Ekspert ZUS nie ma wątpliwości. Polski rząd może nawet nie mieć pieniędzy na 13. emeryturę. Wszystko zwala się na koronawirusa, a de facto, to rząd PiS pod przykrywką epidemii koronawirusa, której nie ma (200 osób tylko umarło na Covid-19, bez chorób współistniejących od początku kwietnia), PiS jest odpowiedzialny za katastrofę ekonomiczną w Polsce. To PiS wywołał ten kryzys i wprowadził reżim i ubóstwo i jeszcze się na tym dorabiali.

Który to już raz jak rząd PiS wyciąga swoje łapy do naszych kieszeni? Nie tak dawno zabrał emerytom zaległy abonament RTV. Teraz zabiera się za emerytury.

System emerytalno-rentowy jest od wielu lat pod presją, co przede wszystkim ma związek z tzw. złą demografią. Coraz więcej ludzi wychodzi z rynku pracy, a coraz mniej ludzi pracuje – mówi dr Wojciech Nagel.

– W przypadku 14. emerytury będzie rzeczą niezwykle trudną, aby rząd dotrzymał jej wypłaty w przyszłym roku. Wszystko z uwagi na to, że bardzo pogłębi się deficyt budżetowy i nie będzie takich możliwości finansowania długu, jakie były dotąd. Narodowy Bank Polski skupuje obligacje dlatego, że obecnie rynek długu praktycznie zamarł.” – dodaje expert

„Na 13. emerytury, które trafiły do emerytów w kwietniu br., rząd przeznaczył 12 mld zł. Świadczenie było równe emeryturze minimalnej w wysokości 1200 zł. Na listopad 2021 roku zaplanowano natomiast „czternastki”, które miałyby kosztować budżet 11 mld zł. Tymczasem składki wpływające do FUS są niższe od zakładanych przy konstruowaniu budżetu na 2020 rok.”

Gdyby ZUS był firmą prywatną to już dawno musiałby ogłosić bankructwo, a tak ciągnie jest pompowane niewyobrażalne dużymi pieniądzmi z budżetu pod przykrywką pomocy emerytom.

Pieniądze za lata bycie niewolnikiem Systemu nie mają pokrycia i jak tu zgodzić się na przymusowe składki na ZUS? Jak by to było takie „dobre” dla ludzi nie było by przymusu, bo w Systemie niewolniczym nie ma wyboru.

System się powoli sypie, rząd upada. Rządzący nie mają już pomysły na rozwój, więc zaczęli niszczyć i chętnie by zdepopulowali szczepionkami miliony ludzi, bo jak się naród obudzi, to będą mieli duży problem. Wystarczy zobaczyć w jakiej panice byli jak był Strajk Przedsiębiorców, ile policji zwołali, jak bardzo zależało im żeby te demonstracje stłumić ale tego będzie więcej, bo coraz bardziej ludzie zaczną dostrzegać jak zostali oszukani.

Tylko patrzeć jak głębiej rząd PiS będzie szukał pieniędzy w naszych kieszeniach. Oni będą to nazywać, że ratują gospodarkę, którą sami zrujnowali.

„Rączka rączkę myje”! Premier Morawiecki chwali swojego kolegę ministra Szumowskiego!

PiS dalej brnie w dół, już nie tylko jest na samym dnie, ale teraz jest 3 metry pod mułem! Ich linia obrony polega na tym, że według nich epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie istniała. A to nie prawda, żadnej pandemii nie ma, co potwierdzają nie tylko nieskorumpowani lekarze ale i dane, które pokazują, że w Polsce od kwietnia do 19 maja na Covid-19 zmarło bez chorób współistniejących zaledwie 200 osób!

Polski już nie ma, jesteśmy kolonią izrelsko-watykańsko-amerykańską, Polacy są dynami na każdym kroku przez władze, bo Polakowi wystarczy obiecać. PiS to partia, która ściśle współpracuje ze światowym rządem i w ich interesie nie jest dbanie o interesy Polaków, ale o interesy korporacji zagranicznych, co zresztą widzimy na każdym kroku. To PiS doprowadził do zrujnowania gospodarki Polski i do reszty nieszczęść jakie spotkało Polaków, kłamią w żywe oczy i zwalają całą winę na coś co nie istnieje, a przy tym wszystkim robią jeszcze interesy jak Szumowski.

Wracając do meritum sprawy, Morawiecki bankster, chwali kolegę Szumowskiego:

– Chcę podziękować ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, szefowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu za trudne decyzje, odważne, które uratowały Polskę przed kataklizmem, jaki widzieliśmy w Europie Zachodniej – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

PiS nie pragnie demokracji, oni chcą totalitaryzmu, reżimu . Pozbawili Polaków wszelkich praw obywatelskich.

Premier na konferencji prasowej w Warszawie podkreślił, że dla obecnego rządu godność i życie ludzkie są najwyższymi wartościami -mówił Mateusz Morawiecki.

Polityk to najlepszy, wyrafinowany kłamca, potrafi skłamać w żywe oczy, bez mrugnięcia okiem.

Dla premiera Morawieckiego godność i życie ludzkie, w szczególności Polaków jest nic nie warte. Bo wystarczy się przyjrzeć faktom, jak PiS jest za obowiązkowymi sczepinami, które prowadzą do kalectw, a nawet śmierci. Jak PiS uprzykrzył Polakom, przedsiębiorcą, pracownikom życie, niszcząc ich firmy, odbierając pracę i ich prawa obywatelskie na rzecz epidemii, której faktycznie ma. PiS już nigdy z tego nie wyjdzie, ich czas jest policzony.

Morawiecki znany z hasła: „Polak ma zapie*dalać za miskę ryżu” – a tu pie*rzy o godności.

Wszystko to co puszcza rząd do swojej telewizji to jest propaganda i fake news. Rząd ten i inne też, działają na szkodę Polaków, co ich czyny pokazały. Co innego mówią, a co innego robią i w ten sposób oszukają Polaków. Nie dajmy się na to nabierać.

portal.nysa.pl