DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiada kolejne ułatwienia dla turystyki”

Przygotowujemy dla branży turystycznej kolejne instrumenty wsparcia, w tym gwarancje na zwroty dla klientów przedpłaconych wycieczek, które nie odbyły się z powodu wybuchu pandemii. 2 lipca w MR odbędzie się kolejne spotkanie z branżą w tej sprawie – zapowiada wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Resort przygotowuje m.in. gwarantowane przez Skarb Państwa rozwiązanie, które ma ułatwić touroperatorom zwroty klientom za wycieczki, które nie odbyły się z powodu pandemii.

Chcemy zdążyć z tym pakietem przed wrześniem – twierdzi wicepremier Jadwiga Emilewicz. We wrześniu mija czas gwarantowanych touroperatorom 180 dni na zwrot wpłaconych zaliczek dla klientów – wyjaśniła. Początek jesieni będzie zatem – dodała – krytycznym okresem dla firm turystycznych, które będą musiały zwracać klientom pieniądze za przedpłacone przed marcem wycieczki, które nie doszły do skutku.

Zwroty gwarantowane przez Skarb Państwa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dla wielu touroperatorów to wyzwanie finansowe nie do pokonania. We wrześniu przypada również termin odnawiania gwarancji ubezpieczeniowych przez biura podróży. Nałożenie tych terminów spowoduje dla wielu przedsiębiorców poważne kłopoty w płynności finansowej – mówi minister. Dlatego resort rozwoju, wspólnie z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.), Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym, przygotowuje „instrument wsparcia, który ułatwi zwroty tak, aby firmy przetrwały na rynku” – zapowiedziała Emilewicz. Będą to zwroty gwarantowane przez Skarb Państwa – dodaje wicepremier. Będzie to specjalny pakiet, który będziemy chcieli notyfikować w KE – tłumaczy.

Według Jadwigi Emilewicz, ministerstwo prowadzi prace analityczne, jeśli chodzi o rozwiązania dla najmniejszych podmiotów działających w branży – przewodników, pilotów, agentów wycieczek, którzy z powodu pandemii musieli zawiesić działalność.

W pakiecie znajdą się rozwiązania dotyczące takich kwestii, jak ubezpieczenia społeczne czy postojowe. Bon turystyczny, nad którym trwają obecnie prace w parlamencie nie jest zatem naszym ostatnim słowem skierowanym do branży turystycznej. W Ministerstwie Rozwoju trwają prace nad kolejnymi instrumentami wsparcia zaznacza wicepremier.

zrodlo:https://www.rmf24.pl/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: