DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„„Niebezpieczne”: na całym świecie policja dusi się pod kontrolą”

LE PECQ, Francja (AP) – Trzy dni po śmierci George’a Floyda z duszącym się oficerem policji w Minneapolis inny czarnoskóry wił się na asfalcie ulicy w Paryżu, gdy policjant przycisnął kolano do szyi podczas aresztowania.

Techniki unieruchamiania, w których oficerowie wywierają nacisk na kolana na podatnych podejrzanych, są stosowane w policji na całym świecie i od dawna cieszą się krytyką. Jednym z powodów, dla których śmierć Floyda wywołuje gniew i dotykanie nerwów na całym świecie, jest to, że za takie techniki obwiniano za uduszenie i inne zgony w areszcie policyjnym poza amerykańskimi brzegami, często z udziałem nie-białych podejrzanych.

„Nie możemy powiedzieć, że sytuacja amerykańska jest dla nas obca” – powiedział francuski prawodawca Francois Ruffin, który nalegał na zakaz użycia przez policję zakrywających blokad, które są przyczyną wielu ofiar śmiertelnych we Francji, wstrzymano wysiłki parlamentarne przez pandemię koronawirusa.

Aresztowanie mięśni w dniu 28 maja w Paryżu czarnego mężczyzny, który został chwilowo unieruchomiony twarzą do góry z kolanem oficera i górną częścią goleni, naciskając na szczękę, szyję i klatkę piersiową, jest jednym z tych, którzy dokonali gniewnych porównań z zabiciem Floyda 25 maja w Minneapolis.

Areszt w Paryżu został sfilmowany przez osoby postronne i szeroko udostępniony i oglądany online. Policja powiedziała, że ​​mężczyzna prowadził pod wpływem narkotyków i alkoholu i bez prawa jazdy oraz że opierał się aresztowaniu i obrażał oficerów. Jego sprawa została przekazana prokuratorom.

W Hongkongu, gdzie zachowanie policji jest kluczowym tematem po miesiącach protestów antyrządowych, siły miasta twierdzą, że prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci mężczyzny, który został unieruchomiony twarzą w dół podczas jego aresztowania w maju przez funkcjonariuszy, którzy zostali sfilmowani klęcząc na ramieniu, plecach i szyi.

Przepisy i procedury policyjne dotyczące dławików i ograniczeń różnią się w zależności od kraju.

W Belgii instruktor policji Stany Durieux mówi, że upomina stażystów, dokując im punkty, „za każdym razem, gdy widzę kolano przyłożone do kręgosłupa”.

„Zabronione jest również całkowite opieranie się na podejrzanym, ponieważ może to zmiażdżyć jego klatkę piersiową i udusić go” – powiedział.


Śmierć Floyda, potępiona przez policję i ekspertów w Stanach Zjednoczonych, spotkała się również z krytyką ze strony oficerów za granicą, którzy oderwali się od zachowania policjanta z Minneapolis, Dereka Chauvina. Został oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia po tym, jak został sfilmowany z pchaniem kolanem na szyję Floyda, dopóki Floyd przestał krzyczeć, że nie może oddychać i ostatecznie przestał się poruszać.

W Izraelu rzecznik policji Micky Rosenfeld powiedział: „nie ma taktyki ani protokołu, który wzywa do wywarcia nacisku na szyję lub drogi oddechowe”.

W Niemczech funkcjonariusze mogą krótko naciskać na głowę podejrzanego, ale nie na szyję, mówi niemiecki związek policyjny GdP.

W Wielkiej Brytanii College of Policing mówi, że podatni podejrzani powinni zostać umieszczeni na boku lub w pozycji siedzącej, klęczącej lub stojącej „tak szybko, jak to możliwe”. Wskazówki na stronie internetowej londyńskiej policji odradzają stosowanie pasów na szyję, mówiąc: „jakakolwiek forma nacisku na okolice szyi może być bardzo niebezpieczna”.

Procedury mogą się różnić nawet w poszczególnych krajach.

Gruby Przewodnik Patrolowy, długi na setki stron, dla Departamentu Policji w Nowym Jorku odważnie drukowanymi literami mówi, że funkcjonariusze „NIE WOLNO” używać dławików i powinni „unikać działań, które mogą spowodować ucisk klatki piersiowej, takich jak siedzenie, klęczenie lub stanie na klatka piersiowa lub plecy pacjenta, co zmniejsza jego zdolność do oddychania. ”

Ale tak zwane „miejsce do spania”, w którym wywierany jest nacisk na szyję ramieniem, blokując przepływ krwi, było dozwolone dla policji w San Diego, zanim śmierć Floyda wywołała zmianę. Szef policji David Nisleit powiedział, że w tym tygodniu zarządzi zakończenie taktyki.

Żandarmi we Francji zniechęcają się do naciskania na piersi i ważne organy podatnych podejrzanych i nie uczy się ich, jak naciskać na szyję, powiedział płk Laurent De La Follye de Joux, szef szkolenia sił.

„Nie musisz być lekarzem, aby zrozumieć, że jest to niebezpieczne” – powiedział.

Wydaje się jednak, że instrukcje dla policji krajowej, drugiej głównej siły prawa i porządku we Francji, dają jej oficerom większą swobodę działania. Wydane w 2015 r. Mówią, że nacisk na klatkę piersiową podatnego podejrzanego „powinien być jak najkrótszy”.

Christophe Rouget, urzędnik związku policji, który w marcu poinformował ustawodawców o swoich rozważaniach na temat propozycji zakazu uduszenia, powiedział, że jeśli oficerowie nie wyciągną pistoletów ani nie użyją paralizatorów, unieruchomienie ludzi twarzą w dół jest najbezpieczniejszą opcją, powstrzymując podejrzanych od wyrzucanie aresztowanych oficerów.

„Nie mamy 5000 opcji” – powiedział. „Techniki te są stosowane przez całą policję na świecie, ponieważ stanowią najmniejsze zagrożenie. Jedyną rzeczą jest to, że muszą być dobrze wykorzystane. W Stanach Zjednoczonych zauważyliśmy, że nie był dobrze używany, a presja wywierana była w niewłaściwym miejscu i zbyt długo ”.

Dodał, że „prawdziwym problemem” we Francji jest to, że funkcjonariusze nie przechodzą wystarczającego szkolenia uzupełniającego po nauczeniu się ograniczeń w szkole policyjnej.

„Musisz je często powtarzać, aby zrobić to dobrze” – powiedział.

___

W pracach uczestniczyli dziennikarze AP Samuel Petrequin w Brukseli, Michael Sisak w Nowym Jorku, Zen Soo w Hongkongu, Aron Heller w Tel Awiwie w Izraelu i Geir Moulson w Berlinie.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: