DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Ulice narodu najspokojniejsze w ciągu dni, protesty w dużej mierze pokojowe”

MINNEAPOLIS (AP) – Protesty były w dużej mierze pokojowe, a ulice kraju były spokojniejsze niż w ciągu kilku dni, odkąd zabójstwo George’a Floyda wywołało niekiedy gwałtowne demonstracje dotyczące brutalności policji i niesprawiedliwości wobec Afroamerykanów.

banner-wizytowka-1580899038

Wcześniejsze godziny policyjne i wysiłki protestujących mające na celu powstrzymanie bezprawia zapobiegły bardziej powszechnym szkodom dla przedsiębiorstw w Nowym Jorku i innych miastach z dnia na dzień.

W środę rano aresztowania wzrosły do ​​ponad 9000 w całym kraju, odkąd wandalizm, podpalenia i strzelaniny wybuchły wokół USA w reakcji na śmierć Floyda 25 maja w Minneapolis. Zgłoszono co najmniej 12 zgonów, choć okoliczności w wielu przypadkach wciąż są rozwiązywane.W Waszyngtonie, gdzie władze nakazały ludziom zejść z ulic przed zachodem słońca, tysiące demonstrantów we wtorek wieczorem zbili blok przed Białym Domem, po rozprawie dzień wcześniej, kiedy oficerowie wypędzili pokojowych protestujących z Lafayette Park, aby utorować drogę prezydentowi Donaldowi Trumpowi zrób zdjęcie z Biblią w kościele. W celu zablokowania dostępu do parku postawiono czarne ogrodzenie z łańcucha.

„Zeszłej nocy zepchnąłem mnie daleko” – powiedziała 40-letnia Jessica DeMaio z Waszyngtonu, która po raz pierwszy uczestniczyła w proteście Floyda. „Bycie tutaj jest lepsze niż bycie w domu bezradnym”.

Pasterze w kościele modlili się z demonstrantami i rozdawali butelki z wodą. Tłum pozostał na miejscu po godzinie 19:00. godzina policyjna minęła, przeciwstawiając się ostrzeżeniom, że reakcja organów ścigania może być jeszcze silniejsza. Ale ludzie byli spokojni, nawet uprzejmi.

W pewnym momencie tłum wygwizdał się, gdy protestujący wspiął się na latarnię i zdjął znak drogowy. Podniósł się śpiew: „Pokojowy protest!”

Papież Franciszek wezwał do narodowego pojednania i pokoju, mówiąc, że z wielką troską był świadkiem niepokojących niepokojów społecznych w Stanach Zjednoczonych.

„Moi przyjaciele, nie możemy tolerować rasizmu i wykluczenia w jakiejkolwiek formie ani przymykać oczu, a jednocześnie twierdzić, że bronimy świętości każdego ludzkiego życia” – powiedział.

Trump odepchnął gubernatorów narodu, by stanowczo sprzeciwili się przemocy, tweetując we wtorek, że „lowlifes and fraers” przejmują ulice Nowego Jorku. Ponownie napisał na Twitterze: „PRAWO I ZAMÓWIENIE!”

Tysiące ludzi pozostało w Nowym Jorku we wtorek wieczorem, niezrażony o 8 wieczorem. godzina policyjna, choć na początku środy większość ulic była pusta. Poobijane witryny z poprzednich rund przemocy można było zobaczyć na Manhattanie.


Protestujący maszerowali także w Los Angeles; Miami; St. Paul, Minnesota; Kolumbia, Karolina Południowa; i Houston, gdzie szef policji rozmawiał z pokojowymi demonstrantami, ślubując reformy.

„Bóg, jako mój świadek, nadchodzi zmiana” – powiedział Art Acevedo. „I zrobimy to we właściwy sposób”.

Ponad 20 000 członków Gwardii Narodowej zostało powołanych w 29 stanach, aby uporać się z przemocą.

W Filadelfii posąg byłego burmistrza Franka Rizza został usunięty przez miasto wczesną środą po tym, jak wielokrotnie był celem ataków wandali. W latach 70. Rizzo przewodniczył policji, oskarżonej o rasizm i brutalność.

Floyd zmarł po tym, jak biały policjant z Minneapolis przycisnął kolano do szyi kajdanki czarnego mężczyzny, płacząc, że nie może oddychać. Oficer, Derek Chauvin, został zwolniony i oskarżony o morderstwo.

Matka 6-letniej córki Floyda, Gianna, powiedziała, że ​​chce, aby świat wiedział, że jej mała dziewczynka straciła dobrego ojca.

„Chcę, aby wszyscy wiedzieli, że to właśnie wzięli ci oficerowie”, powiedziała Roxie Washington podczas konferencji prasowej w Minneapolis, a jej córka była u jej boku. „Chcę dla niego sprawiedliwości, ponieważ był dobry. Bez względu na to, co ktoś myśli, był dobry. ”

Minnesota bada, czy Departament Policji w Minneapolis ma wzór dyskryminacji mniejszości.

Niektórzy protestujący obrali rosnący ruch jako konieczność po długiej liście zabójstw dokonanych przez policję.

„Czuje się, jakby to była niekończąca się kaskada umierających hashtagów czarnych ludzi, i wydaje się, że nasi polityczni przywódcy nie robią nic, aby wprowadzić rzeczywistą zmianę”, powiedziała 19-letnia Christine Ohenzuwa, która wzięła udział w pokojowym proteście w Minnesocie Kapitol w St. Paul.

„Zawsze będzie punkt krytyczny. Myślę, że teraz widzimy punkt krytyczny w całym kraju ”.

___

Sedensky poinformował z Filadelfii. Powiązani dziennikarze prasowi z USA przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: