DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Samsung inwestuje w drony, które pozwolą ułatwić dostęp do superszybkiej sieci 5G {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

 

Koreański producent pochwalił się właśnie nowym systemem opartym o sztuczną inteligencję, dzięki któremu można bezpiecznie mierzyć i zmieniać położenie anteny telekomunikacyjnej, a wszystko z pomocą dronów.

Samsung Electronics ogłosił i zademonstrował właśnie działanie nowego rozwiązania do dronowej konfiguracji sieci 4G i 5G, które oferuje operatorom sieci uproszczone zarządzanie siecią, poprawia bezpieczeństwo pracowników oraz optymalizuje działanie sieci. W czasie prezentacji jeden z inżynierów firmy stał na ziemi ze smartfonem, z którego korzystał do uruchomienia aplikacji zdalnego sterowania dronem wyposażonym w aparat do wykonywania zdjęć anten zainstalowanych na dachach budynków. Pracownik dostaje więc natychmiastowy podgląd obrazu na swoim smartfonie, a zdjęcia są też przesyłane do chmury, gdzie sztuczna inteligencja oparta o głębokie uczenie weryfikuje ustawienie anten, żeby można było ustalić, czy zostały właściwie zamontowane i ustawione.

Analiza obrazu zajmuje mniej niż minutę, a cały proces – od momentu uruchomienia drona do uzyskania końcowych wyników – dosłownie 15 minut, co jest ogromnym postępem w stosunku do często kilku godzin potrzebnych na przygotowanie pracownika, jego wspinaczkę na samą górę anteny, pomiary, zejście na dół i dokończenia całego zadania. Co więcej, Samsung już teraz zapowiedział, że to dopiero początek, bo docelowo chce rozszerzać możliwości swojego systemu i w pewnym momencie możliwe będzie zdalne ustawienie anten w optymalnej pozycji z poziomu smartfona czy komputera. Wszystko z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników zajmujących się utrzymaniem sieci, którzy obecnie regularnie wspinają się na wieże sieci komórkowych czy dachy budynków, bo tylko taka instalacja anten gwarantuje optymalne pokrycie okolicy zasięgiem.

Co więcej, noszą ze sobą ciężki i bardzo drogi sprzęt pomiarowy, więc ryzyko wypadku jest bardzo duże. I tu właśnie do akcji wejść ma zdalne rozwiązanie Samsunga: – Wraz z rozwojem sieci 5G, operatorzy sieci coraz bardziej skupiają się na ich wydajności, a na rynku widać wzmożone zapotrzebowanie na inteligentne systemy utrzymania takich miejsc. Kiedy nasz system zostanie oficjalnie uruchomiony globalnie pod koniec tego roku, zaoferujemy bezpieczniejsze, tańsze i wygodniejsze sposoby, wykorzystując nasze unikatowe zdolności i łącząc najnowsze technologie – drony, AI i 5G – twierdzi Sohyong Chong, Vice President i Head of Network Automation, Networks Business w Samsung Electronics.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: