NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Wstrzykiwalna elektronika przyszłością medycyny?{Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Ludzkość wchodzi w erę tzw. elektroniki ubieralnej, czyli urządzeń, które będzie można bez dyskomfortu nosić na sobie. A naukowcy już pracują nad kolejnym etapem rozwoju tej technologii i chcą przejść do ery sprzętu wstrzykiwalnego, który po dostarczeniu bezpośrednio do ludzkich tkanek pełniłby np. funkcje związane z opieką zdrowotną.

Badania w tym zakresie prowadzą m.in. specjaliści z Uniwersytetu Harvarda oraz chińskiego Narodowego Centrum Nanonauki i Technologii, którzy wspólnie pracują nad praktycznym zastosowaniem miniaturowych, elastycznych układów elektronicznych tworzonych z myślą o „podłączeniu” do ludzkiego mózgu. Co ważne, owo podłączenie nie odbywałoby się w drodze operacji chirurgicznej (obecnie typowej metody wprowadzania jakiegokolwiek sprzętu do ciała pacjenta – np. rozrusznika serca czy implantów), lecz poprzez wstrzyknięcie układu bezpośrednio do odpowiedniej tkanki.

Wyniki ich badań są obiecujące – okazje się, że technologicznie możliwe jest wszczepienie w ten sposób do mózgu układu elektronicznego, który może następnie wejść w interakcję z tym organem i być używany zarówno do stymulowania, jak i monitorowania jego pracy. Zdaniem naukowców, może to otworzyć nowy rozdział w historii badań nad łączeniem elektroniki z żywymi organizmami oraz nad interfejsami mózg-maszyna. Wśród rozważanych zastosowań jest np. wykorzystanie owego układu do bezpośredniego sterowania za pomocą myśli na przykład wózkiem inwalidzkim.

Charles Lieber, chemik z Uniwersytetu Harvarda wraz ze współpracownikami, wykorzystali w badaniach miniaturowe, elastyczne siatkowe moduły wykonane z przewodzących polimerów oraz elektrod i tranzystorów. Taka „siatka” była zwijana, umieszczana w strzykawce o średnicy 100 mikrometrów (0,1 mm) i wstrzykiwana do tkanki mózgowej myszy. Po dostarczeniu do mózgu gryzonia urządzenie się rozwijało i dopasowywało – dzięki temu, że miało postać elastycznej, porowatej siatki, mogło bez problemu przylgnąć do tkanki i zacząć poprawnie funkcjonować.

Co ważne, obserwacje wykazały, że wstrzykiwanie takich układów elektronicznych nie spowodowało reakcji immunologicznej, a przynajmniej przez pięć tygodni badania nie odnotowano żadnego przypadku pojawienia się w organizmie reakcji obronnej. Do siatki podpięte zostały przewody podłączone do zewnętrznego komputera, dzięki czemu możliwe było rejestrowanie i monitorowanie pracy mysiego mózgu. Naukowcy podkreślają, że docelowo przesyłanie danych odbywać ma się bezprzewodowo.

„W przyszłości nowe wyniki badań i nowe podejście do zastosowań tych rozwiązań spowodują ich szybki rozwój – w tym m.in. w zakresie wprowadzenia interfejsów bezprzewodowych oraz dodatkowych funkcji urządzeń. Zaowocuje to wzrostem poziomu skomplikowania elektroniki przeznaczonej do zastosowania w organizmach” – napisano w raporcie z badań.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Nature.com Charles Lieber dodał, że opracowywane przez jego zespół rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie m.in. w leczeniu uszkodzeń mózgu spowodowanych przez udary czy chorobę Parkinsona.

Badania nad wykorzystaniem systemów elektronicznych, które można zintegrować z ludzkim ciałem prowadzi wiele firm i jednostek naukowych. Na przykład Intel prognozuje, że do 2020 r. pojawią się wszczepiane do mózgu układy, które będzie można wykorzystać do sterowania komputerami. Warto dodać, że w ubiegłym miesiącu w mediach pojawiła się informacja o osiągnięciach naukowców z California Institute of Technology, którym udało się wykorzystać wszczepione do mózgu sparaliżowanego mężczyzny diody do płynnego, stabilnego sterowania zrobotyzowaną protezą ręki.

https://www.computerworld.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: