DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Kolejne spotkanie „Trójkąta Lubelskiego” odbędzie się na Ukrainie – Kuleba”

Kolejne spotkanie nowo utworzonego formatu współpracy międzyregionalnej Ukrainy, Polski i Litwy „Trójkąta Lubelskiego” odbędzie się na Ukrainie – zapowiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoimi polskimi i litewskimi odpowiednikami w Lublinie – informuje korespondent Ukrinform.

Kolejne spotkanie „Trójkąta Lubelskiego” odbędzie się na Ukrainie – Kuleba

„Zaprosiłem moich kolegów – ministra Czaputowicza (polskiego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza – red.) oraz ministra Linkevičiusa (litewskiego ministra spraw zagranicznych Linasa Linkevičiusa – red.) – na drugie spotkanie Trójkąta Lubelskiego na Ukrainie i cieszę się, że to zaproszenie zostało zaakceptowane, więc czekajcie na informacje” – powiedział Kuleba.

Zapewnił, że nowy format współpracy między trzema krajami będzie wypełniony „treścią praktyczną”, tak aby nie tylko odbywały się tylko dyskusje między trzema ministrami, ale były konkretne projekty, konkretne obszary współpracy w interesie formatu i Europy jako całości.

– „Oczywiście, kiedy ministrowie coś uzgadniają, to pierwszy impuls – usiąść, porozmawiać i rozejść się. Ale dzisiaj bardzo konkretnie uzgodniliśmy zarówno z ministrem Czaputowiczem, jak i ministrem Linkevičiusem, że wypełnimy Trójkąt Lubelski treścią i konkretnymi projektami. W szczególności będziemy wspólnie przeciwdziałać rosyjskiej dezinformacji, a nasi partnerzy będą nas wspierać w integracji europejskiej i euroatlantyckiej”- dodał Kuleba po konferencji prasowej na swoim profilu na Facebooku.

Minister podkreślił, że tworząc „Trójkąt Lubelski” Ukraina zrobiła kolejny krok w kierunku powrotu do Europy.

Przypomnijmy, w dniach 27-28 lipca z wizytą roboczą przebywał w Polsce minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba.

zrodlo:ukrinform.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: