DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Polacy w Polsce o koronawirusie”

The following two tabs change content below.

W Wielkiej Brytanii odnotowano już ponad 310 tys. zakażeń koronawirusa i przeszło 43 tys. zgonów. W Polsce to odpowiednio – 34 tys. zakażeń i 1 400 zgonów. Różnica jest ogromna, ale czy to oznacza, że Polacy mieszkający w Polsce nie boją się koronawirusa?

Polacy w Polsce o koronawirusie

Magdalena: „Na początku to był potężny stres. Puste ulice, jak w filmie katastroficznym”. (Fot. Londynek.net)

Koronawirus w Polsce nie spowalnia. Ministerstwo Zdrowia odnotowuje wzrost zakażeń Covid-19 w naszym kraju. Jednak czy ta dynamika rozwoju epidemii w Polsce niepokoi Polaków?

Magdalena, 28 lat, właścielka salonu urody, woj. mazowieckie:

– Na początku to był potężny stres. Puste ulice, jak w filmie katastroficznym. Czego się nie dotknęło, od razu mycie rąk. Teraz społeczeństwo jest wyluzowane. Może nawet za bardzo. Dlaczego? Mimo że wciąż obowiązuje nakaz noszenia maseczek w sklepach, to prawie nikt tego nie przestrzega. Denerwuje mnie to, bo dane pokazują, że wcale nie jest lepiej.

Powinniśmy się mieć na baczności i stosować do zaleceń. Wiem, że w Polsce epidemia nigdy nie była nawet zbliżona do sytuacji z wielu krajów Europy Zachodniej, chociażby w Wielkiej Brytanii. Ale wszystko w dużej mierze zależy to od rozsądku Polaków. Bo z tym wirusem to nic nie wiadomo.

Wojtek: „Trzeba pamiętać o drugiej fali. Ona na pewno nadejdzie”. (Fot. Londynek.net)

Wojciech, 34 lata, finanse, Poznań:

– Nie przejmuję się koronawirusem. Dlaczego? Jestem młody i – moim zdaniem – każdy z nas się nim zarazi. Tak mówią statystyki. Wolałbym teraz „złapać” koronę, zanim ona się zmutuje. A tak się na pewno stanie.

Poza tym, trzeba pamiętać o drugiej fali. Ona na pewno nadejdzie i przyjdzie do krajów, które mają „gorszy klimat”, np. do Polski czy Wielkiej Brytanii. Co mam na myśli mówiąc „gorszy klimat”? Chodzi mi o taką klasyczną jesień. To w tych krajach np. wirus grypy zabija więcej ludzi.

Czy Polacy przestrzegają zasad? Tak, przestrzegają. W moim sklepie osiedlowym każdy ma maseczkę. Trzymają dystans.

Dlatego nie czułbym się bezpiecznie w Wielkiej Brytanii. Mam kontakt ze znajomymi z UK i wiem, co jest grane. Odbywają sie nielegalne imprezy i klimat dużo bardziej sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa. Znajomi są z Londynu.

Paweł: „Ludzie już przyzwyczaili się do życia z wirusem”. (Fot. Londynek.net)

Paweł, 33 lata, księgowość, Przasnysz (woj. mazowieckie):

– Trochę się boję, ale żyć trzeba. Już nawet sytuacja mnie zmusiła do zjedzenia hot doga ze stacji benzynowej – przed czym się broniłem. Zjadłem, żyje i teraz już mniej się bronię.

Ludzie już przyzwyczaili się do życia z wirusem. Mało ludzi przestrzega restrykcji. Dziś przejeżdżałem przy plaży na Zegrzu (woj. mazowieckie) i pełno ludzi. Poza tym, jak przestrzegać restrykcji na weselu, gdy jest 150 osób? (polski rząd od 6 czerwca pozawala na organizację wesel i innych uroczystości rodzinne z limitem uczestników 150 osób – przyp. red.).

Bardziej niż koronawirisa boję się opadów deszczu i zalania. O czym słychać ostatnimi czasy w mediach.

Jakub: „We Francji nie było czuć zagrożenia”. (Fot. Londynek.net)

Jakub, 39 lat, barman, Pisz (woj. warmińsko-mazurskie)/Chamonix (Francja):

– W połowie marca kafeterie, dyskoteki, kluby nocne we Francji – wszystko było pełne. Wszystko wypchane po brzegi, a ludzie bardzo na luzie. Dopiero po wyborach we Francji zrobiło się poważnie. Z dnia na dzień. A ja w dzień po wyborach opuściłem Francję.

To ludzie z Polski pisali mi, żebym stamtąd uciekał. Ale we Francji nie było czuć zagrożenia. Ta panika była bardzo odczuwalna w Polsce. I tuż po przekroczeniu granicy ogromny kontrast – to była panika!

W Polsce musiałem przejść 14-dniową kwarantannę. Byłem sam w domku letniskowym na Mazurach. MOPS  i WAT dostarczały mi opał, jedzenie, a jak zepsuła się pompa – to przywieźli wodę w baniakach.

W moim województwie skala zakażeń jest bardzo niska. To pewnie wynika z małej gęstości zaludnienia. Jeszcze miesiąc temu miejscowi byli spokojni; widzieli statystyki. Sytuacja się zmieniła, kiedy ludzie zaczęli zjeżdżać na urlopy. Pierwsza inwazja z „zewnątrz” to było Boże Ciało. Po tym w najbliższej miejscowości znów pojawiły się przypadki koronawirusa. Wtedy wszyscy zaczęli chodzić w maseczkach do sklepu (przestraszyli się przyjezdnych). Wcześniej na 10 osób może 2 miały zakrytą twarz.

Janusz: „Jeżech ze Ślonska, poradzymy”. (Fot. Londynek.net)

Janusz, 62 lata, handlowiec, Śląsk:

–  Gdy w innych regionach nowych przypadków jest po kilka, w Śląskiem przybywa ponad stu chorych dziennie.  To bardzo przykre, że po kobietach, nauczycielach, pielęgniarkach przyszedł czas na hejtowanie Śląska, Ślązaków i górników.

Mam kilku kolegów górników. Ich pierwsza reakcja w takich sytuacjach? „Odchrzańcie się od nas”. Druga: „Jeżech ze Ślonska, poradzymy”.

To nie górnicy są winni za skalę zakażeń, a rząd, który zamiast na początku pandemii przeprowadzać masowe testowanie na koronawirusa i wtedy ewentualnie zamknąć kopalnie na kilka tygodni – zamknął parki i lasy.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: