NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Takie są banki w Polsce. 10 wykresów, które warto zobaczyć {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Bankier.pl

Które banki się kurczą, a które nie muszą obawiać się rywali? W której instytucji klienci najchętniej korzystają z sieci? Ilu klientów odstawiło już komputer do kąta i zarządza finansami tylko z telefonu? Podsumowujemy najnowszy raport PRNews.pl „Polska bankowość w liczbach”.

Od ponad dekady serwis PRNews.pl zbiera unikalne, szczegółowe dane o rynku bankowym w Polsce. Co kwartał w raporcie „Polska bankowość w liczbach” omawiamy 16 obszarów tematycznych – od aktywów kredytodawców do zatrudnienia w sektorze. Ostatnia edycja portretuje branżę w szczególnym momencie. I kwartał 2020 r. kończył się, gdy widać było już pierwsze efekty pandemii i zamrożenia gospodarki

Pobierz raport „Polska bankowość w liczbach – I kw. 2020 r.” »

1. Najszybciej rosną średnie banki

Największym bankiem pod względem aktywów pozostaje od lat PKO BP i jego pozycji nie naruszyłoby nawet połączenie np. Banku Pekao i Alior Banku. Jednak to w grupie banków średniej wielkości widać najbardziej dynamiczne zmiany. Wzrost aktywów o prawie 26 proc. rdr odnotował Citi Handlowy. Podobne osiągnięcia pomiędzy I kw. 2019 r. a I kw. 2020 r. ma Bank Millennium, który przejął Euro Bank.

Zapisz się na newsletter

Codziennie utrzymuj porcję newsów o gospodarce, biznesie i finansach!

/ Bankier.pl

2. W detalu lider jest niezagrożony

10,4 mln klientów indywidualnych ma PKO Bank Polski (łącznie z marką Inteligo). Od drugiej instytucji w kolejności (Banku Pekao) dzieli go przepaść – ponad 5 mln klientów. Łącznie pierwsza trójka banków obsługuje niemal tyle „detalu”, ile pięć kolejnych instytucji w zestawieniu.

/ Bankier.pl

3. Pół miliona klientów z Ukrainy

Banki podające dane o liczbie kont osobistych prowadzonych dla obcokrajowców informują, że na koniec I kw. 2020 r. miały w swoim portfelu 888 tys. takich klientów. Wśród klienteli najliczniejszą grupą są obywatele Ukrainy. Było ich 427 tys., jednak w zestawieniach brak informacji o wynikach np. PKO BP. Można zatem śmiało założyć, że do okrągłego pół miliona brakuje niewiele lub ta symboliczna granica już została przekroczona.

/ Bankier.pl

4. Rynek kont osobistych zdominowało kilku graczy

Z danych PRNews wynika, że ponad 10-procentowy udział w liczbie ROR (złotowych) mają tylko cztery banki – PKO BP (wraz z Inteligo), Bank Pekao, mBank i Santander Bank. Lista ta nie pokrywa się dokładnie z zestawieniem największych instytucji pod względem aktywów – mBank jest „silniejszy” w tym segmencie, niż mogłyby to sugerować finansowe mierniki.

/ Bankier.pl

5. Karty kredytowe – cień dawnej potęgi…

Na koniec marca 2020 r. na polskim rynku było 6,1 mln aktywnych kart kredytowych. To nieco więcej niż rok wcześniej (o skromne 81 tys.), ale mniej niż na koniec grudnia 2019 r. (o 64 tys.). Liczby wyglądają kiepsko, jeśli porównać je z historycznymi szczytami. W 2009 r. w portfelach Polaków było niemal dwa razy więcej takich plastików.

/ Bankier.pl

6.  …i zmiany na podium

Największym wydawcą kart kredytowych jest PKO Bank Polski. Jednak na kolejnych miejscach zestawienia znajdziemy mniejsze instytucje – BNP Paribas Bank awansujący w I kw. 2020 r. (o 127 tys. mniej plastików niż lider) i Santander Bank Polska (spadający z drugiego miejsca, o 155 tys. mniej niż PKO BP). Wysokie pozycje zajmują Citi Handlowy i Credit Agricole.

/ Bankier.pl

7. Bardziej internetowo w mniejszych bankach

PRNews zbiera nie tylko dane dotyczące liczby prowadzonych przez banki ROR, ale także liczby klientów indywidualnych, którzy co najmniej raz w miesiącu logują się do rachunku za pomocą bankowości internetowej. Z porównania tych informacji można wysnuć interesujące wnioski – najwyższy odsetek „internautów” mają nie największe banki, ale mBank i ING Bank Śląski. Warto jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach takiego porównania – danych nie udostępniają wszystkie banki, a na wynik wpływa m.in. liczba prowadzonych rachunków wspólnych.

/ Bankier.pl

8.  6,5 mln klientów używa tylko telefonu

W I kw. 2020 r. 6,4 mln osób logowało się do banków wyłącznie z urządzenia mobilnego i nie korzystało w tym czasie z bankowości internetowej. Grono użytkowników „mobile only” było nieco mniej liczne niż kwartał wcześniej, gdy odnotowano 6,5 mln zwolenników smartfonów.

/ Bankier.pl

9. Portfel w telefonie na wznoszącej fali

W telefonach Polaków na koniec I kw. 2020 r. było ponad 3,1 mln kart płatniczych. Dane obejmują Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay i plastiki wydawane w mobilnej formie samodzielnie przez banki (HCE). Dane dotyczące schematu Apple Pay są niedostępne (z wyjątkiem banku Santander, który podaje informacje zbiorczo). Można przyjąć zatem, że wirtualnych kart podpiętych do m-portfeli jest znacznie więcej.

/ Bankier.pl

10. Banki wciąż tną zatrudnienie

W ciągu roku w bankach ubyło 4,6 tys. etatów. Najwięcej cięć miało miejsce w Santander Banku, gdzie zatrudnienie skurczyło się w tym czasie ponad tysiąc osób. Z danych KNF wynika, że w sektorze pracuje obecnie mniej osób niż w 2007 roku. Od dekady widać wyraźny trend spadku zatrudnienia i nic nie wskazuje, żeby miał on się w najbliższym czasie odwrócić.

/ Bankier.pl
Źródło:
Michał Kisiel

Michał Kisiel
analityk Bankier.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: