DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„BŁĄD SYSTEMU!!!!, GDY BEZROBOCIE JEST DUŻE, ALE NIKT NIE CHCE ZBIRAĆ JAGÓD!!”

Liczba bezrobotnych gwałtownie wzrosła, o około 150 000 do 575 000 osób od zeszłego lata. Ale firmy zajmujące się zbieraniem jagód są bez pracowników, gdy zagraniczna siła robocza nie może przybyć. Szwedzcy młodzi ludzie woleliby raczej szukać grantów niż zbierać jagody.

W czerwcu bezrobocie wzrosło do 9,8 procent według badań siły roboczej (LFS) Statistics Sweden, a liczba bezrobotnych wyniosła 575 000 osób. To wzrost o 35 procent, czyli około 150 000 osób, od tego samego okresu w zeszłym roku.

Pomimo tak wysokiego bezrobocia, w lasach występuje również duża liczba niezbieranych borówek brusznicowych i borówek. Istnieje duże ryzyko, że nie dojdzie do zbierania jagód, ponieważ zagraniczni zbieracze jagód nie mogą przyjechać do Szwecji z powodu korony.

Szwedzcy poszukujący pracy nie chcą zbierać jagód. Teraz przemysł spożywczy ostrzega, że ​​w przyszłym roku będzie dżem.

Upadek moralny i kulturowy

To, czego jesteśmy świadkami, jest moralnym upadkiem. To, że bezrobotnym nie wystarcza zbieranie jagód, świadczy o błędach systemowych. I, jak pisze Fredrik Haage w artykule wstępnym w Smålandsposten, nie chodzi tu o błąd systemu gospodarczego, ale o kulturowy.

„Szwedzka młodzież odmawia podjęcia takiej pracy. Są dla nich zbyt monotonne i męczące. Albo szwedzka młodzież jest zbyt zepsuta. Cokolwiek chcesz. Jednak kilka jagód przypomina coś, co nigdy nie było szczególnie popularne w dobrze zorganizowanym państwie opiekuńczym; że dobrobyt może stać się swoim własnym wrogiem ”.

Kontynuuje: „W przeszłości było oczywiste, że w razie potrzeby przyjmowałeś fizycznie. I że robiłeś to tygodniami, jeśli tak było. To nie był los, w który zostały skazane tylko niższe klasy ”.

Pomoc w przynajmniej tymczasowej pracy fizycznej była oczywista, a odmowa była kulturowo obca. Ale dziś coraz więcej ludzi ignoruje całość, w tym, co jest najlepsze dla społeczności jako całości.

Społeczeństwo opiera się zarówno na prawach, jak i obowiązkach

Przyczyna tkwi w strukturze dobrobytu. Uważa się, że ludzie są „uprawnieni” do jednego lub drugiego świadczenia na koszt podatników. Dzieje się tak całkowicie niezależnie od tego, czy próbowano w ogóle wypełniać zobowiązania wobec społeczeństwa. To niebezpieczne myślenie socjalistyczne, które podważa zdolność przetrwania społeczeństwa, a nawet cywilizacji.

Haage wątpi, czy możemy mieć przyszły rząd, który „jest przygotowany do tak mocnego dokręcania śrubek dla bezrobotnych młodych ludzi, że faktycznie wychodzą na pot w naturze”.

Ludzie chcieliby konserwatyzmu z bezpośrednim poparciem

Z drugiej strony mam nadzieję, że już po wyborach w 2022 roku możemy mieć konserwatywny rząd, który zajmie się tym moralnym i kulturowym upadkiem. Robienie tego, co właściwe dla siebie, jest podstawą szwedzkiej tożsamości. Zgadza się z większością Szwedów i jest również zgodne z tym, co lubią ekonomiczni liberałowie, stosowanie zachęt ekonomicznych, które mają skutek normatywny.

Rząd, który przekazuje to przesłanie – że prawa wynikają z obowiązków tych, którzy chcą chronić nasz szwedzki dobrobyt – nie straciłby opinii publicznej. Raczej zwiększ ich wsparcie.

Polityka nie polega na wyrażaniu zbyt wielu niezależnych opinii. Polityka polega na przedstawianiu decyzji i działań opartych na logice moralnej, na której elektorat może zająć stanowisko. Jeśli wyjaśnić, że świadczenia i prawa mają również cenę w postaci zobowiązań i wyrzeczeń, jestem przekonany, że zdecydowana większość w Szwecji by się przeciwstawiła. Tak, dziękuję za ostateczne przedstawienie uczciwej, solidnej i zrozumiałej polityki.

zrodlo:samtiden.nu

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: