć swoje prawa, możesz im w tym pomóc. Ale wiesz, obecnie nie wykorzystujemy tego.

ŹRÓDŁO: Przegląd śródokresowy 2018 – Michael Froman i Seth Berkley

Chociaż szczepionki i tożsamość mogą wydawać się niezwiązane, Bill Gates spędził ostatnie kilka lat na finansowaniu badań, które mogą połączyć te dwa pomysły.

Pod koniec ubiegłego roku Gates ponownie zwrócił się do Roberta Langera i jego kolegów z MIT o zbadanie nowych sposobów trwałego przechowywania i rejestrowania informacji o szczepieniach każdej osoby. Wynikiem ich badań była nowa metoda dostarczania szczepionki. Odkryli, że używając „rozpuszczalnych mikroigieł, które dostarczają wzorce mikrocząstek emitujących światło w bliskiej podczerwieni do skóry”, mogą tworzyć „wzory cząsteczek” w skórze zaszczepionych, które są „niewidoczne dla oka, ale można je zobrazować za pomocą zmodyfikowanych smartfony ”.

Rice University opisuje znaczniki kropek kwantowych pozostawione przez mikroigły jako „coś w rodzaju tatuażu z kodem kreskowym”.

Więc kto stał za tym rozwojem? Jak wyjaśnia główny badacz Kevin McHugh:

„Fundacja Billa i Melindy Gatesów przyszła do nas i powiedziała:„ Hej, mamy prawdziwy problem – wiedzieć, kto jest zaszczepiony [. . .] Więc naszym pomysłem było nagranie tej osoby. W ten sposób później ludzie mogą skanować obszar, aby zobaczyć, jakie szczepionki zostały podane i podać tylko te, które są nadal potrzebne ”.

Mikrocząstki tworzące fluorescencyjne znaczniki z kropkami kwantowymi są dostarczane wraz ze szczepionką, ale nie mogą być dostarczane za pomocą tradycyjnej strzykawki. Zamiast tego muszą być dostarczane za pomocą plastra mikroigieł wykonanych z mieszaniny rozpuszczalnego cukru i polimeru, zwanego PVA, a także kropki kwantowej i szczepionki.

Nie powinno więc dziwić, że producenci szczepionek firmy Big Pharma – usiłując wyprodukować szczepionkę na koronawirusa, która, jak zapewnia Gates, jest niezbędna, aby „wrócić do normalności” – zwrócili się ku nowatorskiej metodzie dostarczania szczepionki: rozpuszczalnej mikroigle patch tablicy.

NICK HARPER : University of Pittsburgh to miejsce, gdzie po raz pierwszy odkryto szczepionkę przeciwko polio. W centrum medycznym naukowcy opracowują obecnie szczepionkę, która jest dostarczana za pomocą rozpuszczalnego plastra zwanego macierzą mikroigłową.

LOUIS FALO : Pomyśl o nich prawie jak o pomocy plastra. I tak macierz mikroigieł jest po prostu nakładana miejscowo na skórę, bardzo szybko dociskana, a następnie zdejmowana i wyrzucana, a następnie antygen jest już dostarczany.

Jak staje się oczywiste, ten nowy tatuaż przypominający kod kreskowy dostarczany ze szczepionką to znacznie więcej niż tylko zapewnienie, że dzieci otrzymają wszystkie zalecane przez Gavi szczepienia.

W niedawnym wątku „Zapytaj mnie o cokolwiek” na reddicie, kiedy zapytano mnie: „Jakie zmiany będziemy musieli wprowadzić w sposobie działania firm, aby utrzymać naszą gospodarkę, jednocześnie zapewniając dystans społeczny?” Bill Gates odpowiedział : „W końcu będziemy mieć kilka cyfrowych certyfikatów, aby pokazać, kto wyzdrowiał lub był ostatnio testowany, lub kiedy mamy szczepionkę, która ją otrzymała”.

W swojej odpowiedzi Gates nie wspomina, że ​​sam odegrał kluczową rolę w rozpoczęciu i finansowaniu badań nad tym samym rodzajem cyfrowych świadectw szczepień, o których mówi, ani że te „cyfrowe certyfikaty” – prawdopodobnie na początku marker cyfrowy powiązany z biometrycznym identyfikatorem – może pewnego dnia przybrać formę tatuaży z kropkami kwantowymi wszczepionymi szczepionką.

Ale, podobnie jak w wielu innych aspektach rozwijającego się kryzysu, nienaukowe oświadczenie Gatesa, że ​​będziemy potrzebować certyfikatów cyfrowych, aby udowodnić naszą odporność na „nową normalność” świata po koronawirusie. . .

GATES : Ostatecznie to, co będziemy musieli mieć, to zaświadczenia o tym, kto wyzdrowiał, a kto jest zaszczepiony.

. . .jest obecnie wdrażany przez kilka rządów. Obecnie donosi się, że Onfido, start-up technologiczny specjalizujący się w weryfikacji biometrycznej tożsamości opartej na sztucznej inteligencji, prowadzi rozmowy z rządem Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia rodzaju „cyfrowego certyfikatu”, o którym wspomniał Gates, nazywanego „paszportem immunitetu”. Proponowany system wymagałby od potencjalnych pracowników korzystania z aplikacji dostarczonej przez Onfido w celu zeskanowania twarzy lub innych danych biometrycznych, powiązania tych informacji z testem na przeciwciała SARS-CoV-2 (lub ostatecznie dowodu szczepienia na koronawirusa), a następnie zrobiono im zdjęcie i sprawdzano odporność za każdym razem, gdy chcą uzyskać dostęp do ograniczonej przestrzeni lub środowiska pracy.

W zeszłym miesiącu Onfido ogłosił , że zebrał 50 milionów dolarów w ramach serii inwestycji prowadzonych przez starą firmę Billa Gatesa, Microsoft.

Ale to nie jest pierwsze doświadczenie Gatesa w dziedzinie tożsamości biometrycznej.

Dziesięć lat temu rząd Indii rozpoczął tzw. „ Największy eksperyment społeczny na Ziemi”„: Zapisanie ponad miliarda ludzi do największej bazy danych identyfikacji biometrycznej, jaką kiedykolwiek zbudowano. Projekt – obejmujący skanowanie tęczówki i pobieranie odcisków palców całej populacji Indii, rejestrowanie ich danych biometrycznych w scentralizowanej bazie danych i wydawanie im 12-cyfrowego numeru identyfikacyjnego, który można wykorzystać do potwierdzenia miejsca zamieszkania i dostępu do usług rządowych, a wszystko to w ciągu kilka lat – stanowiło niesamowite wyzwanie społeczne, prawne i technologiczne.

Nic więc dziwnego, że osoba, która została wprowadzona jako główny architekt projektu Aadhaar podczas jego uruchamiania – Nandan Nilekani, współzałożyciel indyjskiej międzynarodowej firmy Infosys – jest także wieloletnim przyjacielem Billa Gatesa i partner z Billem i Melindą Gates w „filantropijnym” przedsięwzięciu o nazwie Co-Impact, które wspiera „inicjatywy mające na celu sprostanie głównym wyzwaniom społecznym na dużą skalę”.

Zaangażowanie Nilekaniego w Aadhaar uczyniło go nawet jednym z „ bohaterów ” Gatesa , prezentowanym w zręcznych promocjach wideo wyprodukowany przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.

GATES : Mój przyjaciel, Nandan Nilekani, jest jednym z najbardziej znanych indyjskich przedsiębiorców. Prowadził tworzenie największego na świecie systemu biometrycznej identyfikacji. Teraz pracuje nad promocją swojej platformy, aby poprawić życie najbiedniejszych ludzi na świecie.

NANDAR NILEKANI : Na całym świecie jest ponad miliard ludzi, którzy nie mają żadnego dokumentu tożsamości. Nie możesz nic zrobić w życiu bez dowodu osobistego, ponieważ ludzie są mobilni, są migrantami. I gdziekolwiek się wybierają, czy chcą pracy, czy chcą wsiąść do pociągu, czy chcą założyć konto bankowe lub połączenie mobilne, jeśli osoba nie ma możliwości udowodnienia, kim jest, to po prostu nie uzyska dostępu do tych usług. Tak więc wyzwanie, które mieliśmy, polegało na tym, jak dać miliardowi ludzi, z których wielu nie ma aktów urodzenia, jak dać im dowód tożsamości?

Aadhaar to największy na świecie system identyfikacji cyfrowej, w całości oparty na danych biometrycznych w celu zapewnienia wyjątkowości. Nasza rejestracja była bardzo prosta: imię i nazwisko, adres, data urodzenia, płeć, identyfikator e-mail i numer telefonu, jeśli chcesz, oraz dane biometryczne. Dziesięć odcisków palców obu dłoni, tęczówki obu oczu i fotografia. Za kilka dni otrzyma pocztą swój numer Aadhaar. I w ten sposób miliard ludzi ma swoje dokumenty.

A Gates osobiście pochwalił program Aadhar jako „ogromny atut dla Indii”.

GATES : Cóż, Aadhaar to ogromny atut dla Indii. Został zaprojektowany bardzo dobrze. Fakt, że tak łatwo możesz dokonywać płatności cyfrowych, możesz otworzyć konto bankowe. . . Indie są w tym liderem. Jak wiecie, nasza Fundacja współpracowała z Bankiem Rezerw. Wiesz, Nandar Nilekani i grupa ludzi, których zebrał razem, wykonali świetną robotę.

Ale Gates nie jest jedynie wielbicielem eksperymentu Aadhaar. Jest związany nie tylko osobiście z głównym architektem. Jest również powiązany z jedną z kluczowych firm, która była pionierem technologii będącej podstawą biometrycznej bazy danych projektu.

Firma Idemia , która dostarcza technologię rozpoznawania tęczówki jako rdzeń systemu Aadhaar , Idemia , dostarcza również systemy rozpoznawania twarzy dla chińskiego rządu i obecnie opracowuje cyfrowe licencje kierowców do użytku w Stanach Zjednoczonych . Idemia stworzyła nawet naszyjniki identyfikacyjne Khushi Baby z wbudowanymi mikroczipami, które dyrektor generalny Gavi, Seth Berkley, reklamował w swoim artykule w Nature . Nic dziwnego, że firma otrzymuje wsparcie od Fundacji Billa i Melindy Gatesów poprzez swoje zaangażowanie w GSMA Inclusive Tech Lab .

A teraz Gates finansuje program zmiany narzędzia Aadhaar na potrzeby globalnego wdrożenia.

W 2014 roku Bank Światowy utworzył wielosektorową grupę roboczą w celu uruchomienia inicjatywy „Identification for Development Initiative ” ( ID4D) , której celem jest „wspieranie postępu w kierunku systemów identyfikacji wykorzystujących rozwiązania XXI wieku”. Bank Światowy przywołuje cel 16.9 Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ 2030 – zobowiązanie się do „zapewnienia wszystkim tożsamości prawnej, w tym rejestracji urodzeń” w ciągu najbliższych 10 lat – jako podstawę swojej inicjatywy.

Ale ID4D było tylko mrzonką aż do 2016 roku, kiedy Fundacja Billa i Melindy Gatesów zapewniła „katalityczny wkład” w uruchomienie funduszu powierniczego ID4D Multi-Donor Trust Fund , który zachęcił rządy Wielkiej Brytanii, Francji i Australii oraz Omidyar Network, w partnerstwo mające na celu „kształtowanie globalnego podejścia i wspólnej wizji identyfikacji”.

Nic dziwnego, że ta inicjatywa Banku Światowego ID4D obejmuje Nandara Nilekaniego – partnera Gatesa i głównego architekta Aadhaar – w jej radzie doradczej, a Gates powiedział , że finansuje Bank Światowy „w celu zastosowania podejścia Aadhaar do innych krajów”.

Ten pośpiech, by uchwycić dane biometryczne i przypisać identyfikację cyfrową każdej osobie na ziemi, jest sprzedawany publicznie pod pozorem „integracji finansowej”. Najbiedniejsi ludzie na świecie mają problemy z dostępem do usług finansowych i otrzymaniem pomocy rządowej, ponieważ nie mają oficjalnych dokumentów tożsamości. W tym sformułowaniu otrzymanie rządowego dokumentu tożsamości – zarejestrowanie, śledzenie i gromadzenie danych biometrycznych przez rząd – jest „prawem człowieka”, które musi być „zabezpieczone”.

W tym miejscu nie powinno być zaskoczeniem, że to „prawo człowieka” ma również bezpośrednie korzyści dla wielkiego biznesu i podmiotów, które chcą sprawować większą kontrolę nad populacją ludzką.

Gates przedstawił wgląd w rzeczywisty cel tej siatki kontroli identyfikacji w przemówieniu na Forum Integracji Finansowej zorganizowanym przez Departament Skarbu USA w 2015 roku.

GATES : Każdy kraj naprawdę musi przejrzeć te zasady KYC – poznaj swojego klienta – aby upewnić się, że klienci są w stanie udowodnić, kim są. Ale oczywiście w wielu krajach nie ma żadnego systemu identyfikacji. A brak systemu legitymacji to problem nie tylko dla systemu płatności, ale także dla głosowania, zdrowia, edukacji i podatków. Dlatego wspaniale jest wejść i stworzyć szeroki system identyfikacji.

Ponownie, bardzo interesującym przykładem są Indie, gdzie system Aadhaar, który jest 12-cyfrowym identyfikatorem skorelowanym ze środkami biometrycznymi, staje się wszechobecny w całym kraju i będzie podstawą tego, w jaki sposób wprowadzimy tę niskokosztową zmianę na każdego użytkownika telefonu komórkowego w Indiach. To samo dzieje się teraz w Pakistanie, a także w Afryce zaczęto tworzyć takie programy identyfikacyjne.

Spodziewamy się, że będziemy w stanie korzystać z identyfikatorów, aby gdy stawisz się w jakiejkolwiek placówce rządowej – powiedzmy, pójdziesz do podstawowej przychodni – będziemy mogli bardzo szybko pobrać ten bio-ID i wyświetlić Twoją elektroniczną kartę zdrowia. Nawet jeśli przeprowadziłeś się z jednej części kraju do drugiej, będziesz dobrze śledzony i dobrze obsługiwany bez prawie tak dużej ilości papierkowej roboty i czekania. Dlatego system ID jest fundamentalny.

Siatka kontrolna ID jest istotną częścią cyfryzacji gospodarki. I chociaż jest to sprzedawane jako okazja do „finansowego włączenia” najbiedniejszych na świecie do systemu bankowego, oferowanego przez takich jak Gates oraz jego wspólników bankowych i biznesowych, w rzeczywistości jest to system wykluczenia finansowego . Wyłączenie jakiejkolwiek osoby lub transakcji, która nie ma zgody rządu lub dostawców płatności.

GATES : Kiedy przepływy finansowe zejdą do podziemia – gdzie jest wiele legalnych transakcji zmieszanych z tymi, które chcesz śledzić – i kiedy przechodzą przez system cyfrowy, z którym Stany Zjednoczone nie mają połączenia, znacznie trudniej jest znaleźć transakcje, o których chcesz wiedzieć lub które chcesz zablokować.

I znowu nie jest to tylko teoretyczna rozmowa Gatesa. Był blisko zaangażowany w proces przestawiania świata na cyfrową sieć płatności powiązaną z tożsamością biometryczną.

W 2012 roku Fundacja Billa i Melindy Gatesów pomogła założyć „Better Than Cash Alliance”, zrzeszający rządy, organizacje międzynarodowe i sektor prywatny „w celu przyspieszenia globalnego przejścia od płatności gotówkowych do cyfrowych”.

A kiedy rząd Indii wykonał odważny krok, aby zdemonetyzować duże ilości swojej waluty będącej w obiegu, aby odzyskać fundusze z powrotem pod nadzorem indyjskiego urzędu skarbowego, Gates pochwalił ten ruch jako ważny krok w kierunku stworzenie nowej, odważnej gospodarki cyfrowej, oczywiście powiązanej z siecią Aadhaar ID.

GATES : Śmiałe posunięcie w celu demonetyzacji nominałów o wysokiej wartości i zastąpienia ich nowymi banknotami z wyższymi zabezpieczeniami jest ważnym krokiem w kierunku odejścia od szarej strefy do jeszcze bardziej przejrzystej gospodarki. I myślę, że transakcje cyfrowe naprawdę wzrosną tutaj dramatycznie. W rzeczywistości myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat Indie staną się najbardziej cyfrową gospodarką. Nie tylko pod względem wielkości, ale także procentowo. Wszystkie elementy łączą się teraz.

Jedną z kwestii, w sprawie której cieszyliśmy się konsultując się z rządem, upewniając się, że wszystko idzie we właściwy sposób, jest oczekujące na uruchomienie banków płatniczych. Po raz pierwszy będzie to naprawdę oznaczać, że w tych cyfrowych telefonach masz pełne możliwości walutowe. Gdy masz już tę infrastrukturę cyfrową, cały sposób myślenia o korzyściach rządowych można zrobić inaczej. [. . .] Z biegiem czasu wszystkie te transakcje będą tworzyć ślad, więc kiedy idziesz po kredyt, możliwość dostępu do historii, w której opłacałeś rachunki za media na czas, że zaoszczędziłeś pieniądze na edukację swoich dzieci, wszystkie te rzeczy na Twoim cyfrowym szlaku, dostępne w odpowiedni sposób, pozwolą rynkowi kredytowemu odpowiednio ocenić ryzyko, a tym samym poluzować więcej pieniędzy na inwestycje,

Różne części tej siatki kontroli populacji pasują do siebie jak elementy układanki. Popęd szczepień jest powiązany z napędem tożsamości biometrycznej, który łączy się z popędem społeczeństwa bezgotówkowego.

W wizji Gatesa każdy otrzyma wymagane przez rząd szczepienia, a każdy będzie miał swoje dane biometryczne zapisane w zarządzanych na szczeblu krajowym, globalnie zintegrowanych identyfikatorach cyfrowych. Te cyfrowe tożsamości będą powiązane ze wszystkimi naszymi działaniami i transakcjami, a jeśli i kiedy zostaną uznane za nielegalne, zostaną po prostu zablokowane przez rząd – lub nawet przez samych dostawców płatności.

Indyjski eksperyment pionierski w tej biometrycznej gospodarce cyfrowej – eksperyment, w który Gates był tak ściśle zaangażowany – również stanowi doskonały przykład tego, jak taki system będzie nadużywany.

W styczniu 2018 roku raport w The Tribune ujawnił, że wszystkie szczegóły, w tym imię i nazwisko, adres, kod pocztowy, zdjęcie, numer telefonu i adres e-mail wszystkich Indian zarejestrowanych w Aadhaar, które mają ponad miliard miliardów, można było kupić na WhatsApp za 500. rupii, czyli około 7 USD. Indyjski Unique Identification Authority, który zarządza programem Aadhaar, został następnie zmuszony do przyznania, że około 210 stron internetowych, w tym strony rządu centralnego i departamentów rządu stanowego, wyświetlało listę beneficjentów rządowych, wraz z ich nazwiskami, adresem, innymi szczegółami i Liczby Aadhaar.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że nowo uzyskane dokumenty pokazują, że rząd Indii integruje dane zebrane przez Aadhaar w celu stworzenia „ bazy danych 360 stopni ”, która „automatycznie śledzi przemieszczanie się obywatela między miastami, zmienia pracę lub kupuje nową nieruchomość” i integruje to dane do bazy danych geoprzestrzennych czasu rzeczywistego zbudowanej przez krajową agencję kosmiczną ISRO.

Tylko najbardziej rozmyślnie tępi ludzie mogą twierdzić, że nie są w stanie dostrzec koszmarnych implikacji dla tego typu wszechwidzącego, wszechobecnego społeczeństwa, w którym każda transakcja i każdy ruch każdego obywatela są monitorowane, analizowane i gromadzone w czasie rzeczywistym przez rząd. A Bill Gates jest jednym z tych rozmyślnie tępych ludzi.

SHEREEN BAHN : Obecnie debata toczy się w Indiach i na całym świecie wokół danych. Otóż, byłeś zwolennikiem Aadhaara, wspierałeś go, broniłeś. I myślę, że pojawiają się pytania nie o to, czy jest to dobry pomysł, czy nie, ale czy powinien być obowiązkowy dla każdego obywatela w przypadku każdej możliwej usługi. Ponieważ planowano go jako osoby korzystające z dotacji rządowych, używając karty Aadhaar, aby uniknąć powielania i wycieków. Pytanie zatem brzmi, że Indie nadal zmagają się dziś z wprowadzeniem ram dotyczących prywatności, przepisów dotyczących prywatności, przepisów o ochronie danych. Czy w tym kontekście, mimo że sprawa toczy się obecnie w sądzie, ma sens łączenie Aadhaar z każdą możliwą usługą?

GATES : Cóż, Aadhar to po prostu coś, co pozwala uniknąć udawania kogoś innego. Wiesz, że możesz mieć fałszywych ludzi na rządowej liście płac. Aadhaar, wiesz, zapobiega byciu na liście płac jako pracownik-duch. Zapobiega gromadzeniu rzeczy, których nie powinieneś zbierać, lub uzyskiwaniu dostępu do karty zdrowia, do której nie powinieneś mieć dostępu.

Zatem podstawowym mechanizmem Aadhaar jest mechanizm tożsamości. A więc szkoda, jeśli ktoś tak myśli, ponieważ istnieje Aadhaar, który sam w sobie stwarza problem prywatności.

Odpowiedź Gatesa jest oczywiście nieszczera. Głównym celem globalnie zintegrowanej siatki identyfikacyjnej i architektury płatności bezgotówkowych jest usunięcie prywatności z naszego życia.

Nie powinno zatem dziwić, że ten człowiek, który nie przejmuje się implikacjami globalnego elektronicznego identyfikatora w czasie rzeczywistym i cyfrowej siatki płatności, jest również głównym inwestorem w EarthNow LLC, firmie obiecującej „wdrożyć dużą konstelacja zaawansowanych satelitów obrazujących, które będą dostarczać ciągłe wideo w czasie rzeczywistym z niemal każdego miejsca na Ziemi ”.

Nie, ten program Gatesa nie dotyczy pieniędzy. Chodzi o kontrolę. Kontroluj każdy aspekt naszego codziennego życia, od tego, dokąd się udajemy, kogo spotykamy, co kupujemy i co robimy.

Ironia polega na tym, że ten miliarder „filantrop”, tak często przedstawiany jako superbohater z kreskówek ze względu na jego olśniewającą hojność, w rzeczywistości nie przypomina niczego tak bardzo, jak komiksowego supervillaina, aż do wykorzystania jego ogromnego bogactwa do sponsorowania badań Uniwersytetu Harvarda nad przyciemnieniem słońce przez rozpylanie cząstek w stratosferze.

Ale po raz kolejny wracamy do pytania. Kto to jest? Jaka ideologia kieruje tym dążeniem do kontroli? Jaki jest ostateczny cel tego zadania?

Kim jest Bill Gates?

Część czwarta: poznaj Billa Gatesa

 

Dzieciak komputerowy. Utalentowany programista. Sprytny biznesmen. Życzliwy filantrop. Globalny ekspert w dziedzinie zdrowia.

Nie ma wątpliwości, że Bill Gates nosił wiele kapeluszy podczas swojej niezwykłej podróży od wczesnego życia jako uprzywilejowany syn pary wpływowej z okolic Seattle do obecnego statusu jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Ale, jak widzieliśmy w naszych badaniach wzrostu Gatesa jako niewybranego światowego cara zdrowia i zwolennika kontroli populacji, kwestia tego, kim naprawdę jest Bill Gates, nie jest zwykłym filozoficznym dążeniem.

Biorąc pod uwagę, że obecnie przeżywamy kryzys, który został „przepowiedziany” przez Billa Gatesa, który wywołuje reakcję światowych organizacji zdrowotnych, które ufundowała Fundacja Billa i Melindy Gatesów, i prowadzi nas w kierunku rozwiązania dotyczącego szczepień i biometrycznej identyfikacji ”, Nad którym Bill Gates pracował od lat, odpowiedź na pytanie„ Kim jest Bill Gates? ” szybko staje się jednym z najważniejszych pytań naszego życia. Ta odpowiedź nie tylko powie nam o świecie, w którym żyjemy, ale także o tym, w który jesteśmy pchani. . . i jak możemy tego uniknąć.

Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, analizując motywy, ideologię i powiązania tego człowieka, który odegrał tak ważną rolę w kształtowaniu świata po koronawirusie.

Poznaj Billa Gatesa.

Jesteś dostrojony do raportu Corbetta.

Więc kim jest Bill Gates?

Niektórzy twierdzą, że jest geniuszem, który wykorzystał swój naturalny talent komputerowy do fortuny wartej miliard dolarów.

JANE PAULEY : Nazywasz cię geniuszem i ja… no cóż, nie sądzę, żeby cię to w ogóle krępowało . Nazywają cię geniuszem. Częścią twojego geniuszu jest to, że jesteś specem od komputerów, a po drugie, że miałeś wyczucie biznesowe, aby przekształcić go w działającą firmę. Czy też jesteś geniuszem biznesowym?

GATES : Cóż, nie powiedziałbym „geniusz”.

Inni twierdzą, że jest wizjonerem, który zmienił nasze życie swoją dalekowzrocznością i odważną wyobraźnią.

ALAN GARBER : Bill miał wizję – i rozumiem, że już wtedy sięgała – że komputery będą wszechobecne. To byłaby część naszego życia. I rzeczywiście, jak wszyscy wiecie, wykonał tę wizję. Dzisiejszy świat zmienił się tak dramatycznie, w dużej mierze dzięki pracy, którą Bill wykonał przez lata.

ŹRÓDŁO: Rozmowa z pytaniami i odpowiedziami Billa Gatesa na Uniwersytecie Harvarda

Został okrzyknięty sprytnym dyrektorem, który zbudował imperium Microsoftu dzięki swojemu niezwykłemu talentowi biznesowemu.

JAMES WALLACE : Kiedy biografowie i historycy piszą historię XX wieku, Bill Gates stanie się najlepszym biznesmenem naszego stulecia, a Microsoft jedną z największych firm XX wieku.

ŹRÓDŁO: Biografia: Bill Gates

I był chwalony jako filantrop, który bezinteresownie poświęca swoje bogactwo na poprawę życia ludzi na całym świecie.

JESSE KORNBLUTH : Bill, nawet twój najostrzejszy krytyk musiałby przyznać, że twoja praca filantropijna jest, no wiesz, wstrząsaniem planetą i może być, jeśli to zrobisz, drugim aktem tak niesamowitym, że przyćmiłoby to, co naprawdę zrobiłeś w Microsoft. [OKLASKI]

ŹRÓDŁO: Steve Jobs i Bill Gates zmierzą się

Ale, jak każdy o jego statusie, ma swoich przeciwników. W latach 90. często przedstawiano go jako chciwego szefa złego monopolu Microsoftu.

BENJAMIN WOOLEY : Bill Gates nie jest zadowolony, że jego system Windows działa tylko na kilku komputerach. Chce, żeby rządził światem, rozprzestrzeniając się jak wirus komputerowy na nasze faksy, telefony, telewizory i, tak, nawet nasze tostery.

ŹRÓDŁO: Bill Gates o narodzinach Internetu

Ale w dobie kryzysu koronawirusa jest on najczęściej traktowany jak jakiś epidemiolog lub czołowy badacz zdrowia.

ANDERSON COOPER : Znowu tu z nami, aby porozmawiać o tym, a także o testach, leczeniu i nie tylko: Bill Gates, współprzewodniczący Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Bill, wielkie dzięki za powrót z nami. Minął nieco ponad miesiąc, odkąd tu byłeś, a wtedy powiedziałeś, że Stany Zjednoczone nie osiągnęły szczytu. Czy myślisz, że w tym momencie osiągnęliśmy szczyt i jak myślisz, gdzie jesteśmy teraz w rodzaju łuku pandemii?

ŹRÓDŁO: Bill Gates twierdzi, że amerykański system generuje „fałszywe” wyniki testów

Ale tak naprawdę żadna z tych perspektyw nie jest trafna.

Wielki przełom Microsoftu był znany dzięki umowie dostarczenia oprogramowania dla IBM, gdy wkroczyli oni na rynek komputerów osobistych. Ale transakcja nie była wynikiem technicznego geniuszu Gatesa ani niesamowitej przedsiębiorczości. Jak przyznało po cichu kierownictwo IBM przez lata, firma Microsoft otrzymała szansę współpracy z „Big Blue” w wyniku relacji matki Gatesa z prezesem IBM Johnem Oplem.

GORAN MILIC : Pamiętasz swoją współpracę z IBM i Billem Gatesem? Jak to się rozpadło?

EDWARD ANDRUS : Właściwie to bardzo dobrze pamiętam. Bill Gates w tamtym czasie na początku naszej znajomości żył pizzą i Pepsi Colą w Albuquerque w Nowym Meksyku. A jego matka była w zarządzie United Way z naszym prezesem i poprosiła naszego prezesa o pomoc. I wiesz, kiedy prezes przychodzi i każe ci pomóc temu dzieciakowi, dziewięćset osób wsiada do samolotu w poniedziałek rano i wszyscy schodzą na dół, by spróbować pomóc Billowi Gatesowi.

[. . .]

Więc nie uważam Billa Gatesa za wspaniałą, kreatywną osobę. Postrzegam go jako oportunistę. W rzeczywistości w tamtych czasach dzielono się często kodem oprogramowania. Ludzie rozdawali je w Dolinie Krzemowej; podzielą się wszystkim. Wszedł i próbował wszystko kontrolować i wycenić.

Historycy komputerów od dawna wiedzieli, że podstawą tego, co stało się MS-DOS, nie była genialna wyobraźnia Billa Gatesa, ale QDOS, „Szybki i brudny system operacyjny”, który został złożony przez Tima Pattersona, pracownika Seattle Computer Products, jako symbol zastępczy, dopóki nie będzie mógł sprzedać klientom odpowiedniego systemu operacyjnego. I jak przyznał sam Gates, przełomowy graficzny interfejs użytkownika, który stał się podstawą systemu Windows, został oszukany przez naukowców z Xerox Palo Alto Research Center.

Jak powiedział Bill po tym, jak Apple bezskutecznie pozwał Microsoft za naruszenie praw autorskich w interfejsie GUI systemu Windows: „Hej, Steve, tylko dlatego, że włamałeś się do domu Xeroxa, zanim to zrobiłem, i zabrałem telewizor, nie oznacza, że ​​nie mogę wejść później i zabrać stereofoniczny.”

I, jak przyznaje również Gates, to nie duch bezinteresownej hojności motywuje jego zainteresowanie szczepionkami i innymi lukratywnymi interwencjami zdrowotnymi.

BECKY QUICK : Chciałbym porozmawiać z tobą o twoim podejściu do szczepień. Napisałeś coś niedawno i, jak zawsze, spojrzałeś na problem z naukowego i biznesowego punktu widzenia. W ciągu ostatnich dwóch dekad zainwestowałeś 10 miliardów dolarów w szczepionki i obliczyłeś zwrot z inwestycji. To mnie trochę zaskoczyło. Czy możesz przeprowadzić nas przez matematykę?

[. . .]

BILL GATES : Wiesz, widzimy fenomenalne osiągnięcia. W sumie to stu miliardów włożonych w świat – nasza fundacja to nieco ponad 10 miliardów – ale uważamy, że zwrot ponad 20 do jednego. Więc jeśli spojrzysz tylko na korzyści ekonomiczne, to całkiem duża liczba w porównaniu do czegokolwiek innego.

Jak widzieliśmy, „filantropijny” program inwestycyjny Gatesa dobrze się opłacił, a jego wartość netto w wysokości 50 miliardów dolarów wzrosła do ponad 100 miliardów dolarów po dekadzie „altruizmu” na rynku szczepionek. Jak wielokrotnie podkreślali krytycy jego fundacji, 9 000 000 umierających co roku z głodu ludzi najlepiej byłoby zaopatrzyć się w żywność, bieżącą wodę i inne podstawowe artykuły pierwszej potrzeby, a nie kosztowne interwencje medyczne w przypadku rzadkich chorób. Ale tego rodzaju działalność charytatywna nie przynosi zwrotu z inwestycji  .

Nie, nie chodzi o dobroczynność. Chodzi o kontrolę. Siatka kontroli populacji, którą Gates po cichu finansował, by istnieć przez ostatnią dekadę – biometryczny system identyfikacji powiązany z infrastrukturą płatności cyfrowych, który będzie używany do śledzenia, katalogowania i kontrolowania każdego ruchu, każdej transakcji i każdej interakcji każdegoobywatela – jest właśnie teraz pojawia się w polu widzenia.

Ale prawdziwe pytanie brzmi: dlaczego on to robi? Co sprawia, że ​​człowiek taki jak Bill Gates, człowiek bogaty poza najśmielsze marzenia o chciwości, spędza czas i inwestuje swój majątek w plany kontrolowania populacji? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, musimy zbadać pochodzenie rodzinne Gatesa.

Bill Gates, nie powinno być zaskoczeniem, urodził się w pieniądzu. Jego pradziadek, JW Maxwell , był prezesem National City Bank w Seattle. Jego dziadek, Willard , także był bankierem, a jego babcia, Adele, wybitna przywódczyni obywatelska Seattle.

Matka Billa Gatesa, Mary Maxwell Gates, była potomkiem rodziny bankowej Maxwellów i pod każdym względem tak samo ciężko prowadziła, jak jej przodkowie. Pełniła funkcję dyrektora kilku firm, w tym First Interstate Bancorp i KIRO-TV z Seattle. Służyła jako regentka na University of Washington. I została powołana do zarządu United Way of America, gdzie, jak widzieliśmy, przekonała CEO IBM, Johna Opla, aby pomógł jej synowi w jego karierze programisty.

Ojciec Billa, William H. Gates, Senior, był wybitnym prawnikiem z rejonu Seattle. Był współzałożycielem potężnej firmy prawniczej i lobbingowej, pomagał Howardowi Schultzowi starając się kupić Starbucks, zasiadał w zarządach wielu firm i organizacji, a po drodze miał głęboki wpływ na życie i karierę syna.

GATES : Mój tata był bardzo obecny, zarówno fizycznie, jak i pod względem mądrości. Pracował bardzo ciężko, więc wychodził rano, często przed śniadaniem, i wracał do domu na obiad. Zawsze patrzyłem na mojego tatę pod kątem tego, jak ciężko pracował.

Przy stole mój tata prowadził różne procesy sądowe i oczekiwał, że pójdziemy dalej. Miał wysokie oczekiwania.

ŹRÓDŁO: Świętujemy 90. urodziny mojego ojca

Młody Bill Gates – technicznie „William H. Gates III”, chociaż jego rodzina grająca w karty nazwała go „Trey” – wiele się nauczył od swoich rodziców. Po rodzinie bankowej swojej matki odziedziczył „nos za dolara”, jak nazwał to ojciec jednego z przyjaciół z dzieciństwa. Od swojego ciężko dążącego do prawa ojca, nauczył się wartości legalizacji ustaleń biznesowych. Jako dziecko miał nawet podpisaną umowę prawną, na mocy której mógł używać rękawicy baseballowej swoich starszych sióstr.

Te cechy nie przyniosłyby mu wielu przyjaciół, ale służyły mu dobrze, ponieważ zaczął porządkować anarchistyczną społeczność programistów lat 70. W tamtym czasie oprogramowanie dla zupełnie nowego rynku komputerów osobistych było domeną hobbystów komputerowych – ludzi, których podekscytowanie rewolucją mikrokomputerów oraz zamiłowanie do inżynierii i rozwiązywania problemów skłoniło ich do swobodnego tworzenia i udostępniania kodu.

Ale to nie było dobre dla młodego Billa Gatesa, który jeszcze zanim Microsoft ruszył z ziemi, marzył już o utowarowieniu tego hobby i przekształceniu go w podstawę imperium biznesowego. W 1976 roku, kiedy atrament wciąż był mokry od pierwszego kontraktu Microsoftu z Micro Instrumentation and Telemetry Systems z Albuquerque w Nowym Meksyku, 21-letni wówczas Gates napisał list otwarty do hobbystów, potępiając wczesnych entuzjastów komputerów, którzy reprezentowali jego główny rynek , za udostępnienie kodu Microsoftu dla Altair BASIC.

Jak większość hobbystów musi być świadoma, większość z was kradnie oprogramowanie. Za sprzęt trzeba zapłacić, ale oprogramowanie można udostępniać. Kogo obchodzi, czy ludzie, którzy nad tym pracowali, otrzymają wynagrodzenie?

Czy to jest sprawiedliwe? [. . .] Tantiemy płacone nam, instrukcja obsługi, taśma i koszty ogólne sprawiają, że jest to prowizja. Jedyne, co robisz, to zapobieganie pisaniu dobrego oprogramowania. Kogo stać na wykonywanie pracy zawodowej za darmo? Który hobbysta może poświęcić trzy lata na programowanie, znajdowanie wszystkich błędów, dokumentowanie swojego produktu i dystrybucję za darmo? Faktem jest, że nikt oprócz nas nie zainwestował dużo pieniędzy w oprogramowanie hobbystyczne. Napisaliśmy 6800 BASIC i piszemy 8080 APL i 6800 APL, ale jest bardzo mało motywacji do udostępnienia tego oprogramowania hobbystom. Mówiąc wprost, robisz kradzież.

ŹRÓDŁO: List otwarty do hobbystów

List był niezręczny i głuchy, jak wiele osób opisywało młodego Billa Gatesa w jego kontaktach społecznych. Sypał witriolem na tych samych ludziach, którzy byliby klientami jakiejkolwiek przyszłej firmy, i próbował zmienić ustaloną kulturę udostępniania kodu oprogramowania jedynie dekretem. Nawet Apple Computers, który stał się jednym z głównych dostawców systemów „ogrodu za murami”, które ograniczają użytkownikom możliwość kontrolowania własnych komputerów, odniósł łatwe zwycięstwo marketingowe, odpowiadając na zły list Gatesa z przypomnieniem, że „ Tak , Ludzie, Apple BASIC jest bezpłatny! 

Ale rękawica została rzucona, a Gates postawi na swoim. Chociaż oprogramowanie freeware i inne formy tworzenia oprogramowania open source nadal istnieją, ustanowienie kodu oprogramowania jako prawnie chronionej własności intelektualnej doprowadziło do powstania miliarderów, takich jak Gates.

Jednak „nos za dolara” i wiedza, jak korzystać z systemu prawnego, aby uzyskać to, czego się chce, nie były jedynymi rzeczami, które wyłoniły się z dzieciństwa Billa Gatesa. Jego rodzice również zachęcali do dyskusji na temat działalności charytatywnej rodziny i spraw, które były bliskie ich sercu.

Jak Gates ujawnił Billowi Moyersowi w 2003 roku, przyczyny te obejmowały „problem populacji”, który wzbudził zainteresowanie „zdrowiem reprodukcyjnym” przez całe życie.

GATES : Jedną z kwestii, która naprawdę złapała mnie jako pilną, były kwestie związane z populacją. . . zdrowie reprodukcyjne.

MOYERS : Ale czy jako intelektualista doszedłeś do kwestii reprodukcyjnych?

GATES : Kiedy dorastałem, moi rodzice byli zawsze zaangażowani w różne działania jako wolontariusze. Mój tata był szefem Planned Parenthood. A zaangażowanie w to było bardzo kontrowersyjne.

Gates wyciąga rękę, gdy utożsamia „kwestie związane z populacją” ze „zdrowiem reprodukcyjnym”. Temat jest szczególnie kontrowersyjny, ponieważ „kontrola populacji” i „zdrowie reprodukcyjne” były używane przez pół wieku jako eufemizm dla eugeniki, zdyskredytowanej pseudonauki, która utrzymuje, że pewne rodziny nadają się do bycia przywódcami społeczeństwa z racji ich nadrzędnych genów .

Jak widzieliśmy w „ Why Big Oil Conquered the World ”, eugenika była dziedziną nazwaną i skodyfikowaną przez Francisa Galtona, kuzyna Karola Darwina. Pozornie zaniepokojeni dziedziczeniem i tym, co później będzie znane jako genetyka, eugenicy wierzyli, że bogaci i potężni są bogaci i potężni nie z powodu szczęścia, przypadku lub przypadku, a już na pewno nie z powodu stosowania bezwzględnych taktyk biznesowych i podstępnych transakcji; nie, bogaci i potężni osiągnęli swój status, ponieważ pochodzili z „lepszej rasy”. I odwrotnie, biedni byli biedni z powodu ich „wadliwej plazmy zarodkowej”.

Choć dziś wydaje się nam oczywiste, że ideologia ta była samousprawiedliwieniem dla klasy rządzącej, szybko została przyjęta jako wielka krucjata społeczna początku XX wieku. Od Teddy Roosevelta, HG Wellsa, Juliana Huxleya i Winstona Churchilla , panowało powszechne poparcie dla eugenickiego poglądu, że społeczeństwo musi dążyć do tego, aby bogaci i „dobrze urodzeni” rozmnażali się tak często, jak to możliwe, a biedni, niedołężni i „Osoby o słabych umysłach” nie mogą mieć dzieci.

Powszechnym argumentem eugeników było twierdzenie, że ograniczone zasoby społeczeństwa nie powinny być wykorzystywane do wspierania klas niższych, ponieważ zachęciło to tylko ich więcej. Zamiast tego ratująca życie opieka medyczna i interwencje powinny być racjonowane, tak aby te środki można było najlepiej wykorzystać gdzie indziej. Tak zwani negatywni eugenicy posunęli się nawet dalej, a niektórzy, jak słynny dramaturg George Bernard Shaw, wzywali do wezwania ludzi przed powołaną przez państwo komisję w celu uzasadnienia ich istnienia lub śmierci.

GEORGE BERNARD SHAW : [. . .] Ale jest niesamowita liczba ludzi, których chcę zabić. Nie w jakimkolwiek nieuprzejmym czy osobistym duchu, ale musi to być oczywiste dla was wszystkich – wszyscy musicie znać przynajmniej pół tuzina osób – które nie są przydatne na tym świecie. Kto sprawia więcej kłopotu niż jest tego wart. I myślę, że byłoby dobrze, gdyby wszyscy stawili się przed odpowiednio powołaną komisją, tak jak mógłby stanąć przed komisarzem podatkowym i, powiedzmy, co pięć lub co siedem lat, po prostu go tam umieścić i powiedzieć : „Proszę pana, czy pani, czy teraz będzie pan na tyle uprzejmy, aby uzasadnić swoje istnienie?”

ŹRÓDŁO: George Bernard Shaw mówi o karze śmierci

Ale w erze powojennej, kiedy nazwa eugeniki została zaatakowana przez skojarzenia z nazistowskimi okrucieństwami, dyskusja o panelach śmierci i innych ostrych poglądach eugenistycznych została usunięta z publicznych dyskusji. Teraz o dążeniu do zmniejszenia populacji biednej populacji mówiono jako o „kontroli populacji” i „zdrowiu reprodukcyjnym”. Mimo to, od czasu do czasu, w chwilach szczerości powraca się do tych starych, negatywnych pomysłów eugenicznych.

GATES : Podnosisz czesne na Uniwersytecie Kalifornijskim tak szybko, jak to możliwe, więc dostęp, który był kiedyś dostępny dla klasy średniej lub czegokolwiek innego, po prostu szybko się wyczerpuje. To jest kompromis, który społeczeństwo robi ze względu na bardzo, bardzo wysokie koszty leczenia i brak chęci powiedzenia: „Wydaje milion dolarów na te ostatnie trzy miesiące życia dla tego pacjenta – czy lepiej byłoby nie kłaść odrzucić tych 10 nauczycieli i odłożyć na to koszty leczenia? ” Ale to się nazywa „panel śmierci” i nie powinieneś mieć takiej dyskusji.

Warto zapytać, dlaczego ten człowiek, który otwarcie rozmyśla o panelach śmierci i kompromisach związanych z zapewnieniem opieki zdrowotnej osobom starszym, ma być traktowany całkowicie za dobrą monetę w jego próbach spowolnienia wzrostu populacji w trzecim świecie lub radzenia sobie z kryzys zdrowotny związany z koronawirusem, który dotyka przede wszystkim osoby starsze.

To, że program Gatesa jest napędzany przez ideologię eugenistyczną, sugeruje wiele linii dowodów, zarówno historycznych, jak i współczesnych.

Jak widzieliśmy również w „ Why Big Oil Conquered the World ”, rodzina Rockefellerów odegrała kluczową rolę w finansowaniu i promowaniu eugeniki, zarówno w Ameryce, jak i za granicą.

Rockefellerowie pomogli sfinansować Eugenics Record Office.

Dyrektor założyciel Rockefeller Institute for Medical Research, William Welch, zasiadał w zarządzie URE i pomagał kierować jego działaniami.

Rockefellerowie sponsorowali badania naukowców zajmujących się eugeniką w Instytutach Cesarza Wilhelma w Niemczech, w tym Ernsta Rüdina, który następnie opracował projekt ustawy o przymusowej sterylizacji w nazistowskich Niemczech .

A kiedy American Eugenics Society zawstydziło się własnym nazwiskiem, jego wieloletni dyrektor, Frederick Osborne, po prostu objął stanowisko przewodniczącego założonej przez Rockefellera Rady Populacyjnej.

To oddanie sprawie „zdrowia publicznego” nie umknęło aprobującemu spojrzeniu Billa Gatesa seniora. W rozdziale swojej książki z 2009 roku pt. „ Pokazując się dla życia” , zatytułowanej „Walking With Giants”, pisze z podziwem o Rockefellerach i ich wpływ w dziedzinie:

W każdym zakręcie, który skręciliśmy w dziedzinie zdrowia na świecie, stwierdziliśmy, że Rockefellerowie już tam byli i byli tam od lat.

Kiedy zdecydowaliśmy się na szczepienia dzieci, zaczęliśmy korzystać z wysiłków Fundacji Rockefellera, która pomogła uruchomić i sfinansować w latach 80.

Kiedy zainteresowaliśmy się walką z malarią i gruźlicą, dowiedzieliśmy się, że Rockefellerowie badali profilaktykę i leczenie takich chorób na całym świecie, w niektórych przypadkach nawet od stu lat.

Podobna dynamika miała miejsce w przypadku HIV / AIDS.

Lekcja, której nauczyliśmy się podczas nauki i pracy z Rockefellerami, jest taka, że ​​aby odnieść sukces w realizacji śmiałych celów, potrzebujesz podobnie myślących partnerów, z którymi możesz współpracować.

I dowiedzieliśmy się, że takie cele nie są nagrodami, o które zabiegają ci, którym brakuje tchu. Rockefellerowie pozostają z trudnymi problemami od pokoleń.

ŹRÓDŁO: William H. Gates. Pokazuje życie (str.158-159)

Jak sugeruje Gates, Sr., to dzięki pracy z „podobnie myślącymi partnerami” można osiągnąć takie „wielkie” osiągnięcia w dziedzinie zdrowia na świecie. W przypadku Bram do tych podobnie myślących partnerów należą sami Rockefellerowie. Bill Gates senior rozmawiał na temat globalnego zdrowia, rolnictwa i środowiska z takimi osobami jak David Rockefeller senior i David Rockefeller Jr. na spotkaniu „ Filantropia w globalnym stuleciu ” na kampusie Uniwersytetu Rockefellera w 2000 roku. A Bill Gates, jak widzieliśmy, był współgospodarzem spotkania na temat redukcji populacji z Davidem Rockefellerem w 2009 roku.

Ale najbardziej lubieżnych wskazówek dotyczących głębszego planu nie można znaleźć w publicznych stowarzyszeniach Gatesów, ale w stowarzyszeniach, które próbowali ukryć przed opinią publiczną.

STEPHANIE RUHLE : Jeffrey Epstein może nie żyje, ale ta historia nie jest. Szokujący nowy raport z The New York Times rzuca światło na związek między założycielem Microsoft, Billem Gatesem, a nieżyjącym już Jeffreyem Epsteinem. Po tym, jak nazwisko Gatesa pojawiło się w związku z Epsteinem i MIT Media Lab, Gates złożył oświadczenie dla The Wall Street Journal, w którym nalegał, że nie ma żadnych relacji biznesowych ani przyjaźni z Epsteinem. Ale nowy raport przedstawia rozmowy z Gatesem i Epsteinem oraz rozmowę z Fundacją Billa i Melindy Gatesów. Połączenie między ich fundacją a JPMorgan Chase w celu utworzenia funduszu charytatywnego na rzecz Epsteina. Wiesz, co chcę wiedzieć: dlaczego?

ŹRÓDŁO: NYT: Bill Gates wielokrotnie spotkał się z Jeffreyem Epsteinem | Velshi & Ruhle | MSNBC

Począwszy od sierpnia ubiegłego roku, zaczęły pojawiać się informacje łączące Billa Gatesa ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

Dzienniki lotów ujawniły, że Gates leciał prywatnym odrzutowcem Jeffreya Epsteina.

Pojawił się e-mail pokazujący zhańbionego dyrektora MIT Media Lab Joi Ito – który zrezygnował ze swojego stanowiska po odkryciu, że pomógł ukryć tożsamość Jeffreya Epsteina jako „anonimowego” darczyńcy laboratorium – informując jego personel, że przekazano 2 miliony dolarów laboratorium w 2014 roku był „prezentem od Billa Gatesa w reżyserii Jeffreya Epsteina”.

Gdy historia nabrała rozpędu, Gates próbował zbagatelizować związek, a rzecznik Gatesa protestował, że Gates „nie wiedział, że to samolot Epsteina”, a sam Gates podkreślał, że „Nie miałem żadnych relacji biznesowych ani przyjaźni z [Epsteinem ]. ”

Natychmiast zaprzeczył temu The New York Times , który doniósł w październiku 2012 r., Że Gates faktycznie wielokrotnie spotykał się z Epsteinem, posuwając się nawet do omówienia stworzenia wielomiliardowego funduszu charytatywnego z funduszami zalążkowymi z Bill i Fundacja Melindy Gates i JPMorgan Chase.

Według „ Timesa ” w 2011 roku Gates wysłał swoim współpracownikom e-maila na temat Epsteina: „Jego styl życia jest bardzo odmienny i intrygujący, chociaż dla mnie nie zadziała”.

W testamencie Epsteina wymieniono nawet Borisa Nikolica – wyszkolonego na Harvardzie immunologa, który służył jako główny doradca naukowy zarówno firmy Microsoft, jak i Fundacji Billa i Melindy Gatesów, i który pojawia się na jedynym powszechnie znanym zdjęciu spotkania Epsteina i Gatesa z 2011 roku w rezydencji Epsteina na Manhattanie – jako wykonawca kopii zapasowych majątku Epsteina.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego Gates próbował zdystansować się od swojego związku z handlarzem dzieci. W końcu Epstein jest podejrzany o usidlanie wysokich rangą polityków, biznesmenów, a nawet członków rodziny królewskiej w kierowanej przez wywiad operacji „honeypot”, nagrywanie ich w akcie wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewcząt i wykorzystywanie tych dowodów jako szantażu.

Ale, jak się okazuje, próba stłumienia historii Gatesa-Epsteina mogła być próbą stłumienia ujawnienia zupełnie innych wspólnych interesów.

KRISTEN DAHLGREN : Źródła podają, że kilku oskarżycieli wystąpiło w Nowym Meksyku, gdzie Epstein jest właścicielem rozległego rancza. Według nowego raportu opublikowanego w The New York Times – niepotwierdzonego przez NBC News – Epstein chciał wykorzystać ranczo do kontrolowanej hodowli, używając swojego DNA do ulepszenia ludzkości. Powołując się na dwóch nagradzanych naukowców i doradcę dużych firm i bogatych osób, artykuł donosi, że Epstein otoczył się czołowymi naukowcami i powiedział im, że chciałby zapłodnić 20 kobiet na raz na ranczu.

Już mało wiarygodna historia Jeffreya Epsteina przybrała kolejny dziwny obrót w sierpniu 2019 roku, kiedy doniesiono, że Epstein „miał nadzieję zasiać ludzką rasę swoim DNA ”. Jak wyjaśnił The New York Times , plan Epsteina zapłodnienia 20 kobiet na raz na jego ranczo w Nowym Meksyku w celu „zasiania rasy ludzkiej swoim DNA” – plan, który przekazał wielu „luminarzom nauki”, na których trzymał jego orbita – nadaj nowoczesny połysk bardzo starej idei:

Wizja pana Epsteina odzwierciedlała jego wieloletnią fascynację tym, co stało się znane jako transhumanizm: nauką o ulepszaniu populacji ludzkiej za pomocą technologii takich jak inżynieria genetyczna i sztuczna inteligencja. Krytycy porównali transhumanizm do współczesnej wersji eugeniki, zdyskredytowanej dziedziny doskonalenia rasy ludzkiej poprzez kontrolowaną hodowlę.

Zainteresowanie Epsteina genetyką skłoniło go do sponsorowania wielu naukowców pracujących w tej dziedzinie, w tym George’a Churcha, genetyka z Harvardu, którego laboratorium otrzymało fundusze od fundacji Epsteina w latach 2005-2007 na „przełomową naukę”. Church publicznie przeprosił za jego związek z Epsteinem, który obejmował kilka spotkań w roku od 2014 roku. Nie był to ani pierwszy, ani ostatni raz, kiedy ten skromny biolog z Harvardu, którego „nowatorska nauka” często błąka się po kontrowersyjnych obszarach, wywołał publiczny skandal. W 2019 roku Church zaproponował „aplikację do randkowania genetyki”, którą natychmiast potępiono jako eugenikę stosowaną.

Church działał również jako doradca naukowy Editas Medicine, startupu, który chciał użyćnarzędzia do edycji genomu, CRISPR-Cas9, w celu wyeliminowania chorób poprzez usunięcie części kodu genetycznego odpowiedzialnego za chorobę. W 2015 roku firma ogłosiła, że zebrała 120 milionów dolarów od grupy kierowanej przez wyznaczonego przez Epsteina wykonawcę kopii zapasowych, dr Borisa Nikolic. Oczywiście w tej grupie inwestorów znalazł się Bill Gates .

Tak, Bill Gates z pewnością postępuje zgodnie z radą ojca, aby współpracować z „podobnie myślącymi partnerami”.

Pozostaje więc pytanie: czy Bill Gates motywuje eugenika? Biorąc pod uwagę, że eugenika zeszła do podziemia ponad pół wieku temu, jest mało prawdopodobne, abyśmy kiedykolwiek odkryli szczere stwierdzenie na ten temat od samego Gatesa. Przecież nie ma już członków Amerykańskiego Towarzystwa Eugenicznego posiadających karty; rebranding społeczeństwa nastąpił w latach siedemdziesiątych XX wieku, kiedy, jak zauważył założyciel stowarzyszenia , „stało się oczywiste, że zmiany o charakterze eugenicznym będą dokonywane z powodów innych niż eugeniczne, a przywiązanie do nich etykiety eugenicznej częściej utrudniało niż pomagało w ich przyjęciu . ”

Ale nie było w 1920 roku amerykańskiego Stowarzyszenia Eugenicznego, i to właśnie tak się stało pochwalić „William H. Gates” na jej członkiem zaplanowany . Ale może to tylko zbieg okoliczności.

I nie było w 1960 roku, kiedy to William H. Gates II poprzedzone jako szef Planned Parenthood Alan Guttmachera, który jednocześnie pełnił funkcję amerykańskiego Stowarzyszenia Eugenicznego dyrektora Amerykańskiego Stowarzyszenia Eugenicznego .

I może to zbieg okoliczności, że Fundacja Billa i Melindy Gatesów zorganizowała swój szczyt w Londynie na temat planowania rodziny, na którym Gates ponownie zobowiązał się do finansowania kontroli populacji w trzecim świecie, w lipcu 2012 r., W rocznicę Pierwszego Międzynarodowego Kongresu Eugenicznego , w Londynie dokładnie 100 lat wcześniej.

I być może chodzi o porównanie preferencji randkowych młodego Billa Gatesa z preferowanym przez współczesnych eugeników datowaniem genetycznym.

JAMES WALLACE : Przeprowadziłem wywiady z kilkoma kobietami, które spotykały się z Billem tylko przez krótki czas i jedna z nich powiedziała mi, że pierwsze pytanie, jakie zadał jej Bill, brzmiało: „Jaki był wynik testu SAT?” Wiesz, to nie jest dokładnie to, co młoda kobieta chce usłyszeć. Ale dla Billa Gatesa. . . Zdobył doskonałe 800 w swojej matematycznej części egzaminu SAT i był to dla niego powód do dumy. I chciał się upewnić, że z kimkolwiek się spotykał, wiesz, uzyskał całkiem wysoką ocenę.

Nie, nie możemy oczekiwać, że odpowiedź dotycząca prawdziwych motywów Billa Gatesa pochodzi od samego Gatesa. W tym momencie kwestia zamiarów Billa Gatesa została pogrzebana pod połączonym ciężarem setek milionów dolarów opłaconego PR. Podobnie jak Rockefellerowie przed nimi, Bramy już dawno nauczyli się sekretu powiększania rodzinnej fortuny – nie wspominając o ich kontroli nad ludzką populacją – poprzez przywdziewanie maski filantropii.

Bill Gates ma wiele perspektyw; w zależności od tego, kogo zapytasz, jest on uczonym komputerowym, genialnym biznesmenem lub świętym filantropem. Ale wszystkie te perspektywy zostały ci przekazane przez punkty PR założone lub finansowane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów. Bill Gates nie jest już tematem dla historyków, ale dla hagiografów.

Teraz musimy zmierzyć się z pytaniem, dlaczego ten człowiek jest zmotywowany do zbudowania takiej sieci kontroli – kontroli nad naszymi agencjami zdrowia publicznego –

GATES : A we wszystkich 193 państwach członkowskich musicie nadać szczepionkom wysoki priorytet w swoich systemach opieki zdrowotnej, aby zapewnić wszystkim dzieciom dostęp do istniejących szczepionek już teraz – i do nowych szczepionek, gdy staną się dostępne.

Kontrola nad naszymi tożsamościami

GATES : A brak systemu tożsamości jest problemem nie tylko dla systemu płatności, ale także dla głosowania, zdrowia, edukacji i podatków. Dlatego wspaniale jest wejść i stworzyć szeroki system identyfikacji

Kontrola nad naszymi transakcjami-

GATES : Kiedy przepływy finansowe zejdą do podziemia – gdzie jest wiele legalnych transakcji zmieszanych z tymi, które chcesz śledzić – i kiedy przechodzą przez system cyfrowy, z którym Stany Zjednoczone nie mają połączenia, znacznie trudniej jest znaleźć transakcje, o których chcesz wiedzieć lub które chcesz zablokować.

A nawet kontrolę nad naszymi ciałami –

GATES : Będziemy mieć ten pośredni okres otwarcia i nie będzie to normalne, dopóki nie dostaniemy niesamowitej szczepionki całemu światu.

Musimy skonfrontować się z możliwością, że to dążenie do kontroli nie pochodzi z bezinteresownego ducha hojności, który nigdy nie istniał, zanim stał się multimiliarderem, ale z tego samego pędu do pieniędzy, tego samego pragnienia dominacji i tego samego poczucia wyższości. to zmotywowało go do wspinania się po drabinie korporacyjnej.

Ale jeśli odpowiedź na pytanie „Kim jest Bill Gates” brzmi „Bill Gates jest eugenikiem”, to mówi nam to kilka ważnych rzeczy o świecie, w którym żyjemy.

Mówi nam, że Gates oszukuje opinię publiczną, aby poparła jego przejęcie świata za pomocą fałszywej filantropii.

Mówi nam, że celem Bram, podobnie jak celem Rockefellerów przed nimi, nie jest ulepszanie świata dla ludzkości, ale ulepszanie świata dla ich gatunku.

A co najważniejsze, mówi nam, że Bill Gates nie jest superzłoczyńcą komiksowym, który samodzielnie kieruje całym chaosem, który rozwija się na świecie lub samodzielnie sprowadza swój porządek do tego chaosu.

Nie, jeśli Bill Gates jest eugenikiem, kierującym się wiarą w wyższość siebie i innych bogatych elitistów, to mamy do czynienia nie z jednym człowiekiem czy nawet jedną rodziną, ale ideologią.

To nie jest trywialny punkt. Jednego człowieka, niezależnie od jego bogactwa, można łatwo zatrzymać. Ale nawet jeśli Bill Gates miałby trafić jutro do więzienia, program, który już został uruchomiony, byłby kontynuowany bez przerwy. Istnieje cała infrastruktura naukowców, laboratoriów, korporacji, agencji rządowych i organów zdrowia publicznego, często finansowana przez firmę Gates, ale kierowana wiarą tych wszystkich milionów ludzi pracujących dla tych różnych podmiotów, że naprawdę pracują w najlepszych zainteresowanie ludzi.

Nie, ideologii nie można powstrzymać powstrzymując jednego człowieka. Można go powstrzymać tylko wtedy, gdy wystarczająca liczba ludzi pozna prawdę o tej agendzie i świecie całkowitej, wszechobecnej kontroli, który się pojawia.

Jeśli obejrzałeś wszystkie cztery części tej eksploracji na Bill Gates, to jesteś teraz jednym z najlepiej poinformowanych ludzi na planecie o prawdziwej naturze tego programu. Widzieliście, jak przejęcie zdrowia publicznego zostało wykorzystane do spowolnienia świata w kierunku obowiązkowych szczepień, identyfikacji biometrycznej i płatności cyfrowych. Widzieliście, jak elementy tej układanki pasują do siebie i jak stanowią o wiele większe zagrożenie dla przyszłości ludzkości niż jakikolwiek wirus.

Oto dobra wiadomość: uzbrojony w te informacje masz antidotum na plagę tej eugenicznej ideologii. Prawda jest taka, że ​​ideologie są wirusami umysłu; przenoszą się z osoby na osobę, zarażając ich pomysłami, które mogą prowadzić do choroby ciała politycznego.

Ale tu jest jeszcze większa prawda: Szczepienia zrobić pracę. Szczepienie prawdy przeciwko kłamstwom tych, którzy szerzą swoją trującą ideologię.

Jeśli dotarłeś tak daleko, Twoim obowiązkiem jest pomóc zaszczepić ludzi wokół siebie przeciwko skorumpowanej ideologii Billa Gatesa i wszystkim tym, którzy chcą kontrolować populację świata. Musisz pomóc rozpowszechniać te informacje, aby inni mieli szansę zobaczyć szerszy obraz i sami zdecydować, czy chcą zakasać rękawy i zaakceptować to, co nadchodzi, czy nie.

Ale czas nie jest po naszej stronie. Już teraz przygotowujemy kampanie masowych szczepień:

ALLISON ARWADY: Wiesz, że już budujemy nasze plany szczepienia całego miasta Chicago i pracujemy z innymi w całym regionie nad głównym planem. Kupiliśmy strzykawki, kupiliśmy zimne pudełka, zaplanowaliśmy lokalizacje.

Systemy identyfikacji biometrycznej i „paszporty immunitetu” są już wdrażane:

CARYN SEIDMAN BECKER :Zaczęliśmy więc od podróży, ale u podstaw jesteśmy platformą tożsamości z zabezpieczeniem biometrycznym, gdzie zawsze chodziło o dołączenie swojej tożsamości do karty pokładowej na lotnisku lub biletu wstępu na stadion sportowy lub karty kredytowej kup piwo. Tak więc teraz, wraz z uruchomieniem Clear Health Pass, chodzi o dołączenie Twojej tożsamości do informacji zdrowotnych związanych z COVID dla pracodawców, pracowników i klientów.

Programy do śledzenia, śledzenia i ankietowania całej populacji są już w fazie testów beta:

DEENA HINSHAW : Dzisiaj uruchamiamy kolejne przydatne narzędzie, które może uzupełnić krytyczną pracę detektywa, którą prowadzimy w zakresie zdrowia publicznego. Alberta Trace Together to dobrowolna, bezpieczna, mobilna aplikacja do śledzenia kontaktów, która pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19.

A infrastruktura płatności cyfrowych, system wykluczenia finansowego, który pozwoli rządom dowolnie odcinać nam dostęp do gospodarki, jest wdrażany:

UHURU KENYATTA : Aby uniknąć ryzyka transmisji poprzez fizyczną obsługę pieniędzy, zachęcamy do korzystania z transakcji bezgotówkowych, takich jak pieniądze mobilne, M-Pesa i inne, oraz kart kredytowych.

NICHOLAS THOMPSON : Ludzie używają systemów płatności bezdotykowych w znacznie większym stopniu niż gotówki, zarówno dlatego, że nie wchodzimy już w interakcje z ludźmi bezpośrednio, jak i dlatego, że gotówka jest trochę niepewna.

Musimy szerzyć wieści o mrocznej naturze tego programu kontroli populacji jak największej liczbie ludzi, zanim nasza zdolność do wypowiadania się przeciwko temu programowi zostanie odebrana na dobre.

Dzięki takim osobom jak Bill Gates wirus tego programu kontroli populacji już tu jest. Grozi awarią systemu, jaki znamy.

Ale jeśli Bill Gates czegoś nas nauczył, to jak radzić sobie z wirusem.

Czas na twardy reset.

corbettreport.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: