NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Wirusolog: Jeśli to się stanie, to w zasadzie mamy koniec epidemii  ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Robert Brzoza: Padła część systemu FED ☀Autor Gabi☀
Dostał pismo z ING. Chcą wiedzieć, skąd ma pieniądze.  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Dlaczego górnicy otrzymują całą wypłatę, a inni „siedzą” na najniższej krajowej?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Już prawie tydzień mija od momentu ogłoszenia przez ministra aktywów państwowych Jacka Sasina wstrzymania prac w 12 śląskich kopalniach. Kwestią sporną pozostaje stuprocentowe wynagrodzenie dla górników. Czym ta branża różni się od innych wyjaśnia wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier zaznaczył, że zachowanie wynagrodzenia było istotne, ponieważ to nie górnicy odpowiadają za to, że w kopalniach doszło do zarażeń. Dlatego zdaniem ministra nie powinni ponosić za to strat ekonomicznych. Takie wyjaśnienie może oburzać rozgoryczonych pracowników innych branż, których skierowano na przymusowe postojowe, ale z najniższą krajową na koncie.

Rząd płaci, bo boi się protestu górników?

W wywiadzie dla „Super Express” zapytano wicepremier i minister rozwoju Jadwigę Emilewicz właśnie o kwestię zróżnicowanego traktowania postojowego. Zwrócono uwagę, że kopalnie nie pracują, górnicy są na postojowym i mimo to otrzymują stuprocentowe wynagrodzenie. Co w takim przypadku mają powiedzieć pracownicy innych branż, którym obniżono pensję? Dlaczego inne grupy zawodowe mogą poczuć się źle traktowane?

Górnik w kopalni miedzi należącej do zakładu Safjanowska Miedź w obwodzie swierdłowskim.
© SPUTNIK . PAVEL LISITSYN

Emilewicz wyjaśniła, ze na wynagrodzenie górnika oprócz pensji podstawowej składa się mnóstwo dodatków, dlatego 100 proc. wypłata, którą otrzyma przez okres wstrzymania prac w kopalni będzie równoznaczna z wypłatą przy zredukowaniu wymiaru pracy.

Wicepremier dodała, że nie należy porównywać sytuacji, ponieważ np. przedsiębiorstwo ma do wyboru kilka opcji: może zmniejszyć wolumen zamówień, zredukować liczbę pracowników, zmniejszyć wymiar godzin, a może też skorzystać z dopłaty do wynagrodzeń. Z kolei kopalnie i górnicy nie mieli takiego wyboru, a zostali odgórnie skierowani na kwarantannę.

Stąd decyzja o pełnej wypłacie pensji. Warto też pamiętać, że części składowe wynagrodzenia górników to nie tylko pensja podstawowa, lecz także szereg dodatków. Proporcjonalnie ich wynagrodzenia w czasie kwarantanny będą porównywalne do tych uzyskiwanych przy obniżeniu wymiaru pracy – zaznaczyła Emilewicz.

Przypomniała też, że jest przecież możliwość skorzystania z pomocy tarczy antykryzysowej, która jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców i pracowników innych branż i oferuje mnóstwo środków wsparcia.

W wywiadzie pojawiło się również przypuszczenie, że być może rząd płaci górnikom, ponieważ boi się ich reakcji na ewentualne cięcia pensji. Wicepremier zaprzeczyła, mówiąc, że sytuacja na Śląsku jest trudna, a na kwarantannach znajdują się całe rodziny. Natomiast epicentrum zachorowań stały się kopalnie, dlatego podjęto decyzję o wstrzymaniu ich pracy i wypłaceniu górnikom 100 proc. postojowego.

Górnicy w klatce windy w kopalni
© SPUTNIK . ALEXEI KUDENKO

Minister rozwoju skomentowała również zniesienie większości obostrzeń w Polsce, bo skoro cały czas jest wzrost zachorowań, to być może zostały zdjęte zbyt wcześnie? Według niej wzrost zarażeń dotyczy konkretnego miejsca, a nie całego kraju. Podjęto wobec tego stosowne kroki i zareagował zarówno minister zdrowia, premier, jak i GIS. Ponadto, jak dodała wicepremier, trzeba było już przywrócić gospodarkę do życia, żeby uniknąć długoterminowych problemów.

Zamknięte kopalnie uleczą Śląsk?

Województwo śląskie zostało najbardziej dotknięte epidemią koronawirusa, co praktycznie sparaliżowało normalne funkcjonowanie polskich kopalń. Masowe zarażenia górników i kwarantanna znacząco zredukowała liczbę pracujących załóg. Wydobycie surowca na wcześniejszym poziomie stało się wręcz niemożliwe.

Fabryka metalurgiczna
© SPUTNIK . SIERGIEJ WIENIAWSKI

Resort aktywów państwowych ogłosił decyzję o tymczasowym wstrzymaniu wydobycia w 12 śląskich kopalniach od 9 czerwca na trzy kolejne tygodnie. Jak podkreślił minister Sasin, decyzja została podyktowana troską o bezpieczeństwo załóg górniczych. Jednocześnie zapewnił, że górnicy na postojowym otrzymają 100 proc. wynagrodzenia.

Od wtorku (9 czerwca – red.) na trzy tygodnie dojdzie do wstrzymania wydobycia w dwóch kopalniach JSW i 10 kopalniach PGG – oświadczył wicepremier Jacek Sasin, podkreślając, że chodzi o zduszenie ognisk zakażeń.

Dodał, że chodzi o czasowe wyłączenie kopalń, w których załogi nie zostały całkowicie przebadane. Minister wyraził również wdzięczność wobec górników i związków zawodowych za postawę i zrozumienie. – Te działania muszą być podjęte dla dobra całej społeczności – zaznaczył.

sputniknews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: