NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1168 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
Uwaga! Może już zostałeś zaszczepiony, a nie wiesz o tym? Mogą szczepić za pomocą testów PCR!  ☀Autor Gabi☀
FRANCJA I NIEMCY REZYGNUJĄ Z SZCZEPIONKI AstraZeneca - POLACY CHCĄ BYĆ SZCZEPIENI NIĄ NAWET WIELOKROTNIE - POLAK :-) WIE :-) CZEGO CHCE CO JEST DOBRE A CO NIE........
WARSZAWA - ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU "ELYT" R.P !!
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„NASA zapłaci 20 tys. dolarów za pomysł na rozwiązanie problemu kosmicznej wc”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Inżynierowie amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej jeszcze tydzień temu chwalili się, że dopracowali ten istotny dla podboju kosmosu element wyposażenia stacji kosmicznej. Ale chyba jednak ich toaleta nie jest taka doskonała, skoro firma pracująca dla NASA ogłosiła właśnie konkurs na projekt lepszego rozwiązania.

NASA zapłaci 20 tys. dolarów za pomysł na rozwiązanie problemu kosmicznej wcFunkcjonowanie w kosmosie obejmuje także przyziemne czynności… (Fot. Getty Images)

W poprzednim doniesieniu na temat toalety brakowało konkretów. Była właściwie tylko informacja, że ulepszone WC jest podobno bardziej praktyczne, bo kosmonauci w warunkach niskiej grawitacji mogą, w trakcie wypróżniania się, lepiej ustabilizować pozycję. Jednak takie rozwiązanie w rosyjskiej strefie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej funkcjonuje przecież od dłuższego czasu…

Tymczasem ambicje zdobywców kosmosu sięgają dalej. W konkursie „Lunar Loo Challenge”, który właśnie ogłoszono, mowa jest o toalecie do stacji i bazy księżycowej, które mają powstać w ramach misji Artemis – jeszcze w tej dekadzie. Stacja będzie się nazywać Gateway. Jak z tytułu książki znakomitego pisarza SF – Frederika Pohla: „Gateway. Brama do gwiazd”. Chociaż na razie nie o gwiazdy chodzi, a „jedynie” o planety, bo w założeniu amerykańskich inżynierów i polityków Gateway ma się stać poligonem doświadczalnym dla astronautów, którzy później wyruszą na Marsa.

Wymagania projektowe wobec księżycowej toalety są konkretne – ma być mała (do 4,2 stóp sześciennych, czyli w przybliżeniu 128 cm sześciennych), wydajna (za jednym skorzystaniem powinna wychwycić litr moczu i 500 gramów kału), cicha (do 60 dB) i uniwersalna, bo w ramach misji Artemis na Księżyc ma polecieć pierwsza kobieta. A osobnych toalet dla pań i panów nie przewiduje się. Urządzenie ma ponadto rozwiązać problem zagospodarowania odchodów.

Podróże w kosmos wiążą się z wieloma wyzwaniami… (Fot. PAP/EPA)

Konkurs trwa do 17 sierpnia tego roku. Dla NASA organizuje go platforma crowdsourcingowa HeroX. Nagroda za zwycięski projekt wynosi 20 tys. dolarów, za drugie i trzecie miejsce przewidziano nagrody w wysokości odpowiednio: 10 i 5 tys. dol.

Ciekawe co na to polscy studenci, którzy do tej pory koncentrowali się na konstruowaniu łazików marsjańskich. Skutecznie, bo ich projekty regularnie wygrywają międzynarodowe konkursy. Może jednak należałoby pomyśleć o podboju kosmosu w aspekcie nieco bliższym ciału. A już na pewno bliższym realizacji projektu.

„Chcemy zachęcić następną generację odkrywców kosmosu, inżynierów i naukowców. Wiemy, że studenci mogą być w tym względzie bardziej kreatywni, dlatego, że ich pomysłowość nie zna ograniczeń” – czytamy na stronie HeroX. Wyzwanie w zasadzie jest stricte techniczne, ale organizatorzy zapraszają do współpracy także młodzież, czyli osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. „Trzej najlepsi uczestnicy w kategorii Junior zasłużą na publiczne uznanie” – zachęcają organizatorzy. Do uznania dorzucą pamiątki z logotypami NASA.

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: