DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Koronawirus uderzył w bankomaty. PB: Euronet i Planet Cash z limitami, PKO BP rozważa ograniczenia”

„COVID-19 zaatakował bankomaty” – donosi piątkowy „Puls Biznesu”. Właściciele sieci bankomatów wprowadzają limity jednorazowych wypłat, a PKO BP, dysponujący największą siecią własnych bankomatów, rozważa ograniczenia dla obcych klientów.

Klienci banków będą mogli wypłacić w bankomatach Euronet jednorazowo maksymlanie 1000 zł.

Polacy tuż przed i już po okresie lockdownu oraz zamrożenia gospodarki wypłacili ogromne kwoty, które trzymają w domach„Dla sieci bankomatów jest to prawdziwy dramat” – ocenia „PB”. Dlatego też, by zwiększyć rentowność biznesu, przed dwoma tygodniami największy niezależny operator bankomatów Euronet wprowadził limit jednorazowej transakcji w wysokości tysiąca złotych.

„Niedługo potem w ślady konkurenta poszła druga niebankowa sieć – Planet Cash, ustalając ograniczenia w tej samej wysokości” – dodaje dziennik. W przypadku Planet Cash limity nie obowiązują klientów banków: ING, Getin, BNP Paribas, BPS i mBank.

Rentowność

„Euronet tłumaczył, że chodzi mu o zwiększenie dostępności gotówki dla klientów. IT Card, właściciel Planet Cash, jako przyczynę wskazał obowiązujący obecnie system opłat za transakcje bankomatowe” – podkreśla „PB” i przytacza wypowiedź swojego informatora, który wskazuje, że rentowność biznesu spada, bo prowizje nie wzrosły od 10 lat, a koszty w tym okresie rosły. Tylko w 2020 r. wpłynęło na to podniesienie płacy minimalnej oraz VAT na usługi związane z zaopatrywaniem bankomatów w gotówkę.

PKO BP rozważa zmiany

Zdaniem dziennika, wprowadzenie limitów przez niezależnych operatorów może wywołać duże zmiany na całym rynku. Z informacji „PB” wynika, że najliczniejsza w kraju sieć bankomatów PKO BP notuje zwiększony ruch klientów obcych banków i rozważa wprowadzenie dla nich limitów.

„Nasi klienci mogą wypłacać gotówkę w dowolnej wysokości w bankomatach PKO BP i tutaj nie planujemy wprowadzenia zmian. Bank analizuje zmiany dokonujące się na rynku i nie wykluczamy żadnego scenariusza w zakresie wypłat gotówki w naszych urządzeniach przez klientów innych banków” – mówi w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Aleksandra Gieros, dyrektor komunikacji PKO BP.

zrodlo:https://businessinsider.com.pl/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: