DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Psy-roboty trafiły już do sprzedaży. Można je kupić pod warunkiem, że…”

Firma Boston Dynamics w końcu rozpoczęła sprzedaż czworonożnych robotów Spot, które przypominają psy. Mogą one biegać, wchodzić po schodach i otwierać drzwi, a nawet pociągnąć bryczkę. Jednak kupujący musi zobowiązać się do tego, że nie wykorzysta maszyny do zaatakowania innego człowieka lub do straszenia go. A jeśli to zrobi, traci gwarancję.

Psy-roboty trafiły już do sprzedaży. Można je kupić pod warunkiem, że...Czy

banner-wizytowka-1580899038

niedługo „psie roboty” podbiją rynek? (Fot. Getty Images)

Zwinny robot może chodzić, wspinać się po schodach i patrolować otoczenie przy użyciu kamer i innych czujników. Producent przewidział jednak, że wynalazek może też okazać się niebezpieczny. Dlatego w warunkach użytkowania można wyczytać, że: „Spot nie jest certyfikowany jako bezpieczny do użytku domowego lub przeznaczony do stosowania w pobliżu dzieci lub innych osób, które mogą nie doceniać zagrożeń związanych z jego działaniem”.

Nie można go też wykorzystywać do działania na szkodę innych osób. W przeciwnym przypadku – jak wyjaśnił Michael Perry, wiceprezes firmy Boston Dynamics ds. rozwoju biznesu – firma może unieważnić gwarancję, odmówić naprawy robota i nie przedłużać licencji, co ostatecznie spowoduje dezaktywację maszyny.

Firma Boston Dynamics już w zeszłym roku ogłosiła, że rozpocznie masową produkcję Spotów. Testowano je zarówno na placach budowy, jak i w parkach rozrywki, także w czasie pandemii.

Ostatnio w Singapurze Spot biegał po parku i nawoływał do zachowania dystansu społecznego. Inny przeprowadzał wywiady z pacjentami w bostońskim centrum medycznym. Jeszcze inny egzemplarz próbował zaganiać owce, zupełnie jak pies pasterski.

Sam Seifert, jeden z inżynierów, którzy opracowywali tę maszynę, przyznał, że w czasie pandemii prace nad psami-robotami kontynuowano w domach pracowników. On sam testował Spota w swoim mieszkaniu i… naraził się na skargi sąsiadów, którzy twierdzili, że mechaniczny pies za bardzo hałasuje. Pod tym względem żywy pies i Spot mogliby podać sobie łapę, bo mają tę samą wadę – są głośne. „Sąsiedzi skarżyli się na uporczywe tupanie” – przyznał inżynier.

Wydaje się, że producentowi nie chodzi jednak o nękanie sąsiadów tupaniem, a o inne możliwości wykorzystania maszyny biegającej na czterech kończynach. Może on przecież przenosić materiały wybuchowe, zakradać się, podglądać, śledzić. Ale tylko na polecenie bogatych właścicieli, którym w dodatku nie zależy na gwarancji. Spot kosztuje bowiem 74 500 dolarów.

zrodlo:londynek.net

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: