Takie słowa do głowy państwa?! Czegoś takiego w polskim wojsku dawno nie słyszano. W końcu Andrzej Duda – jako Prezydent RP – jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Nie przeszkodziło to jednak Generałowi brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku, a także byłemu szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego w niego przywalić. Stanisław Koziej wywołał niezły skandal.

Generał Stanisław Koziej nie wytrzymał po słowach Andrzeja Dudy dotyczących budowy kanału Żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Zdaniem prezydenta kanał ma ” ma charakter wzmacniania polskiej suwerenności, niezależności i wolności”. Duda podczas wizyty na budowie przywalił w rząd PO-PSL i zaznaczył, że inwestycję tę zapowiedział Jarosława Kaczyński już w 2007 roku. –  Potem, kiedy rządy się zmieniły, ta inwestycja została porzucona. Przez 8 lat rządzący Polską, koalicja PO-PSL w ogóle o niej nie wspomniała, nie realizowała jej, nie podejmowała w tym zakresie żadnych działań. Kiedy Zjednoczona Prawica wygrała wybory w 2015 r., a ja zostałem prezydentem wróciliśmy do czynnej realizacji tego wielkiego zadania – podkreślił Duda. Słowa głowy państwa nie przypadły do gustu Stanisławowi Koziejowi. Były szef BBN bez krępacji huknął w Andrzeja Dudę.

Stanisław Koziej@SKoziej

Jezus Maria! Co ten kandydat AD plecie. Suwerenność Polski zależy od przekopania Mierzei Wiślanej🙉. Człowieku, ogarnij się. https://twitter.com/OnetWiadomosci/status/1266672206081257477 

Onet Wiadomości@OnetWiadomosci

Prezydent: kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej ma dać Polsce suwerenność http://dlvr.it/RXfFdy 

Zobacz obraz na Twitterze

Generał po żołniersku – krótko i na temat – skomentował wypowiedź prezydenta. „Jezus Maria! Co ten kandydat Andrzej Duda plecie. Suwerenność Polski zależy od przekopania Mierzei Wiślanej. Człowieku, ogarnij się” – napisał na Twitterze Stanisław Koziej.

dziennikpolityczny