DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Brytyjczycy po 40-tce będą płacić „podatek na starość”?”

Brytyjczycy w wieku powyżej 40. roku życia mogą wkrótce płacić wyższe podatki, aby pomóc w pokryciu kosztów opieki nad nimi, gdy zostaną seniorami – zakładają nowe radykalne plany brytyjskich ministrów.

Brytyjczycy po 40-tce będą płacić "podatek na starość"?Podobne programy z powodzeniem wprowadzono m.in. w Japonii i Niemczech. (Fot. Getty Images)

Premier Boris Johnson jest pod presją, aby „raz na zawsze” naprawić brytyjski system opieki społecznej – co zresztą, jak przypominają media, obiecał ponad rok temu, obejmując urząd szefa brytyjskiego rządu.

Według źródeł „The Guardian”, Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej najdokładniej przygląda się rozwiązaniu, które zakłada, aby osoby powyżej 40. roku życia płaciły na poczet zreformowanego systemu opieki, np. w postaci wyższych podatków czy ubezpieczenia społecznego.

Zebrane w ten sposób  fundusze zostałyby przeznaczone na pomoc osobom starszym, które muszą pokryć koszty pobytu w domu opieki lub tym, które będą potrzebowały pomocy we własnym domu.

Zwolennikiem tego systemu jest m.in. brytyjski minister zdrowia, Matt Hancock, a podobne programy z powodzeniem wprowadzono m.in. w Japonii i Niemczech. W tym pierwszym kraju obywatele zaczynają płacić „podatek na starość” po osiągnięciu 40. roku życia, podczas gdy Niemcy, gdy tylko zaczynają pracować, wpłacają 1,5 proc. swojej pensji na rzecz specjalnego funduszu.

W Wielkiej Brytanii każdego roku tysiące ludzi w podeszłym są zmuszane do sprzedaży domu, aby pokryć koszty opieki. Dzieje się tak, gdy lokalne władze uznają, że takie osoby są zbyt zamożne, by kwalifikować się do opieki świadczonej przez państwo.

Tymczasem tydzień opieki pielęgniarskiej w Anglii kosztuje średnio 937 funtów tygodniowo, a siedem dni w prywatnym domu starości to co najmniej 1 000 funtów – wynika z danych organizacji konsumenckiej Which?.

zrdlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: