DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Izraelskie wojsko twierdzi, że 2 rakiety w Gazie uderzyły w południowy Izrael”

GAZA CITY, Strefa Gazy (AP) – Izraelskie wojsko powiedziało, że palestyńscy bojownicy w Strefie Gazy wystrzelili dwie rakiety do południowego Izraela pod koniec piątku, niszcząc miesiące prawie całkowitego spokoju.

W odpowiedzi izraelskie samoloty zaatakowały dwa obiekty wojskowe dla Hamasu, islamskiej grupy rządzącej Gazą.

Nie było żadnych doniesień o obrażeniach w żadnym z tych incydentów i żadna palestyńska grupa bojowników nie od razu przyznała się do odpowiedzialności za atak rakietowy. Rakiety, które uderzyły w otwarte obszary Izraela, zostały wystrzelone dzień po tym, jak Hamas ostrzegł przed przemocą wobec izraelskich planów aneksji części okupowanego Zachodniego Brzegu.

Izraelskie wojsko powiedziało, że naloty „utrudnią” przyszłym zdolnościom Hamasu.

Na terytoriach palestyńskich pojawiają się napięcia związane z planami aneksji Izraela dla Zachodniego Brzegu, w tym strategicznie ważną Doliną Jordanu. Aneksja skutecznie rozwiałaby nadzieje Palestyny ​​na ustanowienie realnego państwa na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i we wschodniej Jerozolimie.W czwartek zbrojne skrzydło Hamasu ostrzegło przed przemocą, jeśli Izrael przystąpi do planów aneksji, mówiąc, że taki ruch jest równoznaczny z „wypowiedzeniem wojny”.

Przez większą część pierwszej połowy 2020 r. Granica Gaza-Izrael pozostawała spokojna, ponieważ Hamas zatrzymywał weekendowe demonstracje, które często stawały się gwałtowne. Wydaje się, że zagrożenie koronawirusem również przyczyniło się do spokoju.

W sobotę około 100 000 biednych rodzin w Gazie zacznie otrzymywać po 100 USD w ramach darowizny z Kataru. Bogaty w ropę kraj Zatoki Perskiej przekazuje darowizny od prawie roku, aby pomóc uspokoić się i zapobiec wojnie Hamasu i Izraela.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: