DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

RADAR BURZ – Gdzie jest burza – Mapa burzowa {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/
Radar burz to aktualna mapa burzowa Polski i Europy. Szukaj gdzie jest burza w Polsce i wybranych rejonach na świecie. Radar burzowy na żywo pokazuje przemieszczające się dziś chmury i komórki burzowe. Mapa wyładowań oraz gdzie teraz występuje burza.

Radar burz – Mapa burzowa

Radar burz pozwoli zlokalizować gdzie jest burza dziś na aktualnej mapie. Zjawiska atmosferyczne wskazujące na występowanie warunków burzowych: błyskawice i grzmoty, wyładowania, pioruny, chmury burzowe, ulewne deszcze, nawałnice oraz gradobicie.

Odpowiednia domowa stacja pogodowanp. Renkforce W2052GU  pomoże obserwować i prognozować burze oraz wyświetlać ostrzeżenie przed burzą. Stacja pogodowa to dobry monitor i radar burz, który wstępnie wskaże gdzie są burze.

Radar burz
Radar burz

Gdzie jest burza – Jak obliczyć odległość burzy od nas

Aby określić odległość burzy w kilometrach należy policzyć sekundy od pojawienia się pioruna do grzmotu który usłyszymy. Każda sekunda to około 340 metrów bo z taką prędkością rozchodzi się dźwięk (340m/s)
Gdzie jest burza

Przykładowo grzmot po 5 sekundach od pojawienia się błyskawicy – 5×340 =1700 metrów (1,7km)

Mapa burzowa do obserwacji burz

Mapa burzowa jest podstawowym narzędziem dla łowcy burz do lokalizacji zjawisk atmosferycznych. Łowca burz specjalnie jedzie do centrum huraganu lub tornada które tworzy się wewnątrz superkomórek czyli wielkich chmur burzowych. Na miejscu tam gdzie jest burza, łowca burz chce uwiecznić na zdjęciach lub filmie ciekawe zjawiska atmosferyczne takie jak pioruny, wyładowania atmosferyczne i silne wiatry oraz ogromne chmury, a także zarejestrować w celach badawczych różne parametry pogodowe.

Mapa burzowa
Chmury burzowe

Obserwatorzy burz z całego świata dla których monitorowanie i obserwacja pogody jest codziennym hobby mają zainstalowane specjalne detektory burzowe i czujniki wykrywające burze nawet kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Na podstawie zebranych danych zostaje sporządzona prognoza burz oraz mapy burzowe przedstawiające aktualne wyładowania atmosferyczne. Każdy może zamontować taki detektor burzowy i wspomóc grupę łowcy burz.

Sezon burzowy w Polsce

Kiedy najczęściej są burze nad Polską. Burze mogą występować przez cały rok, ale największą aktywność mają od kwietnia do października. Przeważnie w miesiącach letnich szybko powstają chmury kłębiaste z których tworzą się chmury burzowe. W lato mogą występować gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i gradobiciem. Radary burzowe mogą wstępnie ostrzegać przed nawałnicami i wyładowaniami oraz pokazać jak przesuwają się fronty burzowe.
skyradar.pl

Alert pogodowy! Wydano ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami na 29/30 czerwca. Sprawdź zakładkę Prognoza burz

Potężne burze przechodzą nad Polską. Liczna zalania, podtopienia i gradobicia z silnym wiatrem

Piątkowe 26.06 popołudnie przynosi główne uderzenie silnych burz w Polsce. W wielu regionach pojawiły się burze wielokomórkowe, a lokalnie również superkomórki. Internauci informują o licznych zalaniach, podtopieniach i opadach gradu z silnymi porywami wiatru. Nawalne opady deszczu spowodowały zalania i podtopienia m.in. na Podkarpaciu, w Dylągówce, Hyżnem, Harcie, Szklarach i Rzeszowie. Ponadto nawalne opady deszczu uszkodziły nawierzchnie drogi wojewódzkiej 835 w miejscowości Hadle Szklarskie (gmina Jawornik Polski). Droga w kierunku Dynowa jest całkowicie zablokowana.

Zalania i podtopienia w wyniku burz i nawalnych opadów deszczu na Podkarpaciu. 26 czerwca 2020. Foto: widz TVP Rzeszów

Podtopienia zalania burze powódź 26 czerwca 2020 Dylągówka Szklary Rzeszów Hyżne Hadle Szklarskie Podkarpacie

Najwięcej deszczu spadło do tej pory na południowy wschód od Rzeszowa, około 100 mm (dane z systemu RainGRS / IMGW)!!. Z tego powodu doszło do licznych zalań, a nawet powodzi błyskawicznej. Na naszej stacji w Rzeszowie do godziny 17:00 spadło blisko 23 mm.

Skutki ulewy i burz na Podkarpaciu, 26 czerwca 2020

Zalania i podtopienia w rejonie Rzeszowa na Podkarpaciu, 26 czerwca 2020

Skutki nawalnych deszczy w Hyżnem i Dylągówce na Podkarpaciu, 26 czerwca 2020

Suma opadów deszczu (system RainGRS/IMGW) do godziny 17:00. Na zaznaczonym rejonie spadło około 100 mm na m2 ziemi! Wizualizacja meteomodel

Ulewa powódź zalania Dylągówka Hyżne Podkarpacie burze 26 czerwca 2020 suma opadów deszczu mapa

Z kolei we wsi Przedłęcze w gminie Brąszewice pod Sieradzem w woj. łódzkim silny wiatr uszkodził lub zerwał dach co najmniej 3 budynków. Prawdopodobnie wystąpiło zjawisko microburst. Na miejscu nadal pracują strażacy.

Strefa silnych burz rozciąga się od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Łódzką po Podkarpacie i Małopolskę. Miejscami burze pojawią się również na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, a wcześniej przeszły przez Wielkopolskę. Niektóre z burz przyjmują postać superkomórek z wyraźną chmurą stropową. Głównym zagrożeniem opady gradu oraz nawalne opady deszczu.

Zanotowane burze w Polsce w ostatnich 2 godzinach, 26 czerwca 2020

Pogoda burze w Polsce gdzie jest burza 26 czerwca 2020

Burze przesuwają się na północ, wieczorem zaczną słabnąć, a w nocy 26/27 czerwca mogą się utrzymać tylko lokalnie. Zalecamy śledzenie danych radarowych.

Aktualizacja godzina 17:35 – Niestety napływają kolejne złe informacje z Podkarpacia. W powiecie przeworskim w miejscowości Kańczuga doszło do powodzi błyskawicznej!! Sytuacja jest dramatyczna.

Zalania i podtopienia również w powiecie łańcuckim w miejscowości Handzlówka, gdzie wylała rzeka Sawa.

Powódź błyskawiczna w gminie Dubiecko na Podkarpaciu, 26 czerwca 2020

Aktualizacja godzina 19:20 – „W związku z możliwością gwałtownego wezbrania Strugu należy zabezpieczyć w miarę możliwości mienie i przygotować się do ewentualnej ewakuacji” – Taki komunikat został wydany przez Wojewodę Podkarpackiego. Chodzi o to, że na południowy wschód od Rzeszowa spadło dzisiaj w krótkim czasie około 101 mm wody na m2 ziemi. Doszło do licznych zalań i podtopień m.in. w Szklarach, Dylągówce i okolicach. Teraz ta woda będzie spływać Strugiem w kierunku Rzeszowa. Aktualnie stan wody w Błażowej opada, w Tyczynie rośnie. Stan wody na Strugu możemy monitorować On-Line.

DobraPogoda24, IMGW-PIB, TVP Rzeszów

http://www.monitoringrzek.pl/rzeszow/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: