DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Kwidzyn: strajk pracowników amerykańskiego koncernu”

Konflikt w kwidzyńskim zakładzie International Paper wchodzi w decydującą fazę. We wtorek pracownicy rozpoczną strajk. Wcześniej poparcie dla takiej formy protestu poparła w referendum miażdżąca większość członków. Związkowcy podkreślają: wyczerpaliśmy inne formy dialogu.

 International Paper to potężna firma – jedne z największych przedsiębiorstw papierniczych na świecie pod względem wielkości sprzedaży i produkcji papieru i tektury. Międzynarodowy koncern nie potrafi jednak sprostać oczekiwaniom płacowym pracowników jednej z polskich fabryk. Od ponad pół roku związkowcy walczą o podwyżki na przyzwoitym poziomie

Na początku pracownicy oczekiwali podwyżki w wysokości 415 zł brutto dla każdego zatrudnionego, natomiast koncern oferował tylko 206 zł. Prowadzone mediacje nie doprowadziły do porozumienia, więc przed bramą kwidzyńskiego zakładu przeprowadzono akcję protestacyjną. Uczestniczyło w niej około 400 związkowców z trzech organizacji działających w IP Kwidzyn: Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ „Solidarność”, Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników IP Kwidzyn oraz Związku Inżynierów i Techników IP Kwidzyn.

Związkowcy mieli nadzieję, że widmo strajku skłoni kapitalistę do ustępstw. Tak się jednak nie stało. Podczas ostatniego spotkania negocjacyjnego pracownicy oczekiwali 380 zł podwyżki, natomiast zarząd oferował 251 zł. Do porozumienia ponownie nie doszło, a związkowcy rozpoczęli przygotowania do strajku. Odmowa pracy rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 2 w nocy i będzie polegać na całkowitym zaprzestaniu pracy w na liniach technologicznych. Dla firmy może to oznaczać poważne straty.

Reprezentanci pracowników akcentują, że strajk to konsekwencja betonowej postawy władz firmy

– Po wyczerpaniu się możliwości rozwiązania sporu zbiorowego według zasad określonych w Ustawie, zmuszeni jesteśmy do podjęcia ostatecznej formy protestu, jakim jest strajk. Tylko w taki sposób możemy uzyskać zamierzony cel, jakim jest poprawa warunków finansowych całej załogi. Już teraz ogłaszamy Pogotowie Strajkowe, apelujemy do wszystkich pracowników, aby przez najbliższe 5 dni swoje obowiązki wykonywali jeszcze bardziej skrupulatnie, przestrzegająca przy tym bardzo dokładnie wszystkich licznych procedur – zakomunikowali przedstawiciele trzech związków działających na terenie IP Kwidzyn.

Związkowcy podkreślają, że każda forma uniemożliwienia strajku spotka się z reakcją prawną.

– Prawo do strajku jest fundamentalnym prawem pracowników i organizacji związkowych, należy do podstawowych praw człowieka oraz wolności związkowych. Osoby niezrzeszone biorące udział w strajku mogą liczyć na wsparcie organizacji związkowych –czytamy w piśmie skierowanym do pracowników IP.

Oświadczenie wydały też władze spółki.

– Zarząd Spółki International Paper-Kwidzyn potwierdza, że w trakcie corocznych negocjacji płacowych z przedstawicielami Związków Zawodowych strony nie osiągnęły obopólnie akceptowalnego porozumienia. W następstwie, Związki Zawodowe poinformowały o przystąpieniu do strajku z dniem 9 czerwca. Zarząd Spółki jest przekonany, że strajk nie jest rozwiązaniem, szczególnie w świetle obecnych warunków i pozostaje otwarty na kontynuowanie rozmów, aby rozwiązać ten problem. Po raz kolejny podkreślamy chęć przyznania naszym pracownikom podwyżek wynagrodzenia w wysokości, która odzwierciedla obecną sytuację rynkową oraz wymagające środowisko ekonomiczne i operacyjne, które uległo dalszemu pogorszeniu w wyniku pandemii COVID-19. Zarząd Spółki niezmiennie wierzy, że pracownicy i przedstawiciele Związków Zawodowych przyjmą naszą propozycję podwyżki i porozumienie zostanie podpisane – informuje Zarząd International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o.

zrodlo:strajk.eu

2 thoughts on “„Kwidzyn: strajk pracowników amerykańskiego koncernu”

  1. zydzi na polskim majatku sie uwlaszczyli. polakom zostawiajac ,,sfere” biznesowa na straganie badylami handlowac, ,,biznes”grzyby juz pomalu polakom sie konczy bo lasy w rece prywatne czyli zydowskie przechodza.. zyd korwin na swoim lesie tabliczke wstep wolny wystawil, a kilka dni potem pokazal ze strzelal bedzie jak mu ktos do lasu wejdzie..

  2. kwidzyn to inwestycja prl za gierka. to solidarnosc, doprowadzila do trawnsformacji ustrojowej, ktora doprowadzila do okradzenia polakow z polski. a teraz te neo-solidaruchy chca podwyzki, zeby zakryc szerszy problem odzyskania polskiego mienia, przez zydow polakom zrabowanego, w tm np. kwidzyn. kwidzyn jest polski a nie amerykanski/zydowski…..

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: