DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

ILE BĘDZIE KOSZTOWAĆ SZCZEPIONKA na COVID-19… jeśli uda się ją opracować {Autor Gabi} ?

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/
szczepionka_dolary_koszt
Autor: pixabay.com

Nie ma jeszcze leku skutecznego na zwalczanie COVID-19.Terapia słynnym już Remdesivirem kosztuje ok. 3 tys. USD. Ten specyfik nie jest uniwersalnym lekiem na chorobę wywoływaną przez SARS-CoV-2. Czymś takim może być szczepionka. Polacy też nad nią pracują. Ile może kosztować, gdy się pojawi na rynku, skoro opracowanie czegoś takiego kosztuje gigantyczne pieniądze?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie tak dawno twierdził, że maseczki znikną z pola widzenia, gdy na rynku pojawi się sprawdzona i skuteczna szczepionka. Mówił o dwóch latach. W mediach co rusz odbiorców biją po świadomości newsy, że szczepionka powstanie jeszcze „w tym roku”. Komisja Europejska jest bardziej powściągliwa, choć jej opinię można uznać za równie optymistyczną, co ta wyrażona przez prof. Szumowskiego. 12-18 miesięcy – tyle minie nim któryś z ponad 130 zespołów badawczych, zaangażowanych obecnie w te badania, opracuje szczepionkę do masowego zastosowania. Bardziej ziemi trzyma się główny epidemiolog USA, doradca w tej materii Donalda Trumpa. Zapytany ostatnio w Kongresie, jak długo, średnio, trwa taki proces, odpowiedział: siedem lat! Bo opracowywania i wprowadzania szczepionki na rynek nie można porównywać z pracami nawet z nawet procesem tworzenia silnika rakietowego najnowszej generacji.

Dlaczego tak długo trwa proces „od pomysłu do przemysłu”? W pracach nad szczepionką nie chodzi tylko o to, by była ona jak najbardziej skuteczna, ale również o to, by miała ona jak najmniej skutków ubocznych. W farmacji, medycynie nazywa się to niepożądanymi odczynami poszczepiennymi (NOP). Są to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Gadanie o tym, że może istnieć szczepionka w 100 proc. wolna NOP tylko rozśmiesza farmakologów, bo każdy produkt medyczny ma tzw. przeciwwskazania. Trzeba przeprowadzić laboratoryjne badania przedkliniczne, w tym, na początku, na zwierzętach. Potem bezpieczeństwo szczepionek jest szacowane w badaniach klinicznych u ludzi: kolejno. To 3-fazowy etap. I faza: badane jest właśnie bezpieczeństwo szczepionki. II faza: tu badana jest odpowiedź układu odporności zaszczepionych, szuka się optymalnej dawki . III faza: oceniana jest skuteczność i bezpieczeństwo pod kątem występowania NOP oraz bezpieczeństwo jej podawania z innymi szczepionkami już ujętymi w programach szczepień. Oczywiście proces może być przyspieszony, to wynika prawnie ze stanu pandemii. Jednak powyższe uwarunkowanie MUSZĄ BYĆ utrzymane.

A teraz spojrzymy na problem do rozwiązania od strony ekonomicznej. Nasza Agencja Badań Medycznych przeznaczyła na badania nad opracowaniem szczepionki tzw. kwotę inicjacyjną. To ok. 5 mln zł. 47,5 mln, ale euro, przeznacza Unia Europejska na finansowanie „17 projektów, nad którymi pracuje 136 zespołów badawczych z UE i z innych krajów”. To tyle, ile kosztowałaby terapia Remdesivirem dla ok. 15,5 tys. chorych (hospitalizowanych) na C-19. Przypomnijmy, że ten podawany dożylnie lek został opracowany w 2014 r., gdy świat miała zalać gorączka krwotoczna wywoływana przez wirus ebola (50-90 proc. śmiertelności). To patent koncernu amerykańskiego koncernu farmaceutycznego Gilead Sciences, w pierwszej dziesiątce na liście liderów tej branży. Nie będę zbytnio googlał, a podam, że w I kwartale 2019 r. firma miała na czysto 2 mld USD zysku. A ten koncern ma się tak do lidera branży (Johnson & Johnson), jak samica słonia indyjskiego do samca słonia afrykańskiego.

Przed pandemią akcje koncernów spadały. Teraz jest odwrotnie. W 2017 r. (dane z Departament Strategii i Analiz Międzynarodowych PKO BP) największa sprzedaż dotyczyła leków onkologicznych (81,1 mld USD). Na samym końcu plasowała się sprzedaż LEKÓW PRZECIWIRUSOWYCH bez HIV (23,8 mld USD, bo na leki dla nosicieli wirusa HIV wydano wtedy 26,7 mld USD). Dla przypomnienia: mimo że z HIV świat walczy od parudziesięciu lat, to NIE UDAŁO SIĘ opracować szczepionki przeciwko temu wirusowi. Niezależni wirusolodzy podkreślają, że nie ma 100-procentowej pewności, że uda się opracować szczepionkę antycovidowską.

se.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: