DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Uzbrojeni obserwatorzy obserwują marsz protestujących Floyda w Indianie”

Protestujący w wiejskim mieście Indiana, którzy wyszli na ulice, aby potępić rasizm i policyjne zabójstwa Czarnych, spotkali przechodniów, którzy trzymali karabiny podczas demonstracji.

Film, który krążył w mediach społecznościowych, pokazuje 21 osób stojących na szlaku rowerowym w pobliżu centrum Crown Point w stanie Indiana, obserwujących protestujących maszerujących obok nich w poniedziałek podczas pokojowego protestu przeciwko brutalności policji i rasizmowi. Ośmiu świadków trzymało broń palną, co stanowi akt szefa policji w Crown Point, Pete Land, który jest chroniony na mocy prawa stanowego.


„Były osoby – niezwiązane z wydziałem policji, tylko prywatni obywatele – które miały wystawione osobiście karabiny”, powiedział Land we wtorek podczas wirtualnego forum miasta. „Mają do tego prawo”.

W Indianie legalne jest noszenie karabinu lub strzelby, ale publiczne pozwolenie na noszenie broni jest wymagane, wyjaśnił Land.

W poniedziałek protest przyciągnął dziesiątki demonstrantów przeciwko zabiciu George’a Floyda, 46-letniego Murzyna, który zmarł 25 maja po błaganiu o powietrze, podczas gdy biały policjant z Minneapolis przycisnął kolano do szyi Floyda.

Były funkcjonariusz Derek Chauvin został oskarżony o zabójstwo drugiego stopnia. Trzej pozostali funkcjonariusze na miejscu po raz pierwszy zostali oskarżeni w środę o pomoc w popełnieniu morderstwa drugiego stopnia i zabójstwo drugiego stopnia.

Cedric Caschetta, który uczestniczył w prawie trzygodzinnym proteście, powiedział, że niektórzy ludzie stali po przeciwnej stronie ulicy, gdzie rozpoczął się protest, i próbowali ich zantagonizować. Dwudziestoletni Caschetta powiedział tłum opozycji krzyknął: „Znajdź pracę”, „Nie należysz tutaj” i „To problem”.

Caschetta, który jest czarny, zauważył, że rozumie prawa drugiej poprawki ludzi, ale rodzaj broni palnej, którą nosili świadkowie, był nadmierny.

„Ich przesłaniem było zastraszanie, ochrona” – powiedział Caschetta, młodszy z Elmhurst College, który mieszka w Lowell w stanie Indiana.

Tymczasem policjanci towarzyszyli protestującym, aby zapewnić im wsparcie i ochronę departamentu, powiedział Land. Policja powiedziała również ludziom przeciwnym protestującym, że departament stoi przy demonstracji.

„(My) upewniliśmy się, że ich wiadomość się rozeszła. Zgodziliśmy się z ich przesłaniem – powiedział Land. „Crown Point to nie Minneapolis”.

Burmistrz Crown Point David Uran podkreślił, że protestujący korzystali ze swoich praw do Pierwszej Poprawki.

„To była pokojowa demonstracja. Pozwolono im tam być – powiedział Uran podczas wirtualnego posiedzenia Rady Miasta w poniedziałkowe godziny po proteście. „Ton został ustalony bardzo wcześnie, aby było bardzo spokojnie”.

W Indianapolis, funkcjonariusz departamentu policji powiedział, że agencja bada działania kilku oficerów schwytanych na wideo podczas niedzieli demonstracyjnej przy użyciu pałek i kuleczek pieprzu, aby podbić dwie kobiety.

Film opublikowany na Twitterze i Facebooku pokazuje czarną kobietę, która była trzymana od tyłu przez białego, męskiego oficera, uciekając przed jego uściskiem, a następnie otoczona przez kilku innych oficerów. Słychać trzaski, a wideo pokazuje kilka chmur kurzu, uważanych za kulki pieprzu, w pobliżu kobiety. Pokazuje również, że dwóch oficerów uderza ją pałkami, dopóki nie spadnie na ziemię. Film pokazuje również, jak jest trzymana twarzą w dół na chodniku z pałką na karku.

Druga kobieta, biała, jest widziana i słyszy krzyki: „Dlaczego ona? Dlaczego ona?” Inny oficer rzuca drugą kobietę, pcha ją na ziemię, gdzie zostaje podbita przez oficerów. Film nie pokazuje, co doprowadziło do incydentu.

Ogłaszając śledztwo, rzecznik Departamentu Policji Metropolitalnej Indianapolis Sgt. Grace Sibley odmówiła podania dodatkowych informacji.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: