DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Atak nożownika w Glasgow. Są zabici!!!”

Co najmniej trzy osoby zostały śmiertelnie ugodzone nożem w Glasgow – podała stacja BBC. Według niej, sprawca został zastrzelony później przez policję.

Atak nożownika w Glasgow. Są zabici

Ostateczna liczba ofiar wciąż nie jest znana. (Fot. Twitter/@lindajsinclair)

Do zdarzenia doszło w jednym z hoteli w Glasgow.

Jak wcześniej podawano, nie ma dalszego zagrożenia dla mieszkańców.

Z powodu zdarzenia zamknięta została część miasta, ale – według policji – sytuacja już została opanowana i nie ma dalszego zagrożenia dla ludzi.

Jedną z osób rannych w trakcie ataku jest funkcjonariusz policji – potwierdziła szkocka policja. Został on dźgnięty nożem przez napastnika i przebywa w szpitalu.

Według informacji podawanych przez BBC i Sky News, które nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez policję ani władze, w ataku zabite zostały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło w znajdującym się w centrum największego miasta Szkocji hotelu Park Inn, prawdopodobnie na schodach. Policja potwierdziła, że napastnik został zastrzelony i nie poszukuje nikogo więcej w związku ze zdarzeniem. Cały czas rejon hotelu pozostaje zamknięty.

Nożownik został zastrzelony przez policję, a sześć rannych osób, w tym policjanta, zabrano do szpitali – przekazała policja. Na razie nie potwierdzono oficjalnie informacji o trzech ofiarach śmiertelnych.

Według stacji BBC, jedną z trzech ofiar śmiertelnych jest napastnik, a stacja Sky News podała, powołując się na świadków, że dwie spośród rannych osób to recepcjoniści hotelu Park Inn w centrum Glasgow, gdzie wczesnym popołudniem doszło do zdarzenia.

Szkocka policja potwierdziła na razie, że ranny policjant jest w stanie krytycznym, choć stabilnym. Poinformowała również, że nie poszukuje nikogo innego w związku ze zdarzeniem i nie ma dalszego zagrożenia dla mieszkańców, choć teren wokół hotelu pozostaje zamknięty.

Na razie bardzo niewiele wiadomo na temat zdarzenia, np. czy miało ono podłoże terrorystyczne. Według świadków policja przebywała wewnątrz budynku przez co najmniej pół godziny.

Stacja Sky News wskazuje, że w hotelu Park Inn zakwaterowani byli uchodźcy, ale nie jest jasne, czy zajmowali oni cały hotel czy też jego część.

Kondolencje dla wszystkich ofiar, a także podziękowanie dla funkcjonariuszy policji przekazali brytyjski premier Boris Johnson, minister spraw wewnętrznych Priti Patel i szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

To drugi atak nożownika w Wielkiej Brytanii w ciągu tygodnia. W ubiegłą sobotę wieczorem w Reading na zachód od Londynu libijski azylant zaatakował nożem grupę osób siedzących na trawie w parku, zabijając trzy i raniąc trzy kolejne.

Ponieważ w sprawie incydentu wciąż spływają kolejne informacje, ta wiadomość będzie aktualizowana.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: