DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Londyn:” Tysiące demonstrantów protestowały po śmierci Floyda”

Tysiące demonstrantów protestowały dzisiaj w centrum Londynu po śmierci George’a Floyda w czasie brutalnej interwencji policyjnej w Minneapolis. Tłum skandował: ‚Nie ma sprawiedliwości, nie ma pokoju!’ i ‚Życie czarnoskórych się liczy!’

Londyn: Tysiące demonstrantów protestowały po śmierci Floyda

Fala protestów dotarła też do brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)

Wielu demonstrantów było ubranych na czerwono, niektórzy nieśli banery z napisami: „Wielka Brytania nie jest niewinna: mniej rasizmu to wciąż rasizm!” i „Rasizm to problem globalny!”. Inni skandowali: „George Floyd” i „Życie czarnoskórych się liczy!”.

Floyd, 46-letni Afroamerykanin, zmarł 25 maja w Minneapolis, gdy w czasie aresztowania za domniemaną próbę zapłacenia fałszywym 20-dolarowym banknotem został przygnieciony do ziemi przez policjanta, który przez dziewięć minut klęczał na jego szyi. Na nagraniu wideo z aresztowania słychać, jak Floyd, który był nieuzbrojony, mówił, że nie może oddychać.

Dowódcy brytyjskiej policji przyznali, że są wstrząśnięci tym, w jaki sposób zginął Floyd oraz skalą przemocy, jaką wywołała jego śmierć. Zaapelowali też do protestujących w Londynie, by zachowali środki bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa i współpracowali z policją.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson – jak relacjonuje Reuters – oświadczył: „Oczywiście, że życie czarnoskórych się liczy i całkowicie rozumiem gniew i żal, które odczuwalne są nie tylko Ameryce, ale teraz na całym świecie i w naszym kraju również”.

W związku z zabiciem Floyda, dzisiaj w nocy doszło do protestów w Paryżu przeciw brutalności policji we Francji i w USA, co było również reakcją na śmierć Adamy Traore, zmarłego we francuskim areszcie w 2016 roku. Demonstracje przekształciły się w zamieszki i starcia z policją. Według mediów, na ulice wyszło ponad 20 tys. osób.

zrodlo:londynek.net

2 thoughts on “Londyn:” Tysiące demonstrantów protestowały po śmierci Floyda”

  1. a w polsce ludzie gina w ,,niewyjasnionych” okolicznosciach, ,,popelniaja samobujstwa” z rak seryjnych samobujcow i nikt nie potestuje…milczenie owiec w rzezni polskiej nr.3

  2. nie tak dawno czarnoskorago bylego slawnego spotowca policja w uk, kilkakrotnie ostrzelala taserem, na smierc.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: