DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

(autor:LALA) – Niemal 40 proc. Włochów z trudem dostosowuje się do wymogów sanitarnych

Prawie 40 procent Włochów ma trudności ze zmianą codziennych przyzwyczajeń i dostosowaniem się do wymogów sanitarnych podczas pandemii. Największym problemem jest noszenie maseczek i zachowanie dystansu – wynika z najnowszego sondażu. Z przestrzeganiem zasady częstej dezynfekcji rąk trudności ma 38 procent pytanych.

Sondaż przeprowadzony przez ośrodek badań Katolickiego Uniwersytetu w Mediolanie wskazuje, że głównie mężczyźni z trudem dostosowują się do warunków tzw. nowej normalności. Do kłopotów spowodowanych nowymi wytycznymi przyznaje się również  44 procent młodych osób, w wieku od 18 do 34 lat.

Podczas badania przeanalizowano również psychologiczne aspekty konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego. I tak, jak podkreśla się w analizie rezultatów ankiet, ci, którzy rozumieją podwyższone ryzyko zakażenia się koronawirusem, mają też paradoksalnie większe kłopoty z zastosowaniem specjalnych kroków bezpieczeństwa w walce z pandemią.

Większość komunikatów dotyczących prewencji odwoływała się do strachu jako głównego sposobu uwrażliwienia ludności i skłonienia do zmiany zachowania. Te dane wskazują, że proces edukacji i uświadamiania jest znacznie bardziej złożony w wymiarze emocjonalnym i psychologicznym, zwłaszcza , gdy chodzi o ludzi młodszych i bardziej wyedukowanych – powiedziała kierująca badaniami psycholog Guendalina Graffigna.

W tym przypadku wywoływanie strachu i użycie zbyt kategorycznego, surowego tonu może przynieść efekt odwrotny – odrzucenia i braku troski oraz ostrożności w zachowaniu – dodała psycholog.

Jej zdaniem, lepsze wyniki przynosi przekaz kładący nacisk na wzięcie sprawy zdrowia w swoje ręce i udział w prewencji.

Włochy: Na Covid-19 zmarły trzy kolejne osoby, 386 nowych zakażeń koronawirusem

Trzy osoby zmarły na Covid-19 ostatniej doby we Włoszech, potwierdzono następnych 386 przypadków infekcji SARS-CoV-2, co oznacza duży wzrost w porównaniu z poprzednimi dniami. Jak podał włoski resort zdrowia łączna liczba zmarłych wynosi 35 132.

Liczba nowych zakażeń wzrosła wraz z liczbą przeprowadzonych testów. Wykonano ich jednego dnia ponad 61 tysięcy, czyli o 5 tysięcy więcej niż dobę wcześniej, gdy wykryto 289 infekcji. Czwartkowe dane dotyczące nowych przypadków są najwyższe we Włoszech od 5 czerwca.

W całym kraju wykryto dotąd ponad 247 tys. przypadków koronawirusa. Wyleczonych jest już prawie 200 tysięcy osób, zakażonych jest 12 tysięcy.

Eksperci odnotowali, że w tygodniu od 22 do 28 lipca liczba nowych zakażeń wzrosła o 23 procent w porównaniu z poprzednim. Przyrost ten dotyczy 15 z 20 regionów.

Duże ognisko zakażeń wykryto w ośrodku pobytu dla migrantów w rejonie Treviso na północy Włoch. Zakażonych koronawirusem jest tam 131 spośród 330 osób.

Minister zdrowia Roberto Speranza zapowiedział, że w sierpniu wyasygnowane zostaną „bardzo znaczące fundusze” dla systemu narodowej służby zdrowia na realizację nadzwyczajnego planu w związku z pandemią.

zrodlo:https://www.rmf24.pl/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: