DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„USA powiadamia ONZ o wystąpieniu ze Światowej Organizacji Zdrowia”

WASHINGTON (AP) – Administracja Trumpa oficjalnie powiadomiła Organizację Narodów Zjednoczonych o swoim wystąpieniu ze Światowej Organizacji Zdrowia, chociaż wycofanie wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku, co oznacza, że ​​może zostać odwołane pod nową administracją lub w przypadku zmiany okoliczności. Były wiceprezydent Joe Biden, domniemany demokratyczny kandydat na prezydenta, powiedział, że zmieni decyzję w pierwszym dniu urzędowania, jeśli zostanie wybrany.

Powiadomienie o wycofaniu się jest zgodne z ślubem prezydenta Donalda Trumpa pod koniec maja, aby zakończyć uczestnictwo USA w WHO, którą ostro skrytykował za reakcję na pandemię koronawirusa i oskarżony o skłonienie się do chińskich wpływów.

Ten ruch został natychmiast zaatakowany przez urzędników służby zdrowia i krytyków administracji, w tym licznych Demokratów, którzy twierdzili, że będzie to kosztowało wpływy USA na arenie światowej.W przeszłości Biden powiedział, że popiera WHO i zobowiązał się, że dołączy do WHO, jeśli pokona Trumpa w listopadzie. „Amerykanie są bezpieczniejsi, gdy Ameryka angażuje się we wzmacnianie zdrowia na świecie. Pierwszego dnia, gdy będę prezydentem, dołączę ponownie do WHO i przywrócę nasze przywództwo na scenie światowej ”- powiedział.

Trump śledzi Bidena w wielu sondażach i starał się odeprzeć krytykę postępowania jego wirusa przez administrację, agresywnie atakując Chiny i WHO.

Zawiadomienie o wycofaniu zostało wysłane do Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterres w poniedziałek i wejdzie w życie za rok, 6 lipca 2021 r., We wtorek poinformował Departament Stanu i ONZ.

Departament Stanu powiedział, że USA będą nadal dążyć do reformy WHO, ale odniósł się do odpowiedzi Trumpa z 15 czerwca, gdy zapytano go, czy administracja może zmienić zdanie. „Nie zastanawiam się ponownie, chyba że uda im się zebrać razem i nie jestem pewien, czy mogą w tym momencie” – powiedział Trump.

Guterres, jako depozytariusz konstytucji WHO z 1946 r., „Weryfikuje w Światowej Organizacji Zdrowia, czy wszystkie warunki takiego wycofania są spełnione”, powiedział jego rzecznik, Stephane Dujarric.

Zgodnie z warunkami wystąpienia Stany Zjednoczone muszą wypełnić zobowiązania finansowe wobec WHO, zanim będzie można je sfinalizować. Stany Zjednoczone, które są największym darczyńcą agencji i zapewniają jej ponad 450 milionów dolarów rocznie, obecnie są winne WHO około 200 milionów dolarów z tytułu bieżących i przeszłych zobowiązań.

29 maja, niecałe dwa tygodnie po ostrzeżeniu WHO, że ma 30 dni na zreformowanie lub utratę amerykańskiego wsparcia, Trump oznajmił, że jego administracja opuszcza organizację z powodu, jak powiedział, jego nieodpowiedniej reakcji na pierwszy wybuch wirusa koronawirusa w Chinach Prowincja Wuhan pod koniec ubiegłego roku.

Prezydent powiedział w obwieszczeniu Białego Domu, że chińscy urzędnicy „zignorowali” swoje obowiązki sprawozdawcze wobec WHO i wywierali nacisk na organizację, aby wprowadzała w błąd opinię publiczną o wybuchu, który zabił ponad 130 000 Amerykanów.

„Szczegółowo opisaliśmy reformy, które należy wprowadzić, i zaangażowaliśmy się z nimi bezpośrednio, ale oni odmówili działania” – powiedział wówczas Trump. „Ponieważ nie udało im się przeprowadzić wymaganych i bardzo potrzebnych reform, dzisiaj zakończymy związek”.

Powiadomienie o wycofaniu zostało powszechnie potępione jako wprowadzające w błąd, z pewnością podważy ważną instytucję, która prowadzi wysiłki w zakresie opracowywania szczepionek i badań leków w celu zaradzenia epidemii COVID-19.

Republikański przewodniczący senackiej komisji zdrowia Lamar Alexander z Tennessee powiedział, że nie zgadza się z tą decyzją.

„Z pewnością należy dobrze przyjrzeć się błędom, które Światowa Organizacja Zdrowia mogła popełnić w związku z koronawirusem, ale czas na zrobienie tego po poradzeniu sobie z kryzysem, a nie w jego trakcie” – powiedział. .

Mówca domu Nancy Pelosi potępił ten ruch.

„Oficjalne wycofanie się USA ze Światowej Organizacji Zdrowia jest aktem bezsensowności”, powiedziała w tweecie. „Z milionami ludzi zagrożonych prezydent utrudnia międzynarodowe wysiłki na rzecz pokonania wirusa”.

A na szczycie najwyższy demokrata w Senackim Komitecie Spraw Zagranicznych, senator z New Jersey, Bob Menendez, powiedział, że nazywanie Trumpa „chaotyczną i niespójną reakcją COVID-a nie oddaje sprawiedliwości. Nie chroni to amerykańskiego życia ani interesów – pozostawia Amerykanów chorych i Amerykę w spokoju ”.

Prezydent Fundacji ONZ, Elizabeth Cousens, nazwała ten ruch „krótkowzrocznym, niepotrzebnym i jednoznacznie niebezpiecznym. WHO jest jedynym organem zdolnym do kierowania i koordynowania globalnej reakcji na COVID-19. Zakończenie stosunków w USA podważyłoby globalny wysiłek na rzecz pokonania tego wirusa – narażając nas wszystkich na ryzyko ”.

Kampania ONE, która wspiera międzynarodowe projekty zdrowotne, nazwała ją „zdumiewającą akcją”, która zagraża zdrowiu na świecie.

„Wystąpienie ze Światowej Organizacji Zdrowia w bezprecedensowej globalnej pandemii jest zdumiewającym działaniem, które zagraża bezpieczeństwu wszystkich Amerykanów i całego świata. USA powinny wykorzystać swoje wpływy, aby wzmocnić i zreformować WHO, a nie porzucać je w czasie, gdy świat najbardziej tego potrzebuje ”- powiedział JEDEN prezydent Gayle Smith.

___

Współtworzyli je pisarze prasowi Lisa Mascaro w Waszyngtonie i Edith M. Lederer z Organizacji Narodów Zjednoczonych.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: