DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

L’OREAL USUWA SŁOWA „BIAŁY”, „WYBIELAJĄCY” I „ROZJAŚNIAJĄCY” Z OPISÓW I NAZW PRODUKTÓW, PONIEWAŻ „TO RASIZM” {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Francuska firma kosmetyczna L’Oreal wycofuje słowa „biały”, „wybielający” oraz „rozjaśniający” z opisów swoich kosmetyków. Jest to efektem protestów Black Lives Matter – poinformował L’Oreal w piątek. W czwartek na podobny krok zdecydowała się firma kosmetyczna Unilever.

L’Oreal podjął decyzję o usunięciu z opakowań i opisów swoich kosmetyków wszystkich słów, które mogłyby zostać uznane za rasistowskie. Zniknął takie określenia jak „biały”, „wybielający” oraz „rozjaśniający” – czytamy w wydanym w piątek komunikacie firmy. Ma to związek z protestami Black Lives Matter – podaje portal „The News Minute”. W czwartek na podobny krok zdecydowała się firma kosmetyczna Unilever.

W komunikacie L’Oreal nie sprecyzowano czy dotychczasowe produkty zawierające opisywane słowa zniknął ze sklepowych półek.

Francuska firma podjęła decyzję o usunięciu wspomnianych słów w ślad za firmą Unilever, która postanowiła zmienić nazwę popularnego kremu rozjaśniającego „Fair & Lovely” (Jasny i piękny). Decyzja została ogłoszona w czwartek. Firma Unilever tłumaczyła, że nie zamierza już używać słowa „jasny”, ponieważ ceni wszystkie kolory skóry. Dodatkowo, firma wyraziła opinię, że użycie wspomnianych słów sugeruje istnienie „ideału piękna, który nie jest właściwy”.

Unilever i L’Oreal to dwaj duzi gracze na globalnym rynku kremów wybielających do skóry. Produkty wspomnianych firm są używane w wielu krajach azjatyckich, afrykańskich i karaibskich, gdzie posiadanie jasnej skóry jest często uważane za pożądane.

Unilever spotkała się z krytyką z powodu wypuszczenia serii „ Fair & Lovely” („Jasna i śliczna”) w momencie, w którym na świecie odbywały się protesty „Black Lives Matter”.

reuters.com / unilever.com / twitter.com / thenewsminute.com / kresy.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: