DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Nawet 30 tys. zł kary za brak maseczki”

The following two tabs change content below.

Za brak zasłonięcia twarzy i nosa w miejscu, gdzie jest to obowiązkowe, grozi mandat do 500 zł. Niezdyscyplinowanego obywatela może też spotkać kara od sanepidu – do 30 tys. zł – pisze „Rzeczpospolita”.

Każdego dnia w Polsce przybywa ok. 300 kolejnych zakażonych koronawirusem. Tymczasem po kolejnych etapach odmrażania gospodarki samodyscyplina obywateli spada. W sklepach, autobusach i tramwajach coraz częściej spotkać można ludzi bez maseczki - pisze "Rz".

Zakrywanie ust i nosa w miejscach zamkniętych – sklepach, autobusach, urzędach, bankach – nie jest zaleceniem, lecz obowiązkiem – przypomina dziennik. „Niezdyscyplinowany obywatel może też zapłacić karę administracyjną nałożoną przez sanepid – nawet do 30 tys. zł. W wielu miastach policja, straż miejska i kontrolerzy sprawdzają, czy mieszkańcy noszą maseczki w komunikacji miejskiej, sklepach czy na bazarkach” – informuje gazeta.

Powodem takich działań jest to, że wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki ludzie coraz częściej lekceważą obowiązki wynikające z pandemii – w tym noszenie maseczek.

Kara za brak maseczki w w miejscach zamkniętych

Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Policji czy inspekcje handlowe przypominają, by ochrona sklepów wypraszała i nie obsługiwała klientów bez maseczek na twarzy.

„O bezpieczne autobusy zadbać mają kierowcy i kontrolerzy. O urzędy i banki – urzędnicy. Warto też pamiętać o maseczce w prywatnym samochodzie. Jeśli podróżujemy z osobami, które z nami nie mieszkają, kierowca i pasażerowie także muszą je mieć założone w czasie drogi” – przypomina dziennik.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”

zrodlo:https://businessinsider.com.pl/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: